Thor: Love and Thunder - ta książka może wyjaśniać przemianę Jane Foster

Thor: Love and Thunder to nowy film, w którym w kluczowej roli wystąpi Natalie Portman. Książka z 2018 roku może zdradzać, dlaczego dojdzie do jej przemiany.

Thor: Love and Thunder to nowy film, w którym w kluczowej roli wystąpi Natalie Portman. Książka z 2018 roku może zdradzać, dlaczego dojdzie do jej przemiany.

Michalina Reda

Michalina Reda

UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Thor: Love and Thunder to zapowiedziany film MCU, który wejdzie na ekrany kin w 2021 roku. W roli kobiecej wersji Thora wystąpi Natalie Portman, która pojawiała się w poprzednich częściach serii o Synu Odyna jako Jane Foster.

Część fanów zastanawia się, jak dojdzie do przemiany Jane w Thora. Odpowiedzi na to pytanie może udzielać jedna z książek dotyczących Avengers: Wojna bez granic, która nosi tytuł Marvel's Avengers: Infinity War: The Cosmic Quest Volume II: Aftermath (zadebiutowała w 2018 roku). W jej fabule pojawiają się doktor Selvig oraz Darcy, którzy przyglądają się przyczynom wymazania połowy istnień we wszechświecie. Podczas badań ponownie spotykają się z Jane Foster, która okazuje się zupełnie inna niż pamiętaliśmy - zmieniły ją wydarzenia z filmu Thor: Mroczny świat. To wtedy Jane połączyła się z jednym z Kamieni Nieskończoności, mianowicie z Eterem - przez tę sytuację, była później jedną z niewielu osób na Ziemi, które od początku rozumiały, że przy pomocy Kamieni można wywołać Blipnięcie (czyli przywrócić wszystkich z powrotem). Jane i Selvig jadą do Tønsberg w Norwegii - wkraczają do jaskini, w której Selvig był już z Thorem (usunięta scena z Avengers: Czas Ultrona) i tam Jane doznaje wizji, dzięki której poznaje całą prawdę o Rękawicy Nieskończoności, Thanosie i pstryknięciu.

Dzięki nowej książce wiemy zatem, że przez kontakt z Eterem, Jane stała się kimś więcej niż przeciętny człowiek - potrafi wyczuwać Kamienie Nieskończoności oraz korzystać z magicznej wody w jaskini (ang. Water of Sight - Woda widzenia), z której czerpie swoje wizje. Otwarcie mówi się, że nabyła kosmicznej świadomości - właśnie to może sprawić, że przemienienie jej w Thora będzie bardziej uzasadnione w nadchodzącym filmie.

Co sądzicie o tym zarysie fabularnym? Dajcie znać w komentarzach.

Wszystkie filmy i seriale 4. fazy MCU

Źródło: comicbook.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Anthony Mackie

Anthony Mackie

ur. 1978, kończy 41 lat

Alyssa Sutherland

Alyssa Sutherland

ur. 1982, kończy 37 lat

Janusz Gajos

Janusz Gajos

ur. 1939, kończy 80 lat

Aubrey Dollar

Aubrey Dollar

ur. 1980, kończy 39 lat

LisaRaye McCoy

LisaRaye McCoy

ur. 1967, kończy 52 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV