Kierunek: Noc - Netflix robi serial na podstawie książki Dukaja. Teaser i szczegóły!

Kierunek: Noc to nowa międzynarodowa produkcja Netflixa. Tomasz Bagiński wśród producentów.

Kierunek: Noc to nowa międzynarodowa produkcja Netflixa. Tomasz Bagiński wśród producentów.

Adam Siennica
Adam Siennica
Tagi:  kierunek: noc 

Kierunek: Noc jest zapowiadany przez Netflixa jako pierwszy belgijski serial oryginalny. Ma mieć on 6 odcinków, a za kamerą stoi duet reżyserów z Belgii - Inti Calfat i Dirk Verheve. Tomasz Baginski oraz Jacek Dukaj (autor książki Starość aksolotla na bazie której powstaje serial) będą producentami wykonawczymi. Natomiast showrunnerem, czyli człowiekiem odpowiedzialny za realizację całości będzie Jason George, znany z pracy przy serialach Narcos i The Protector. Enter Chien et Loop to belgijska wytwórnia, która odpowiada za produkcję.

Wspomniałem we wstępie, że to bardziej międzynarodowa produkcja, ponieważ Netflix zapowiedział w obsadzie aktorów z Belgii, Francji, Niemiec, Rosji, Turcji oraz Polski.

Opis fabuły według Netflixa:

Serial rozpoczyna katastrofalne w skutkach zjawisko słoneczne, które sprawia, że gwiazda zaczyna niszczyć wszystko na swojej drodze. Akcja toczy się wokół pasażerów i członków załogi nocnego lotu z Brukseli, którzy postanawiają obrać kurs na zachód, aby szukać schronienia w mroku. Na pokładzie samolotu o przeżycie walczą bogaci i biedni, młodzi i starzy, cywile i wojskowi pochodzący z różnych środowisk i mówiący różnymi językami. Wszystkich ich łączy jedna rzecz: wola przetrwania końca świata – za wszelką cenę.

- Mam przyjemność ogłosić pierwszy belgijski serial oryginalny Kierunek: Noc. Cieszę się, że wraz ze wspaniałym międzynarodowym zespołem producentów, scenarzystów, reżyserów i aktorów będziemy mogli wspólnie przedstawić historię inspirowaną książką stworzoną przez Jacka Dukaja - mówi Michael Azzolino, dyrektor ds. międzynarodowych treści oryginalnych Netflix.

A tak o projekcie mówi showrunner:

- Ten dający do myślenia thriller zadaje pytanie, które w obecnych czasach słyszymy coraz częściej: Czy ludzkość jest w stanie zjednoczyć się w imię wspólnego dobra, czy może zgubi nas egoizm i samolubna natura? Ciekawe wydaje mi się przedstawienie pasażerów samolotu jako pewnego rodzaju społeczności złożonej z zupełnie obcych sobie ludzi o różnych światopoglądach i pochodzących z różnych środowisk. Czasami takie przypadkowe spotkania prowadzą do powstawania nowych przyjaźni, a czasem kończą się walką o podłokietniki.

Jest też komentarz Tomasza Bagińskiego:

- Pomysł na serial zaczerpnięty został ze świetnej książki Jacka Dukaja Starość Aksolotla, która porusza problem transhumanizmu. To, co najbardziej mi się w niej podoba, to wizja nieuchronnego końca świata i idea, że jedyną szansą na przetrwanie jest ucieczka samolotem z grupą zupełnie obcych sobie ludzi, którzy nie mówią nawet w tym samym języku. Rzadko zdarza się, że wiemy cokolwiek o naszych współpasażerach, a w tym wypadku znajdujemy się w sytuacji, gdzie stajemy się nową wspólnotą, od której zależy nasze przetrwanie. Uważam, że to świetny pomysł zarówno na dramat, jak i thriller.

Zobaczcie teaser:

Źródło: Netflix / zdjęcie główne: Netflix

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV