Aquaman – nowe prognozy box office. Szykuje się przeciętne otwarcie

Aquaman to nowy film DCEU, który zadebiutuje w grudniu. Znamy już nowe prognozy box office na weekendowe otwarcie.

Aquaman to nowy film DCEU, który zadebiutuje w grudniu. Znamy już nowe prognozy box office na weekendowe otwarcie.

Michalina Reda
Michalina Reda
Tagi:  aquaman 

Aquaman to nowy film na podstawie komiksów DC. Głównym bohaterem jest Arthur Curry, tytułowy Aquaman, który w komiksach jest władcą Atlantydy. W roli głównej występuje Jason Momoa.

Zgodnie z nowymi prognozami analityków, Aquaman nie podbije komiksowego box office jeśli chodzi o otwarcie - szacuje się, że film zarobi 40-60 mln dolarów w pierwszy weekend. Jeżeli prognozy się ziszczą, produkcję będzie można ustawić obok filmów, które osiągały podobne wyniki - Captain America: The First Avenger (65.1 mln dolarów), The Hulk (62.1 mln dolarów), The Amazing Spider-Man (62 mln dolarów), 4: Rise of the Silver Surfer (58.1 mln dolarów) i Ant-Man (57.2 mln dolarów w weekend otwarcia).

Jeżeli granica 55 mln dolarów nie zostanie przekroczona, Aquaman dołączy do grupy produkcji takich jak Green Lantern (53.1 mln dolarów), Superman Returns (52.5 mln dolarów), Batman Begins (48.7 mln dolarów) czy Daredevil (40.3 mln dolarów).

W porównaniu z innymi produkcjami DCEU, zapowiadany wynik jest raczej słaby - najlepiej poradziły sobie filmy Batman v Superman: Dawn of Justice (166 mln dolarów), Suicide Squad (133 mln dolarów), Man of Steel (116 mln dolarów) i Wonder Woman (103 mln dolarów). Zeszłoroczna Justice League natomiast zadebiutowała z wynikiem 93 mln dolarów, co jest najniższym otwarciem DCEU.

Przeciętne otwarcie Aquamana może mieć związek z nadchodzącym czasem świątecznym - film debiutuje tylko kilka dni przed świętami Bożego Narodzenia. Analitycy sądzą jednak, że w przerwie międzyświątecznej widzowie chętniej wybiorą się do kina i to właśnie wtedy produkcja może notować najlepsze wyniki.

Aquaman - premiera 21 grudnia.

Źródło: comicbook.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV