Przeczytaj w weekend

Ptaki Nocy będą jak Pulp Ficition spotykające Kurosawę? Tak twierdzi reżyserka

Cathy Yan w jednym z wywiadów zdradziła swoje inspirację przy tworzeniu filmu Ptaki Nocy. Brzmi to szczególnie interesująco dla fanów Pulp Fiction czy filmów Kurosawy.

Cathy Yan w jednym z wywiadów zdradziła swoje inspirację przy tworzeniu filmu Ptaki Nocy. Brzmi to szczególnie interesująco dla fanów Pulp Fiction czy filmów Kurosawy.

Michał Kujawiński
Michał Kujawiński

Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn) to nadchodzący film komiksowy studia Warner Bros. i DC. W fabule, tytułowa bohaterka - Harley Quinn - wraz z Huntress, Black Canary i Renee Montoyą ruszy na odsiecz nastoletniej Cassandrze Cain. Na ekranie pojawią się także znani z uniwersum komiksowego giganta złoczyńcy, Roman Sionis, czyli Czarna Maska oraz Victor Zsasz.

Reżyserka Cathy Yan w jednym z wywiadów wspominała, że jej film przypominać ma pod kilkoma względami Leona zawodowca. Okazuje się jednak, że to nie jest jedyna jej inspiracja. W nowej rozmowie zdradziła, że zostaną zapożyczone także elementy z Pulp Fiction Quentina Tarantino oraz z Rashomona, filmu Akiry Kurosawy. Jeśli zaś chodzi o narrację i styl wizualny, tutaj film ma inspirować się Mechaniczną Pomarańczą Stanleya Kubricka.

Tak, jest tutaj wiele inspiracji. Mam tu na myśli sposób, w jaki prowadzona jest struktura filmu i przypomina ona trochę spotkanie Pulp Fiction z Rashomonem. Jest to zatem niekonwencjonalna struktura. Dla mnie, wielu moich ulubionych reżyserów miało wpływ na ten film, więc oczywiście także Tarantino.

W roli Harley Quinn powraca Margot Robbie, zaś w obsadzie są również Mary Elizabeth Winstead, Jurnee Smollett-Bell, Rosie Perez, Ewan McGregor i Chris Messina. Reżyserką jest Cathy Yan, która stworzyła obraz na bazie scenariusza Christiny Hodson. Ptaki Nocy wejdą na ekrany polskich kin 7 lutego 2020 roku.

Źródło: comicbookmovie.com/zdjęcie główne: WArner BRos.

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV