Przeczytaj w weekend

Joker to przełom w historii kina. Są pierwsze opinie!

31 sierpnia w godzinach porannych odbył się premierowy pokaz filmu Joker. Opinie napływające z Festiwalu z Wenecji mówią o arcydziele kina.

31 sierpnia w godzinach porannych odbył się premierowy pokaz filmu Joker. Opinie napływające z Festiwalu z Wenecji mówią o arcydziele kina.

Joker miał swój pierwszy pokaz, więc dziennikarze obecni na Festiwalu w Wenecji opublikowali w mediach społecznościowych wstępne opinie. Embargo na recenzje obowiązuje do 19:15 czasu polskiego, czyli do momentu oficjalnej, uroczystej premiery produkcji podczas festiwalu.

Wokół filmu narosła presja oczekiwań czegoś wyjątkowego, ponieważ już od tygodni słyszymy, że mamy do czynienia z czymś wybitnym i niespotykanym. Czy wywindowanie oczekiwań tak wysoko mogło sprostać rzeczywistości? Wygląda na to, że Joker jedynie je przewyższył. Film został nagrodzony najdłuższą owacją na stojąco do tej pory na festiwalu, a przecież miały już na nim swoje pokazy uznawane za oscarowych pewniaków takie filmy jak Historia małżeńska i Ad Astra.

Mowa jest o arcydziele, który będzie tak ważnym tytułem w historii kina, że będziemy rozmawiać o okresie przed Jokerem i po Jokerze. Jest to film odważny, prowokujący, szokujący, momentami zabawny w swoim mrocznym stylu, podkreślający tragizm postaci, brutalny, przerażający, pokręcony, z mroczną atmosferą i niesamowicie szalony. Recenzenci chwalą świetny scenariusz i mówią, że jest to film, który fani komiksu Batman: Zabójczy żart absolutnie pokochają. 

Joaquin Phoenix tworzy najlepszą kreację w swoim życiu, która według krytyków jest tak wybitna i wyjątkowa, że może zdefiniować jego karierę. Aktor buduje w tragizmie przemiany swojej postaci melancholijne piękno i wychodzi daleko poza grę aktorską. Jego kreacja wybucha na ekranie, wchodząc na rejony imponującego i nigdzie niespotykanego na takim poziomie aktorstwa metodycznego. 

JOKER - RECENZJE FILMU SĄ NIESAMOWITE. JEST WERDYKT

Czy są jakieś zarzuty? Jeden krytyk stwierdził, że pod koniec Todd Phillips (reżyser i scenarzysta) nie do końca wiedział, czy nadal chce utrzymywać Jokera w formie solowego filmu, czy ma być częścią czegoś więcej. Może to mieć związek ze spekulacjami powiązania Jokera z genezą Batmana.

Często pokazujemy Wam pierwsze opinie na temat filmów, ale - co tu dużo mówić - takie nie zdarzają się zbyt często. Zobaczcie sami:

Źródło: Twitter / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Nancy Travis

Nancy Travis

ur. 1961, kończy 58 lat

Jerry Bruckheimer

Jerry Bruckheimer

ur. 1943, kończy 76 lat

David James Elliott

David James Elliott

ur. 1960, kończy 59 lat

Cheryl Hines

Cheryl Hines

ur. 1965, kończy 54 lat

Michael Hirst

Michael Hirst

ur. 1952, kończy 67 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV