DC - producent z Warner Bros. o wizji na filmy. Komentarz krytyki Godzilli

Toby Emmerich z zarządu Warner Bros. w rozmowie z Deadline skomentował podejście studia do filmów ze świata DC, czyli Batmana, Supermana, Wonder Woman, Aquamana i spółki.

Toby Emmerich z zarządu Warner Bros. w rozmowie z Deadline skomentował podejście studia do filmów ze świata DC, czyli Batmana, Supermana, Wonder Woman, Aquamana i spółki.

DC to dla wielu fanów komiksów odwieczny rywal Marvela. Podobnie jest na kinowym ekranie, ale ich filmowe uniwersum nie odniosło jeszcze porównywalnego sukcesu. Dopiero takie hity jak Wonder Woman oraz Aquaman to zmieniły. 

Toby Emmerich w rozmowie z Deadline zdradza, że ich podejście do DC jest zgodne z kredo Warner Bros, czyli trzeba opierać się na wizji reżyserów. Twierdzi, że wielcy reżyserzy są krwią pompującą serce studia filmowego. Z plotek wiemy, że kilka lat temu studio zapomniało o tym, mocno ingerując w wizję twórców filmów Legion samobójców oraz Liga Sprawiedliwości. Ta sytuacja uległa zmianie. Zwłaszcza po zwolnieniu Kevina Tsujihary, wieloletniego szefa Warner Bros.

Emmerich dodaje, że choć w tym roku nie będą promować się na San Diego Comic-Con, sugeruje powrót w 2020 roku. Według dziennikarza obecnie nie są gotowi, by ogłosić nowe plany. 

Producent zdaje sobie sprawę z krytyki filmu Godzilla II: Król Potworów. Dlatego też obiecuje fanom, że Godzilla vs Kong dostarczy im tego, czego oczekują. Sugeruje, że negatywne recenzje i słabe wyniki box office Godzilli mogą opóźnić premierę tego widowiska, by mogli go dopracować. Na razie jeszcze nie podjęto decyzji o dokrętkach.

Źródło: deadline.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV