Przeczytaj w weekend

Netflix testuje losowe odtwarzanie odcinków seriali

Wkrótce w aplikacji Netflixa może pojawić się nowa nietypowa funkcja - możliwość losowego wyświetlania odcinków seriali. Serwis testuje tę funkcję w ograniczonym gronie użytkowników.

Wkrótce w aplikacji Netflixa może pojawić się nowa nietypowa funkcja - możliwość losowego wyświetlania odcinków seriali. Serwis testuje tę funkcję w ograniczonym gronie użytkowników.

Emil Borzechowski

Emil Borzechowski

Tagi:  netflix 

Od czasu do czasu Netflix pozwala sobie na eksperymenty z formą swojej usługi. Kiedy w 2017 roku zaprezentowano Historie interaktywne, nic jeszcze nie wskazywało na to, że projekt skupiający się wokół bajek dla dzieci przerodzi się w film Black Mirror: Bandersnatch czy widowisko Ty kontra dzicz. Podobnie może być z kolejną funkcjonalnością, czyli przypadkowym odtwarzaniem odcinków seriali.

Jak poinformowali dziennikarze serwisu Android Police, niektórzy użytkownicy najnowszej wersji mobilnej aplikacji Netflixa (v7.6.0 build 19 34157) otrzymali do dyspozycji przycisk losowego odtwarzania w miejscu strzałki przenoszącej widza do następnego odcinka. Na okładkach części seriali pojawiły się także wstążki, które informują o możliwości włączenia funkcji odtwarzania losowego.

Warto zauważyć, że nie jest to pierwszy przypadek zabawy Netflixa z kolejnością odtwarzania. Kiedy kilka tygodni temu w bibliotece serwisu pojawił się serial Miłość, Śmierć i Roboty użytkownicy zauważyli, że istnieją różne listy odtwarzania, a kolejność odcinków wydawała się przypadkowa. Ale o ile w przypadku tej produkcji losowość nie przeszkodzi w odbiorze treści, to ciężko wyobrazić sobie, żeby podobny mechanizm zastosowano np. w Sex Education czy The Umbrella Academy.

Na razie z nowej funkcji może korzystać ograniczone grono odbiorców. Jeśli okaże się, że taka forma przyjmie się, losowe odtwarzanie może trafić do powszechnego użytku.

Źródło: Engadget / Zdjęcie: Pixabay

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV