„Służby specjalne” – będzie miniserial w TVP 2

Portal Wirtualnemedia.pl informuje, że Patryk Vega przygotuje miniserial oparty na filmie Służby specjalne. W obsadzie powrócą ci sami aktorzy.

Portal Wirtualnemedia.pl informuje, że Patryk Vega przygotuje miniserial oparty na filmie Służby specjalne. W obsadzie powrócą ci sami aktorzy.

Adam Siennica
Adam Siennica

Służby specjalne to thriller, który zadebiutował w polskich kinach w październiku bieżącego roku i opowiadał o losach organizacji wywiadowczej, która została powołana po likwidacji WSI. 

Telewizyjna wersja będzie zrealizowana w formie 5-odcinkowego miniserialu. Patryk Vega jest autorem scenariusza i stanie za kamerą. Zobaczymy realia funkcjonowania służb we współczesnej Polsce oraz kulisy ich działania w polityce, mediach, przestępczości i biznesie. 

Według portalu wirtualnemedia.pl pierwsze 3 odcinki pokażą m.in. początki pracy bohaterów w służbach specjalnych, ich historie osobiste oraz rodzinne dramaty. Akcja ma rozgrywać się przed wydarzeniami z filmu. Patryk Vega chce opowiedzieć o powodach, dla których doszło do likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych.

Czytaj także: Oglądalność "The Flash" i "Agenci T.A.R.C.Z.Y."

W odróżnieniu od wielu serialowych wersji polskich filmów Służby specjalne będą oparte głównie na nowym materiale nakręconym na potrzeby telewizji. Prace na planie ruszą już 5 grudnia. W obsadzie pojawią się: Olga Bołądź, Eryk Lubos, Kamilla Baar, Agata Kulesza, Jan Frycz, Marcin Bosak, Wojciech Zieliński, Andrzej Grabowski, Janusz Chabior, Beata Kawka i Wojciech Machnicki.

Co ciekawe, na planie mają pojawić się autentyczni przestępczy oraz oficerowie służb i policji. Emil Stępien i Patryk Vega są producentami. Służby specjalne zadebiutują na antenie TVP 2 wiosną 2015 roku.

Źródło: wirtualnemedia.pl

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV