Menu

Ostatni okręt

Serial "The Last Ship" oparty jest na powieści Williama Brinkleya i opowiada o załodze niszczyciela marynarki wojennej, która musi stawić czoło nowej rzeczywistości. Tajemnicza epidemia zabiła większość ziemskiej populacji, a członkowie załogi należą do ostatnich żywych ludzi na świecie.

Opis

Recenzja

UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Dwa przedostatnie odcinki „The Last Ship” zapewniły nam tyle wrażeń, że serialowi stacji TNT brakło pary na wielki finał. W efekcie jest zaledwie przyzwoicie.

Pojedynek pomiędzy tytułowym niszczycielem a łodzią podwodną Seana Ramseya dostarczał emocji przez niemal całą 2. serię „Ostatni okręt”. Punkt kulminacyjny tej walki nastąpił w przedostatnim odcinku sezonu i można się było spodziewać, że twórcy przygotowali na finał coś wyjątkowego – jakiś nowy ciekawy wątek, który zostanie spektakularnie zasygnalizowany i będzie motorem napędowym przyszłorocznych odsłon. Niestety niczego takiego nie dostaliśmy. Można by nawet rzec, że końcowy cliffhanger został naprędce dołączony w montażowni, bo w innym wypadku wszystko sprawiałoby wrażenie cukierkowego happy endu.

Gdyby nie fakt, że TNT jakiś czas temu zamówiło 3. sezon serialu, widzowie mogliby pomyśleć, że ta historia ostatecznie wieńczy się po 23 odcinkach. Nasi dzielni marynarze mieli jeszcze po drodze jakieś problemy, ale udało im się wreszcie zdobyć zaufanie cywili i rozprzestrzenić lekarstwo na wirusa. Misja została wykonana. Potem były uściski, uśmiechy, śpiewy, zaprzysiężenie nowego prezydenta, a nawet oświadczyny. Jednoznaczne i szczęśliwe zakończenie. Ale oczywiście sprawy musiały się trochę skomplikować…

Scenarzyści zastosowali niezbyt oryginalny schemat w ostatniej scenie. Jakiś złoczyńca się ostał i postrzelił jedną z pierwszoplanowych postaci. Czy przeżyje? Dowiemy się mniej więcej za 9 miesięcy. Ważny jednak w takich sytuacjach jest odpowiedni wybór osoby, którą spotyka ten niepewny los. Widz musi uwierzyć, że ten bohater może faktycznie zginąć. Gdyby na przykład Tom dostał kulkę, zareagowalibyśmy gromkim śmiechem. Tymczasem ucierpiała Rachel, która wciąż jest oczywiście bardzo przydatna, ale nie niezbędna. Inni naukowcy mają wszystko, czego potrzebują, aby wyleczyć świat. I tu twórcom udaje się wzbudzić naszą ciekawość, bo dr Scott już wcale nie jest postacią nietykalną. Prosty więc był to zabieg, ale efektywny.

Ten odcinek nie miał odpowiedniego kopa. Przebiegał według dość przewidywalnego klucza, a przez to emocji było jak na lekarstwo. Dał nam jednak pewne wskazówki dotyczące tego, co będzie dalej. Zapewne prędzej czy później kapitan Chandler i jego załoga wejdą na pokład swojego statku i po wygranej bitwie w Ameryce ruszą w inne rejony globu. Trzeba odbudować świat, a to – jak powiedział sam prezydent – sporo roboty.

Czytaj również: „The Last Ship” – TNT zamawia 3. sezon

Mimo trochę rozczarowującego finału „Ostatni okręt” trzeba zdecydowanie pochwalić za ogromny postęp, jaki zrobił w 2. sezonie. To idealny serial na lato, który oferuje sporo znakomitej rozrywki i interesującą ciągłą fabułę. Oby kontynuował to również w przyszłym roku.

Pokaż całą recenzję

Obsada

Tom Chandler
Rachel Scott
Mike Slattery
Jackie Makena
Kara Foster
Alisha Granderson
pokaż pełną obsadę (19)

Sezony

Sezon 1:

Sezon 2:

Sezon 3:

Trailery i materiały video

Powiązane Artykuły

Katarzyna Koczułap
Katarzyna Koczułap
6 -

Dzień Niepodległości – obsada po latach. Jak potoczyły się ich losy?

Ponieważ premiera sequela Dnia Niepodległości zbliża się wielkimi krokami, przyjrzyjmy się temu, co dzieje się z odtwórcami głównych ról z części pierwszej.

Marcin Rączka
60 -

Premiery seriali – lato 2016

Z roku na rok w telewizji pojawia się coraz więcej seriali, które emitowane są w okresie letnim. Oto pełne zestawienie wszystkich premier seriali (zarówno powroty,…

naEKRANIE
7 -

Najlepsze seriale września 2015 – wyniki głosowania czytelników

Oto pierwsze notowanie naszej listy serialowych przebojów. Każdy z naszych czytelników mógł zagłosować na to, co najbardziej podobało mu się w ubiegłym miesiącu, a oto…

Pokaż kolejne (11)
Komentarze