Thor: Love and Thunder - ta książka może wyjaśniać przemianę Jane Foster

Thor: Love and Thunder to nowy film, w którym w kluczowej roli wystąpi Natalie Portman. Książka z 2018 roku może zdradzać, dlaczego dojdzie do jej przemiany.

Thor: Love and Thunder to nowy film, w którym w kluczowej roli wystąpi Natalie Portman. Książka z 2018 roku może zdradzać, dlaczego dojdzie do jej przemiany.

Michalina Reda
Michalina Reda
UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Thor: Love and Thunder to zapowiedziany film MCU, który wejdzie na ekrany kin w 2021 roku. W roli kobiecej wersji Thora wystąpi Natalie Portman, która pojawiała się w poprzednich częściach serii o Synu Odyna jako Jane Foster.

Część fanów zastanawia się, jak dojdzie do przemiany Jane w Thora. Odpowiedzi na to pytanie może udzielać jedna z książek dotyczących Avengers: Wojna bez granic, która nosi tytuł Marvel's Avengers: Infinity War: The Cosmic Quest Volume II: Aftermath (zadebiutowała w 2018 roku). W jej fabule pojawiają się doktor Selvig oraz Darcy, którzy przyglądają się przyczynom wymazania połowy istnień we wszechświecie. Podczas badań ponownie spotykają się z Jane Foster, która okazuje się zupełnie inna niż pamiętaliśmy - zmieniły ją wydarzenia z filmu Thor: Mroczny świat. To wtedy Jane połączyła się z jednym z Kamieni Nieskończoności, mianowicie z Eterem - przez tę sytuację, była później jedną z niewielu osób na Ziemi, które od początku rozumiały, że przy pomocy Kamieni można wywołać Blipnięcie (czyli przywrócić wszystkich z powrotem). Jane i Selvig jadą do Tønsberg w Norwegii - wkraczają do jaskini, w której Selvig był już z Thorem (usunięta scena z Avengers: Czas Ultrona) i tam Jane doznaje wizji, dzięki której poznaje całą prawdę o Rękawicy Nieskończoności, Thanosie i pstryknięciu.

Dzięki nowej książce wiemy zatem, że przez kontakt z Eterem, Jane stała się kimś więcej niż przeciętny człowiek - potrafi wyczuwać Kamienie Nieskończoności oraz korzystać z magicznej wody w jaskini (ang. Water of Sight - Woda widzenia), z której czerpie swoje wizje. Otwarcie mówi się, że nabyła kosmicznej świadomości - właśnie to może sprawić, że przemienienie jej w Thora będzie bardziej uzasadnione w nadchodzącym filmie.

Co sądzicie o tym zarysie fabularnym? Dajcie znać w komentarzach.

Wszystkie filmy i seriale 4. fazy MCU

Źródło: comicbook.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV