Menu

Scorpion

Scorpion to serial dramatyczny autorstwa Nicka Santory (Skazany na śmierć) oraz duetu Kurtzman-Orci. Opowiada o ekscentrycznym geniuszu imieniem Walter (Elyes Gabel) i jego międzynarodowej sieci supergeniuszów, którzy są ostatnią linią obrony przeciwko skomplikowanym zagrożeniem współczesnego świata.

Opis

Recenzja

„Scorpion” powraca z 2. sezonem, oferując mniej więcej to samo co wcześniej, ale z małymi usprawnieniami w kilku miejscach. Jak sprawuje się 1. odcinek?

Akcja premiery 2. sezonu serialu „Scorpion” rozgrywa się jakiś czas po wydarzeniach z finału poprzedniej serii. Walter jest w rozsypce, podobnie jak cała grupa, szybko jednak przez splot wydarzeń zagrażających życiu milionów bohaterowie wracają do gry i w zasadzie dostajemy to, co działało w 1. sezonie – dynamiczną akcję, rozwój relacji pomiędzy postaciami i ciągłe zwroty akcji mające na celu zwiększenie dawki napięcia. Tym razem jednak obserwujemy to, co „Scorpion” ma najlepszego – prostą, acz ciekawą historię i postacie, które sprawdzają się naprawdę nieźle. Zagrożenie, z jakim tym razem się mierzą, i to, w jaki sposób to robią, stoi na dobrym poziomie.

Dokonano zmiany w obsadzie – wymieniono dyrektora, który zatrudnia bohaterów do akcji. Tym razem jest to kobieta, Adriana Molina (Alana de la Garza), która jest kompletnie inną postacią niż nudny i mdły facet z poprzedniego sezonu. Postać ma w sobie to coś, a jej umiejętność radzenia sobie z grupą Scorpion może doprowadzać w dalszych odcinkach do interesujących sytuacji. Jest to spory plus.

Rozwinięto też relacje w grupie, a wątek Paige i Waltera wyraźnie będzie nadal rozbudowywany na przestrzeni kolejnych odcinków. Na razie jest sympatycznie, czasem zabawnie, trochę dziecinnie, ale satysfakcjonująco. Oby nie przesadzili w przekomarzaniu się, bo osiągnięty efekt może być odwrotny do zamierzonego.

Scorpion” powraca z 2. sezonem i nie oferuje jakichś drastycznych zmian wpływających na jakości. Dostajemy w gruncie rzeczy to samo, co było w poprzedniej serii: dynamiczną opowieść z akcją i nutką humoru. Kluczem do sukcesu będą lepsze i przede wszystkim równe pomysły na sprawy odcinków.

Pokaż całą recenzję

Obsada

Walter O'Brien
Paige Dineen
Happy Quinn
Sylvester Dodd
Agent Cabe Gallo

Sezony

Sezon 1:

Sezon 2:

Powiązane Artykuły

Marcin Rączka
0 -

Wyniki oglądalności – 4 tydzień kwietnia 2016

Jak co tydzień zbiorczo w jednym dużym tekście informujemy o oglądalności amerykańskich seriali z ostatniego tygodnia.

Marcin Rączka
7 -

Wyniki oglądalności – 3 tydzień kwietnia 2016

Jak co tydzień, zbiorczo w jednym dużym tekście informujemy o oglądalności amerykańskich seriali z ostatniego tygodnia.

Marcin Rączka
5 -

Wyniki oglądalności – 2 tydzień kwietnia 2016

Raz w tygodniu zbiorczo przedstawiamy wyniki oglądalności amerykańskich seriali wyemitowanych na przestrzeni ostatniego tygodnia. Oto zestawienie z 2 tygodnia kwietnia 2016.

Pokaż kolejne (36)
Komentarze