Przeczytaj w weekend

Król lew - szykuje się rekord otwarcia? Znakomite prognozy box office

Król lew wejdzie na ekrany kin w najbliższy weekend, a do sieci spływają nowe prognozy box office. Szykuje się znakomite otwarcie na całym świecie.

Król lew wejdzie na ekrany kin w najbliższy weekend, a do sieci spływają nowe prognozy box office. Szykuje się znakomite otwarcie na całym świecie.

Michalina Reda
Michalina Reda

Król lew to nadchodzący aktorski remake znanej animacji Disneya z lat 90. Tym razem na ekranie zobaczymy nie kreskówkowe, a super-realistyczne i wygenerowane komputerowo postacie, w które aktorzy wcielali się na planie w technice motion capture. Zgodnie z pierwszymi recenzjami, film jest w zasadzie wiernym odwzorowaniem oryginalnej historii i nie ma co spodziewać się po nim zwrotów fabularnych - poznamy tę samą opowieść o Simbie i jego drodze do tronu, jednak w zupełnie nowym wymiarze wizualnym.

Premiera produkcji zbliża się wielkimi krokami, a prognozy box office tylko rosną. Zgodnie z nowymi danymi z zagranicznych portali, Król lew ma szansę na to, by w weekend otwarcia zarobić na całym świecie nawet 450 mln dolarów. Jednocześnie analitycy nie wykluczają, że wpływy będą nawet wyższe - w świetle tak dobrych prognoz wystarczą "tylko" 33 tysiące dolarów więcej, by pobić rekord otwarcia wszech czasów w miesiącu lipcu (należy on do filmu Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II, który osiągnął 483 mln dolarów w trzy dni wyświetlania na świecie). Byłby to również najlepszy wynik otwarcia dla wszystkich dotychczasowych remake'ów animacji Disneya (Piękna i Bestia ma na koncie 357 mln dolarów w pierwszy weekend).

Jeśli chodzi o otwarcie w USA, analitycy liczą na zarobek rzędu 180-230 mln dolarów w weekend.

Król lew - film wejdzie na ekrany kin 19 lipca.

Źródło: deadline.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV