Menu

Aktualności

„Zjawy” od dziś w Polsce na DVD

Co byś zrobił gdyby się okazało, że w Twoim nowym domu, w którym pragniesz rozpocząć nowe życie, mieszka coś jeszcze? Coś z nie z tego świata. W takiej właśnie sytuacji znaleźli się bohaterowie przerażającego horroru „Zjawy”, który debiutuje na DVD w ofercie Galapagos Films już 18 stycznia 2013!

Kiedy studentka weterynarii Kelly (Ashley Greene) i jej chłopak Ben (Sebastian Stan) decydują się zamieszkać wspólnie w należącym do rodziców dziewczyny domu, mają nadzieję, że rozpoczną tam szczęśliwe życie. Co prawda nie dające się zidentyfikować ciągłe hałasy oraz problemy z wyłączającym się alarmem spędzają im sen z powiek, ale potrafią je sobie racjonalnie wytłumaczyć.

Z czasem jednak liczba tajemniczych zdarzeń rośnie, a Kelly i Ben orientują się, że oprócz nich w domu jest coś jeszcze – coś co żywi się ich strachem i zamierza dręczyć ich bez końca. Ostatnią deską ratunku wydaje się być pomoc parapsychologa Patricka (Tom Felton). Wyjaśnienie tajemnicy nawiedzonego domu tkwi w pewnym eksperymencie naukowym sprzed lat. Czy jednak parapsycholog będzie w stanie pokonać potężne moce nie z tego świata?

Galapagos Films przedstawia wydanie DVD trzymającego w napięciu horroru „Zjawy”. Obraz na podstawie własnego scenariusza wyreżyserował debiutujący na dużym ekranie Todd Lincoln, a jego produkcji podjął się m.in. Joel Silver – legendarny współtwórca trylogii „Matrix” oraz serii „Zabójcza broń”.

Główne role w filmie zagrali czterokrotna zdobywczyni nagrody Teen Choice Award i gwiazda „Sagi: Zmierzch” Ashley Greene, trzykrotny laureat nagrody MTV Movie Award i gwiazda serii filmów o przygodach Harry’ego Pottera, Tom Felton oraz Sebastian Stan („Captain America: Pierwsze starcie”).

– Zawsze lubiłem filmy o nawiedzonych domach. Przerażały mnie kiedy byłem dzieckiem i wciąż to robią. Kiedy zatem pojawił się taki utalentowany młody filmowiec jak Todd Lincoln i w dodatku chciał zrobić film o nawiedzonym domu, po prostu musiałem się w to zaangażować – mówi producent Joel Silver.

– Ten film przeraża, ponieważ opowiada o pewnej bezradności. Kiedy odkrywasz, że twój dom jest nawiedzony, niewiele możesz z tym zrobić, nawet policja nie jest w stanie ci pomóc. Czujesz się bezradny, a scenariusz Todda koncentruje się w dużej części na tym właśnie uczuciu. Jego film przeraża, ale jednocześnie daje do myślenia – tłumaczy odtwarzająca główną rolę Ashley Greene.

– Najbardziej zależało mi na realizmie. Na tym, żeby widzowie faktycznie bali się o los filmowych bohaterów – dodaje reżyser i scenarzysta Todd Lincoln.

Choć akcja „Zjaw” rozgrywa się większości w jednym domu, zdjęcia do filmu realizowane były aż na dwóch kontynentach – w słynnym berlińskim Babelsberg Studio oraz w Południowej Kalifornii.

Priorytetem dla Todda Lincolna było stworzenie filmu, który choć opowiada o duchach był jak najbardziej realistyczny. W tym celu zaprosił do współpracy Joshuę Warrena – słynnego łowcę duchów, któremu powierzył funkcję konsultanta. Warren wprowadził aktorów w świat parapsychologii tak dobrze, że Tom Felton (aktor odtwarzający postać Patricka) podczas realizacji jednej sceny autentycznie bał się, że przywołają ducha.

– Byłem przekonany, że stworzymy coś z niczego. Joshua sprawił, że wszyscy zaczęliśmy wątpić w rzeczy, które uznawaliśmy za pewniki – wspomina Tom Felton.

Na ekrany amerykańskich kin „Zjawy” weszły 24 sierpnia 2012. W Polsce film ukazuje się bezpośrednio na DVD.

– Historie o nawiedzonych domach istnieją od czasów, gdy ludzie zaczęli domy budować. W „Zjawach” opowiadamy jednak tę historię w sposób inny niż ktokolwiek wcześniej. Wierzę, że publiczność będzie się dobrze bawiła na tym filmie – mówi Todd Lincoln.

Hatak.pl jest patronem medialnym wydawnictwa.

WYDANIE DVD
Horror „Zjawy” na DVD zadebiutuje już 18 stycznia. Na płytach obok filmu znajdą się również dodatki specjalne.

  • Zjawy: Kinowe widmo
Źródło: informacja prasowa
Przejdź do komentarzy (0)
Komentarze