Napoleon – w planach nowy serial. Agnieszka Holland w ekipie

Podczas Berlinale 2019 ujawniono, że Agnieszka Holland pracuje nad serialem o Napoleonie. Portal Variety.com opublikował pierwsze informacje.

Podczas Berlinale 2019 ujawniono, że Agnieszka Holland pracuje nad serialem o Napoleonie. Portal Variety.com opublikował pierwsze informacje.

Adam Siennica
Adam Siennica

Napoleon ma być serialem złożonym z ośmiu odcinków. Agnieszka Holland w rozmowie z dziennikarzami podczas festiwalu w Berlinie wyjawiła, że legendarnego wodza zagrają trzej aktorzy w różnych etapach jego życia.

Ekipa zakulisowa początkowo planowała miniserial, ale zdali sobie sprawę, że aby opowiedzieć dobrze historię Napoleona, muszą mieć pełny serial. Według Holland jest to historia ponadczasowa o nacjonalizmie i politycznej sile. Dziennikarze twierdzą, że jej zdaniem analiza postaci Napoleona może być w obecnych czasach inspirująca i konieczna.

Reżyser zdradziła także, że nie chcą, aby był to tylko dramat polityczny. Chcą przedstawić całą złożoność postaci Napoleona, który przez różne osoby był skrajnie inaczej odbierany.

Za serial odpowiadają Saltire Entertainment i Field Entertainment. Ethan Reiff i Cyrus Voris, znani z trylogii Kung Fu Panda oraz Robin Hood z 2010 roku napisali scenariusz oraz będą showrunnerami. Variety nie informuje o tym, czy Agnieszka Holland stanie za kamerą, czy tylko pracuje przy serialu jako producent.

Na festiwalu w Berlinie projekt był promowany, ponieważ obecnie są to tylko plany. Twórcy szukali tam finansowania. Na razie żadna stacja telewizyjna czy platforma VOD nie zakupiła serialu.

Przypomnijmy, że Agnieszka Holland zdobyła uznanie w amerykańskiej telewizji reżyserią odcinków seriali The WireTreme oraz The Killing.

Źródło: variety.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV