Scott Wilson nie żyje. Aktor znany z The Walking Dead miał 76 lat

Scott Wilson nie żyje. Aktor wcielał się w Hershela Greene'a w serialu The Walking Dead.

Scott Wilson nie żyje. Aktor wcielał się w Hershela Greene'a w serialu The Walking Dead.

Michalina Reda
Michalina Reda

Scott Wilson nie żyje. Aktora kojarzymy przede wszystkim z roli Hershela Greene'a w serialu The Walking Dead, z którym był związany od 2011 roku.

Tuż przed poinformowaniem o jego śmierci, producenci ogłosili na Comic Conie w Nowym Jorku, że Hershel powróci w 9. sezonie serialu. Kilka godzin później smutną informację o jego odejściu podano za pośrednictwem konta na Twitterze należącego do The Walking Dead:

Przed przystąpieniem do serialu, aktor od lat związany był ze światem filmowym, jednak swoją karierę rozpoczynał od teatru. W 1967 roku zadebiutował w filmie pełnometrażowym In the Heat of the Night w reżyserii Normana Jewisona, a następnie pojawiał się w kolejnych filmach takich jak The Great Gatsby (1974), The Exorcist III, G.I. Jane czy Pearl Harbor. Do najpopularniejszych tytułów z jego udziałem należą The Ninth Configuration (nominacja do statuetki Złotego Globu), a w ostatnich latach Bosch czy C.S.I.: Crime Scene Investigation, gdzie zagrał Sama Brauna w dziewięciu odcinkach.

Zagraniczne strony podają, że Wilson zdążył nakręcić wszystkie swoje sceny do 9. sezonu The Walking Dead. Nadchodząca odsłona będzie zatem ostatnią, w której zobaczymy jego postać.

Źródło: deadline.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV