George Michael nie żyje. Miał 53 lata

Był legendarnym piosenkarzem, którego utwory były wykorzystywane w dziesiątkach filmów i seriali. George Michael zmarł w Anglii.

Był legendarnym piosenkarzem, którego utwory były wykorzystywane w dziesiątkach filmów i seriali. George Michael zmarł w Anglii.

Adam Siennica
Adam Siennica
Tagi:  śmierć 

Menadżer George'a Michaela w oświadczeniu napisał, że przyczyną zgonu mogła być niewydolność serca. Dodał także, że rodzina Michaela oczekuje prywatności i na razie nie będzie wydawać żadnych oświadczeń.

Wokalista urodził się jako Georgios Kyracios Panayiotou w 1963 roku w Londynie. Zaczynał w kultowym zespole Wham!, z którym osiągnął nadzwyczajną popularność na całym świecie. Ich piosenka Last Christmas stała się jedną z najbardziej kojarzonych ze świętami. Jest ona co roku grana w każdym radiu i telewizji muzycznej w okresie świątecznym. W 1987 roku  rozpoczął udaną karierę solową z albumem Faith.

Przez te wszystkie lata jego utwory były bardzo często wykorzystywane w kinie i telewizji. Według oficjalnych danych jego piosenek użyto w 204 produkcjach. W samym 2016 roku były to m.in. takie tytuły jak DeadpoolZoolander 2KeanuSausage PartyBleed for This czy Scream Queens. Jego utwory pojawiały się w filmach i serialach od 1985 roku.

W 2005 roku powstał film dokumentalny George Michael - inna historia. W bieżącym roku piosenkarz ogłosił kolejny dokument pod tytułem Freedom o kulisach tworzenia drugiego albumu zatytułowanego Listen Without Prejudice Vol. 1. Sam George Michael miał być jego narratorem. W ostatnim czasie kończyli ten film i wszystko wskazuje na to, że prawdopodobnie zadebiutuje on zgodnie z planem w marcu 2017 roku.

W swojej karierze wyreżyserował kilka teledysków do swoich piosenek. Zadebiutował też jako aktor w serialu Eli Stone.

Źródło: deadline.com / zdjęcie główne: georgemichael.com

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV