Największe wpadki filmowe dekady. Kapitan Marvel z niechlubnym tytułem

Wpadki zdarzają się wielu filmom - także tym, zdawałoby się, dopiętym na ostatni guzik blockbusterom. Jak się okazuje, tytuł filmu z największą liczbą wpadek w 2019 roku przypadł Kapitan Marvel.

Wpadki zdarzają się wielu filmom - także tym, zdawałoby się, dopiętym na ostatni guzik blockbusterom. Jak się okazuje, tytuł filmu z największą liczbą wpadek w 2019 roku przypadł Kapitan Marvel.

Michalina Reda
Michalina Reda
Tagi:  kapitan marvel 

Filmy - a zwłaszcza te najbardziej widowiskowe - są wielkim przedsięwzięciem, zarówno dla twórców i aktorów, jak i dla całej ekipy technicznej. Setki ludzi pracują w pocie czoła, by dać widzom produkcję, o jakiej marzyli - czasem jednak zdarza się, że w wirze pracy ktoś przegapi drobny błąd lub niepożądany szczegół, co następnie wytykane jest filmowi jako wpadka realizacyjna. Właśnie takimi wpadkami zajęli się redaktorzy portalu moviemistakes.com, którzy przybliżajom internautom te produkcje, w których można ich znaleźć najwięcej.

Niechlubny tytuł filmu z największą liczbą wpadek w 2019 roku przypada Kapitan Marvel, solowej produkcji MCU o tytułowej superbohaterce. Według dziennikarzy,  film miał w sumie 59 istotnych błędów i uchybień, począwszy od korzystania z wersji Windows i grania w wersję Street Fighter, która nie została jeszcze wydana, po oglądanie filmów, które nie trafiły jeszcze do kin. Co ciekawe, w zestawieniu z 2019 roku na trzecim miejscu znalazł się film Avengers: Koniec gry, w którym wyszczególniono 51 błędów.

Jak natomiast wyglądają największe błędy w filmach ostatniej dekady? Oto najbardziej skandaliczne wpadki realizacyjne wyodrębnione przez dziennikarzy:

  • 2019 - Avengers: Koniec gry - podczas gdy Hulk je śniadanie z Capem, Nat i Scottem, naleśnik na górze porcji jest podzielony na dwie części. W następnym ujęciu jest w jednym kawałku, a następnie ponownie w dwóch.
  • 2018 - Mission: Impossible – Fallout - walka w toalecie nocnego klubu w Paryżu: Lark wyrywa odpływ ze zlewu i zaczyna nim atakować bohaterów. Gdy Henry Cavill pochyla się, zanim zostanie sprowadzony na podłogę, na jego plecach widać ochronną podkładkę przez kurtkę.
  • 2017 - Jumanji: Przygoda w dżungli - gdy Spencer po raz pierwszy rzuca bumerang w stronę motocyklistów, a potem bohaterowie przed nimi uciekają, tuż przed momentem uderzenia bumerangu widać mężczyznę z kamerą siedzącego w krzakach po lewej stronie.
  • 2016 - Deadpool - w scenie walki na moście, w której pojawiają się Colossus i Negasonic Teenage Warhead, Deadpool próbuje uciec przed kajdankami odcinając Colossusowi rękę. Jest to lewa ręka, ale kiedy bohater skacze z mostu, widać, że odcięto mu prawe ramię.
  • 2015 - Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - kiedy Rey ratuje BB-8, górna część jej stroju jest krzyżowana tak, że prawa zakładka znajduje się na lewej. Dalej, kiedy pochyla się nad BB-8, jest już odwrotnie, a potem strój znów wraca do pierwotnego wiązania.
  • 2014 - Snajper - Bradley Cooper i jego żona rozmawiają w sypialni lub pokoju dziecięcym - gdy bohater bierze córkę, wyraźnie widzimy, że dziecko jest sztuczne.
  • 2013 - Kraina lodu - gdy Elsa śpiewa „Let It Go”, wsuwa włosy w długi warkocz opadający na plecy. Przeciąga go lewą ręką do przodu, ale warkocz nie przetacza się w naturalny sposób przez ramię -  po prostu przechodzi przez jej ciało.
  • 2012 - Dom w głębi lasu - zaraz po tym, jak Curt wskakuje do jeziora, zielony ręcznik na szyi Marty'ego znika i pojawia się ponownie.
  • 2011 - Szybcy i wściekli 5 - kiedy Mia i Brian mają zeskoczyć z dachu, na dole po prawej stronie znajduje się operator.
  • 2010 - Iron Man 2 - kiedy Ivan zostaje po raz pierwszy przyprowadzony na spotkanie z Hammerem, Hammer je deser z wiśnią. Wiśnia znika, a następnie pojawia się ponownie. Łyżka ciągle zamienia swoje położenie między jedzeniem a spodkiem.

O wszystkich wpadkach filmów z 2019 roku ze szczegółami można poczytać tutaj.

Źródło: comicbook.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV