Battlestar Galactica - powstanie reboot legendarnego serialu! Nowy projekt

Należąca do NBCUniversal platforma Peacock szykuje reboot niezwykle popularnego serialu Battlestar Galactica.

Należąca do NBCUniversal platforma Peacock szykuje reboot niezwykle popularnego serialu Battlestar Galactica.

Piotr Piskozub
Piotr Piskozub

Stacja NBCUniversal ogłosiła dziś oficjalnie, że powstanie reboot serialu Battlestar Galactica - za jego realizację będzie odpowiadał twórca produkcji Mr. Robot, Sam Esmail. Projekt trafi do oferty platformy streamingowej znanej jako Peacock, która na rynku zadebiutuje w kwietniu przyszłego roku. 

Nie podano żadnych szczegółów na temat przedsięwzięcia, jednak źródła portalu Hollywood Reporter informują, że będzie to "odświeżone, bardziej współczesne podejście", a inspiracją ma być emitowany w latach 2004-2009 serial, nie zaś jego pierwowzór z 1978 roku. 

Przypomnijmy, że w 2003 roku stacja Syfy wyemitowała 3-godzinny miniserial o tym samym tytule, który traktował o podróżujących na statku kosmicznych ludziach - ci po galaktycznej wojnie z kosmiczną rasą Cylonów szukali swojego miejsca do życia przemierzając kosmos. Produkcja przyjęła się tak dobrze, że rok później rozpoczęto emisję kultowego i wielokrotnie nagrodzonego serialu Battlestar Galactica, w którego obsadzie znaleźli się m.in. Edward James Olmos, Mary McDonnell, Katee Sackhoff, James Callis, Tricia Helfer i Grace Park. 

nullfot. Multikino

Źródło: Hollywood Reporter / zdjęcie główne: NBC

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV