Serialowe nowości na Showmax

SS-GB dobiegło końca. Serial jest jednak wciąż dostępny do obejrzenia w całości na platformie Showmax. Ponadto na platformie pojawiły się też całkiem interesujące nowości serialowe. Co nowego możemy od dzisiaj zobaczyć?

SS-GB dobiegło końca. Serial jest jednak wciąż dostępny do obejrzenia w całości na platformie Showmax. Ponadto na platformie pojawiły się też całkiem interesujące nowości serialowe. Co nowego możemy od dzisiaj zobaczyć?

Przede wszystkim powraca z czwartym sezonem bardzo popularny, brytyjski kryminał Ripper Street. Akcja serialu rozgrywa się w Londynie w roku 1889. Bohaterami są policjanci z okrytej złą sławą Dywizji H, którzy próbują zachować porządek w dzielnicy Whitechapel. Klimat aż wylewa się z ekranu i jest największą siłą serialu. Dobrą robotę wykonuje również trójka głównych bohaterów, których to dramatyczne, osobiste historie przeplatają się z krwawymi sprawami kryminalnymi. W czwartym sezonie Dywizja H powraca, aby ponownie ogarnąć londyńskie szambo. Niestety część naszych bohaterów ma już dość i planuje przejść na wcześniejszą emeryturę. Pojawia się jednak pewna sprawa z przeszłości, która wciąż nie została rozwiązana.

Kolejną bardzo interesującą nowością jest serial Thirteen. Główna oś fabularna przypomina tą z oskarowego filmu Pokój. Ivy, po trzynastu latach przetrzymywania przez porywcza i oprawcę, ucieka na wolność. Jako że jest jedyną osobą znającą tożsamość zwyrodnialca, pomaga policji w jego schwytaniu. Nie jest to jednak takie proste, bo Ivy musi poradzić sobie z traumą i nauczyć się życia na wolności. Przestępca natomiast wydaje się nieuchwytny i nadal niebezpieczny. Całość przesiąknięta jest dość przygnębiającym klimatem, ale gdzieniegdzie można znaleźć światełko nadziei.

To jednak nie koniec. Poznajcie serial The The Honourable Woman. Widzieliście Homeland i The Night Manager? The Honourable Woman to coś w ten deseń. Serial skupia się na Neesie Stein ( Maggie Gyllenhaal), której ojciec był producentem broni. W dzieciństwie razem z bratem byli świadkami jego zabójstwa. Jako dorosła kobieta odziedzicza firmę po ojcu i zmienia jej cel. Zamiast broni zaczyna tworzyć wyspecjalizowaną sieć danych pomiędzy Izraelem a Zachodnim Brzegiem Jordanu. Jej nagłe powołanie do Izby Lordów, rzekomo z uwagi na nieustanną promocję pojednania pomiędzy Izraelem a Palestyną, tworzy międzynarodową burzę polityczną.

Na koniec przedstawiamy ciepły, rodzinny serial o rodzinie The Durrells. Akcja serialu dzieje się w 1935 roku. Louisa Durrell, kobieta, której świat niedawno zawalił się w gruzy, podejmuje decyzję o przeprowadzce z Bournemouth na grecką wyspę Korfu. Jej mąż umarł kilka lat wcześniej, a ona ma problemy finansowe. Kobieta wraz z czwórką dzieci stara się przystosować do życia na wyspie, co nie jest łatwe, szczególnie gdy odkrywają, że na Korfu nie ma jeszcze elektryczności. Jednak jest tanio, a miejsce wydaje się rajem na Ziemi. Rodzina Durrellów robi wielki krok ku zmianie swojego życia.


SMS.jpg

Źródło: zdjęcie głowne: BBC 2

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV