Przeczytaj w weekend

Królewna Śnieżka w wersji aktorskiej. Jest kandydat na reżysera

Królewna Śnieżka to jedna z klasycznych animacji Disneya, która ma doczekać się wersji aktorskiej. Jest już kandydat na reżysera produkcji.

Królewna Śnieżka to jedna z klasycznych animacji Disneya, która ma doczekać się wersji aktorskiej. Jest już kandydat na reżysera produkcji.

Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków to jedna z najstarszych i jednocześnie najbardziej znanych animacji Disneya. Fabuła skupia się na tytułowej Królewnie, która zostaje wygnana z zamku przez swoją zazdrosną macochę. Choć ciąży na niej wyrok śmierci, dziewczynie udaje się ujść z życiem i znajduje schronienie w domku siedmiu krasnoludków. Warto wspomnieć, że film był pierwszą pełnometrażową animacją studia Disney.

O tym, że istnieją plany na wersję aktorską, słychać już od 2016 roku, jednak do tej pory wokół projektu było raczej cicho. Dziś natomiast ogłoszono, że pojawił się kandydat na reżysera, który ma już prowadzić negocjacje z Disneyem. Według informacji portalu Variety, stery może objąć Marc Webb, który ma na koncie produkcje takie jak 500 dni miłości czy Niesamowity Spider-Man. Za stworzenie piosenek do filmu odpowiadać będą Benj Pasek i Justin Paul (La La Land, Król rozrywki). Scenariusz natomiast może napisać Erin Cressida Wilson (Dziewczyna z pociągu), jednak i w tym przypadku umowa nie jest jeszcze sfinalizowana.

Królewna Śnieżka - dalsze szczegóły nie są znane. Gdy pojawi się data premiery, natychmiast Was poinformujemy.

Źródło: variety.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV