CNN inwestuje w seriale dokumentalne

Stacja informacyjna Time Warnera dała zielone światło nowym serialom dokumentalnym i kontynuuje sprawdzone formaty.

Stacja informacyjna Time Warnera dała zielone światło nowym serialom dokumentalnym i kontynuuje sprawdzone formaty.

CNN inwestuje w oryginalne programy dokumentalne. Dołączą one do już wcześniej zapowiedzianego Believer Reza Aslana, gdzie autor programu zaprezentuje różne praktyki religijne na świecie. Te dziwne, obce, nieznane i egzotyczne, które pod koniec każdego odcinka mają stać się o wiele oczywistsze dla każdego widza.

Wywiad Cenka Uygura z Rezą Aslanem w TYT

Soundtracks: Songs That Made History (wstępna nazwa) to ośmiu odcinkowy serial, którego producentami wykonawczymi zostali: Dwayne Johnson, Dany Garcia, Hiram Garcia i Brian Gewirtz. Program wyprodukuje Show of Force i Seven Bucks Productions. Soundtracks ma przedstawiać ikoniczne wydarzenia z najnowszej historii Stanów Zjednoczony, jak zamieszki w Stonewall, lądowanie na Księżycu, czy huragan Katrina. Jednak nie będzie to zwyczajna retrospektywa, a spojrzenie na historię z muzycznego punktu widzenia. Jest to wyjątkowo ciekawe podejście do tematu, gdyż ta sztuka potrafi równie dobrze podnosić na duchu, wysławiać, co krytykować lub karykaturować zdarzenia.

Osiem odcinków dostał również serial dokumentalny The History of Comedy. Producentami wykonawczymi zostali: Sean Hayes i Todd Milliner z Hazy Mills oraz Mark Herzog i Christopher G. Cowen  z Herzog & Company. Produkcja wykorzysta materiały archiwalne, oryginalne występy i wywiady, celem zaprezentowania tego, jak na przestrzeni lat ewoluowała sztuka komediowa. Od starożytnych Greków, poprzez Szekspira i wodewil aż do dnia dzisiejszego.

Czytaj także: Najlepsze seriale dokumentalne w streamingu

Z kolei The Ninetines to kontynuacja cyklu, który widzowie CNN świetnie znają. Było już The Sixties, The Seventies oraz The Eighties, więc przyszedł czas by spojrzeć na wydarzenia, które najmocniej wpłynęły na świat w latach 90. Producentami wykonawczymi programu jsą: Tom Hanks oraz Gary Goetzman, którzy wyprodukują go we współpracy z HBO i Markiem Herzogiem. Osiem 40-45 minutowych odcinków przypomni nam początki rewolucji internetowej, czy pełną skandali kampanię i kadencję prezydencką Billa Clintona.

Fragmenty The Eighties od CNN

W 2017 roku zobaczymy również nowe sezony znanych już programów. W tym: Anthony Bourdain: Parts Unknown (sezon 9 i 10), This is Life With Lisa Ling (sezon 4), The Hunt With John Walsh (sezon 4), Death Row Stories (sezon 3), The Wonder List With Bill Weir (sezon 3) i Finding Jesus (sezon 2).

Źródło: Deadline / Zdjęcie główne: CNN, Google Maps

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV