Przeczytaj w weekend

CINEMAN w nowej odsłonie trafi na telewizory i urządzenia mobilne

Polski serwis filmowy CINEMAN przejdzie poważną metamorfozę. Dzięki nowej aplikacji będzie dostępny na szerokiej gamie urządzeń i ułatwi oglądanie kinowych produkcji zarówno w domu, jak i poza nim.

Polski serwis filmowy CINEMAN przejdzie poważną metamorfozę. Dzięki nowej aplikacji będzie dostępny na szerokiej gamie urządzeń i ułatwi oglądanie kinowych produkcji zarówno w domu, jak i poza nim.

Emil Borzechowski
Emil Borzechowski
Tagi:  cineman 

Polski dystrybutor filmowy Monolith Films postanowił przystosować swoją spółkę-córkę CINEMAN do aktualnych standardów panujących w branży VoD. W efekcie już wkrótce miłośnicy kinowych produkcji będą mogli zasubskrybować usługę Cineman GO, w ramach której otrzymają dostęp do przeszło 1000 tytułów od takich dystrybutorów jak Monolith Films, Gutek Film, Nowe Horyzonty, Forum Film czy  Hagi Film. Warto zauważyć, że choć platforma CINEMAN powiela klasyczne rozwiązania stosowane na rynku SVoD, znacząco odstaje swoją formułą od oferty konkurencyjnych serwisów. Znajdziemy tu bowiem wyłącznie kinowe produkcje, zarówno te hollywoodzkie, jak i dzieła kina niezależnego.

Ciekawie prezentuje się sam model biznesowy Cineman GO, gdyż obok subskrypcji miesięcznej funkcjonują także treści dostępne na żądanie. To od klienta zależy, czy woli zapłacić za dostęp do pełnej biblioteki, czy może wypożyczyć pojedynczy film za mniejszą cenę. Taki model ma jeszcze jedną zaletę – Cineman GO został przystosowany do dystrybucji treści, które ze względów formalno-prawnych nie mogą na stałe trafić do biblioteki subskrypcyjnej. Takie filmy będzie można po prostu wypożyczyć niezależnie od subskrybowanych treści, w ramach jednego serwisu.

Kluczowym partnerem biznesowym firmy będzie korporacja Samsung, która wprowadzi aplikację Cineman GO na telewizory z systemem Tizen. Oprócz tego serwis uruchomimy także w aplikacji webowej, na urządzeniach z Androidem i iOS-em oraz za pośrednictwem Chromecasta i technologii AirPlay. Nie można także wykluczyć, że w niedalekiej przyszłości usługa pojawi się także na innych platformach, m.in. Android TV.

Cineman GO - cena subskrypcji

Za miesięczny dostęp do przeszło 1000 filmów z oferty Cineman GO trzeba zapłacić co najmniej 19,90 zł, w tej cenie otrzymamy możliwość oglądania materiałów w rozdzielczości SD. Serwis przystosowano także do obsługi treści 4K, ale na razie nie podano ceny pakietu, który pozwoli oglądać filmy w wyższej rozdzielczości. Warto zauważyć, że w ramach subskrypcji odpalimy Cineman GO na dwóch urządzeniach jednocześnie.

Za wypożyczenie filmów z pakietu subskrypcyjnego można zapłacić także oddzielnie, a ich koszt waha się od 4,90 do 9,90 zł. Z kolei za produkcje dostępne bezpośrednio po premierze kinowej zapłacimy od 9,90 do 14,90 zł. Serwis rozpocznie funkcjonowanie 26 listopada, a każdy użytkownik będzie mógł skorzystać z darmowego 7-dniowego okresu próbnego. W bibliotece Cineman GO znajdziemy wiele głośnych hitów filmowych, np. La La Land, Wilk z Wall Street, Cudowny chłopak, Dziewczyna z pociągu, Był sobie pies czy Czwarta władza. A wśród najnowszych premier kinowych udostępniono takie filmy jak John Wick 3, Piranie czy Niedobrani.

Końcówka roku będzie wielkim testem dla tej platformy. Na pierwszy rzut oka wygląda na to, że stanowi on interesującą alternatywę dla innych usług i może okazać się dobrym serwis dla tych, którzy interesują się wyłącznie filmami kinowymi i stronią od seriali oraz produkcji własnych platform VoD.

Źródło: Cineman

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Olga Bołądź

Olga Bołądź

ur. 1984, kończy 36 lat

Krzysztof Łukaszewicz

Krzysztof Łukaszewicz

ur. 1976, kończy 44 lat

Daisy Bevan

Daisy Bevan

ur. 1992, kończy 28 lat

Joss Ackland

Joss Ackland

ur. 1928, kończy 92 lat

Antonio Sabato Jr.

Antonio Sabato Jr.

ur. 1972, kończy 48 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV