Netia Off Camera 2017: Znamy laureatów tegorocznej edycji

Na tegorocznej edycji Netia Off Camera triumfowały Ostatnia Rodzina i Wołyń. Sprawdźcie, kto jeszcze został nagrodzony.

Na tegorocznej edycji Netia Off Camera triumfowały Ostatnia Rodzina i Wołyń. Sprawdźcie, kto jeszcze został nagrodzony.

Michalina Reda
Michalina Reda

W tym roku, główna Krakowska Nagroda Filmowa i czek w wysokości 100 000 dolarów powędrowały do Jan P. Matuszyński, za jego głośny film Ostatnia rodzina. Reżyser ma możliwość skorzystania z grantu w wysokości 1 000 000 złotych, o ile swój kolejny film zdecyduje się nakręcić w Polsce. W jury Konkursu Głównego "Wytyczanie Drogi" znaleźli się Agnieszka Holland, Dante Ferretti i Emma Tillinger Koskoff.  Nagrodę publiczności otrzymało natomiast Kino Świat, główny dystrybutor filmu.

W Konkursie Polskich Filmów Fabularnych zwyciężył natomiast Wołyń w reżyserii Wojciech Smarzowski, który otrzymał nagrodę w wysokości 300 000 złotych (nagroda Kulczyk Foundation). W skład jury wchodzili Joanna Johnston, Victoria Thomas i Walter Fasano. Na tegorocznej edycji festiwalu pojawiła się też nowa nagroda - MasterCard Rising Star, dla najlepszego debiutu aktorskiego. Za rolę w filmie Wspomnienie lata otrzymał ją Max Jastrzębski.

Czytaj także: HBO wprowadziło nowe zabezpieczenia tajemnicy Gry o Tron

Przyznano także nagrody dla najlepszej aktorki i najlepszego aktora, które zdobyli odpowiednio Magdalena Berus i Arkadiusz Jakubik, otrzymując po 10 000 złotych. Za najciekawszy film festiwalowy uznano produkcję POP AYE, a Jury Młodzieżowe Skrytykuj.pl przyznało swoją nagrodę filmowi Butterfly Kisses w reżyserii Rafała Kapelińskiego.

Wyłoniono także podium w najlepszych debiutach producenckich. Miejsce pierwsze i 11 ooo złotych otrzymała Planeta singli (Radosław Drabik, Michał Chaciński), miejsce drugie i 8 000 złotych - All These Sleepless Nights (Marta Golba, Michał Marczak), zaś miejsce trzecie i 6 000 złotych - film dokumentalny Komunia (Zuzanna Król, Anna Zamecka). Wyróżnienie otrzymał Wojciech Stuchlik za film Za niebieskimi drzwiami.

Nagrodę specjalną "Pod Prąd", za inspirowanie młodych twórców otrzymała natomiast Agnieszka Holland. W minionych edycjach tym wyróżnieniem nagradzano między innymi Benedict Cumberbatch, Roman Polański czy Stellan Skarsgård.

Tegoroczna edycja festiwalu Netia Off Camera była już 10. z kolei. W pokazach filmowych wzięło udział łącznie około 30 000 widzów.

Źródło: offcamera.pl / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV