Joker to przełom w historii kina. Są pierwsze opinie!

31 sierpnia w godzinach porannych odbył się premierowy pokaz filmu Joker. Opinie napływające z Festiwalu z Wenecji mówią o arcydziele kina.

31 sierpnia w godzinach porannych odbył się premierowy pokaz filmu Joker. Opinie napływające z Festiwalu z Wenecji mówią o arcydziele kina.

Joker miał swój pierwszy pokaz, więc dziennikarze obecni na Festiwalu w Wenecji opublikowali w mediach społecznościowych wstępne opinie. Embargo na recenzje obowiązuje do 19:15 czasu polskiego, czyli do momentu oficjalnej, uroczystej premiery produkcji podczas festiwalu.

Wokół filmu narosła presja oczekiwań czegoś wyjątkowego, ponieważ już od tygodni słyszymy, że mamy do czynienia z czymś wybitnym i niespotykanym. Czy wywindowanie oczekiwań tak wysoko mogło sprostać rzeczywistości? Wygląda na to, że Joker jedynie je przewyższył. Film został nagrodzony najdłuższą owacją na stojąco do tej pory na festiwalu, a przecież miały już na nim swoje pokazy uznawane za oscarowych pewniaków takie filmy jak Historia małżeńska i Ad Astra.

Mowa jest o arcydziele, który będzie tak ważnym tytułem w historii kina, że będziemy rozmawiać o okresie przed Jokerem i po Jokerze. Jest to film odważny, prowokujący, szokujący, momentami zabawny w swoim mrocznym stylu, podkreślający tragizm postaci, brutalny, przerażający, pokręcony, z mroczną atmosferą i niesamowicie szalony. Recenzenci chwalą świetny scenariusz i mówią, że jest to film, który fani komiksu Batman: Zabójczy żart absolutnie pokochają. 

Joaquin Phoenix tworzy najlepszą kreację w swoim życiu, która według krytyków jest tak wybitna i wyjątkowa, że może zdefiniować jego karierę. Aktor buduje w tragizmie przemiany swojej postaci melancholijne piękno i wychodzi daleko poza grę aktorską. Jego kreacja wybucha na ekranie, wchodząc na rejony imponującego i nigdzie niespotykanego na takim poziomie aktorstwa metodycznego. 

JOKER - RECENZJE FILMU SĄ NIESAMOWITE. JEST WERDYKT

Czy są jakieś zarzuty? Jeden krytyk stwierdził, że pod koniec Todd Phillips (reżyser i scenarzysta) nie do końca wiedział, czy nadal chce utrzymywać Jokera w formie solowego filmu, czy ma być częścią czegoś więcej. Może to mieć związek ze spekulacjami powiązania Jokera z genezą Batmana.

Często pokazujemy Wam pierwsze opinie na temat filmów, ale - co tu dużo mówić - takie nie zdarzają się zbyt często. Zobaczcie sami:

Źródło: Twitter / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV