Przeczytaj w weekend

10. Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja - harmonogram wydarzenia

Przed nami 10. Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja. Oto harmonogram wydarzenia.

Przed nami 10. Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja. Oto harmonogram wydarzenia.

Michalina Reda
Michalina Reda

W tym roku odbędzie się jubileuszowa 10. edycja Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja, czyli wydarzenia poświęconego działalności krytyków filmowych. W programie przewidziano nie tylko pokazy nowych filmów, ale także dyskusje z twórcami i osobami z branży filmowej, konkursy czy różne warsztaty. Wydarzenie jest furtką dla zdolnych miłośników kina - oferuje szansę na rozpoczęcie kariery krytyka filmowego.

Festiwal rozpocznie się jeszcze tej jesieni, a dziś znamy już harmonogram nowej edycji. W programie przewidziano następujące atrakcje:

  • dyskusje, w których uczestniczyć będą: Bolesław Racięski, Piotr Dzięcioł (producent i właściciel oscarowego studia Opus Film), Magdalena Szwarcbart (reżyserka castingu odpowiedzialna za obsadę takich filmów jak Ida, Lista Schindlera czy Dom zły); Artur Majer (filmoznawca specjalizujący się w production studies); Anna Kot (PR Manager, odpowiedzialna za promocję takich filmów jak Boże Ciało, Cicha noc czy seriali 1983 i Żmijowisko).
  • case study z udziałem operatora Arkadiusza Tomiaka na przykładzie Ja teraz kłamię w reżyserii Pawła Borowskiego (rozmowa na temat tego, przed jakimi wyzwaniami staje autor zdjęć i jaka jest jego rola w procesie twórczym; szczegóły dotyczące pracy nad filmem Borowskiego).
  • Sekcja "Krytyczne premiery" - pokaz najgłośniejszego irlandzkiego filmu ostatniego roku, Rosie w reżyserii Paddy'ego Breathnacha. Film miał swoją światową premierę w sekcji Voices na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Rotterdamie; następnie był wyświetlany na festiwalach filmowych w Toronto i Londynie. Niedostępny w polskiej szerokiej dystrybucji kinowej.
nullfot. materiały prasowe

Pełny harmonogram w postaci siatki godzinowej jest dostępny tutaj. 10. edycja Festiwalu ruszy 17 października i potrwa do 20 października w Łodzi. Koszt czterodniowego karnetu branżowego wynosi 50 zł, a karnetu uczestnika 75 zł. Liczba karnetów jest ograniczona.

Źródło: informacja prasowa / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Olga Bołądź

Olga Bołądź

ur. 1984, kończy 36 lat

Krzysztof Łukaszewicz

Krzysztof Łukaszewicz

ur. 1976, kończy 44 lat

Daisy Bevan

Daisy Bevan

ur. 1992, kończy 28 lat

Joss Ackland

Joss Ackland

ur. 1928, kończy 92 lat

Antonio Sabato Jr.

Antonio Sabato Jr.

ur. 1972, kończy 48 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV