Przeczytaj w weekend

Harry Potter jako serial? Matthew Lewis jest na tak

Matthew Lewis, odtwórca roli Neville'a Longbottoma w serii Harry Potter, wyznał, że chętnie zobaczyłby serial na podstawie tego literackiego świata.

Matthew Lewis, odtwórca roli Neville'a Longbottoma w serii Harry Potter, wyznał, że chętnie zobaczyłby serial na podstawie tego literackiego świata.

Michalina Reda
Michalina Reda

Harry Potter to literacka saga o młodym czarodzieju autorstwa J.K. Rowling. Filmy na jej podstawie powstawały w latach 2001-2011, jednak nawet mimo tego, że oryginalna seria została zamknięta, uniwersum wciąż cieszy się wielką popularnością - przykładem mogą być nowe książki czy filmowe spin-offy, takie jak Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć oraz kontynuacje. Świat Harry'ego Pottera ma w sobie duży potencjał i niewykluczone, że twórcy wpadną na pomysł, by wycisnąć z niego coś jeszcze.

Teraz do przyszłości uniwersum odniósł się także Matthew Lewis, który w oryginalnych filmach grał Neville'a Longbottoma. Aktor uważa, że Harry Potter bardzo dobrze poradziłby sobie w wersji serialowej - jak mówi:

Myślę, że saga dobrze sprawdziłaby się jako serial telewizyjny. Zwłaszcza teraz - wcześniej może nie. Teraz, w dobie Gry o tron, w dobie tego, co robi HBO, BBC America i tak dalej... Moim zdaniem to by się powiodło. Spójrzmy na przykład na Władcę Pierścieni, który teraz zostanie serialem Amazona. W tym uniwersum jest tyle bogactwa - miło byłoby zobaczyć coś więcej ze świata czarodziejów.

Aktor precyzuje, że ewentualny serial mógłby dotyczyć innych wątków ze świata Harry'ego Pottera, niekoniecznie być remakiem oryginalnej historii. Jak mówi:

W Europie Wschodniej jest wiele rzeczy, o których mówiono w oryginalnej serii - wampiry i wszystko co związane z czarną magią, to, czego nigdy nie widzieliśmy na ekranie. Mamy pewne przebłyski tego w finałowej bitwie z filmu Harry Potter i Insygnia Śmierci, tam pojawiają się te nowe kreatury... Ale tak naprawdę nie widzieliśmy tego w pełnej skali. Pomyślałem, że serial mógłby dać więcej możliwości i pokazać głębię tych historii.

Lewis dodaje także, że wielokrotnie było mu żal, że filmy pełnometrażowe nie pozwalają na nakręcenie wszystkiego. Jedną z jego ulubionych scen było spotkanie Neville'a z rodzicami w szpitalu Św. Munga, które nigdy nie zostało przełożone na scenariusz filmowy, nawet mimo dyskusji z reżyserem - po prostu nie było na to czasu. Jego zdaniem serial umożliwiłby pokazanie wszystkich tych rzeczy, z których do tej pory trzeba było rezygnować.

Chcielibyście zobaczyć serial ze świata Harry'ego Pottera? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: comicbook.com / zdjęcie główne: Warner Bros.

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV