Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

 

Udało się odpalić Androida na konsoli Nintendo Switch

Gdyby przenośna konsola od Nintendo odpalała gry z Androida, jej potencjał wzrósłby wielokrotnie. I wiele wskazuje na to, że w przyszłości uda się osiągnąć ten cel.

Z technologicznego punktu widzenia Nintendo Switch wydaje się być konsolą wprost stworzoną do obsługiwania gier mobilnych. Porządny wyświetlacz dotykowy, wydajny procesor i zintegrowane kontrolery, to wszystko, czego potrzeba, aby cieszyć się najlepszymi produkcjami ze Sklepu Play. Ach, no i przydałby się jeszcze Android… na szczęście pewnym zapaleńcom udało się odpalić system Google na tym sprzęcie.

Programiści Billy Laws i Max Keller pomyślnie uruchomili wczesną wersję Androida Q na Nintendo Switchu. Keller umieścił nawet na Twitterze krótki film pokazujący, jak system sprawuje się na konsoli:

Niestety, ci wszyscy, którzy już wyobrażają sobie, jak odpalają mobilną wersję PlayerUnknown’s Battlegrounds na Switchu, muszą uzbroić się w odrobinę cierpliwości. Owszem, programiści zmusili konsolę do uruchomienia Androida, niestety prace nad okiełznaniem układu graficznego wciąż są w toku. Nie przetestowano także, jak działa złącze karty SD oraz czy konsola z zainstalowanym systemem od Google poradzi sobie z obsługą stacji dokującej. Ale prace nad przeniesieniem Androida wciąż trwają, a Laws i Keller liczą na to, że w przyszłości uda im się zamienić Switcha w uniwersalne narzędzie do pracy oraz rozrywki.

-
Plotka
-

Oczywiście taka modyfikacja spotka się z oporem ze strony Nintendo. Jeśli ktoś zdecyduje się przerobić Switcha tak, aby uruchamiał Androida, z pewnością może pożegnać się z gwarancją.

Źródło: Engadget / Zdjęcie: Nintendo

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Miłość, śmierć i roboty – najlepsze…

Na platformie Netflix pojawił się rewelacyjny serial Miłość, śmierć i roboty. To dobry moment na…

Adam Siennica
-

Mroczna wieża – kto zagra Rolanda…

Mroczna wieża to popularna seria fantasy autorstwa Stephena Kinga. Amazon szykuje wysokobudżetowy serial.

Dawid Muszyński
-

To My – recenzja filmu

Czy po świetnym Uciekaj, Jordan Peele jest w stanie nas jeszcze czymś zaskoczyć? Sprawdzamy jego…

Ocena recenzenta:
9
Adam Siennica
-

Avengers: Koniec gry – co się…

Benedict Wong pojawił się na chwilę w filmie Avengers: Wojna bez granic. Podczas AMA na…

Norbert Zaskórski
-

Znane obrazy w popkulturowej wersji [GALERIA]

Pewna artystka postanowiła przekształcić klasyczne dzieła malarskie w ich popkulturowe wersje.

Michał Czubak
-

CD Projekt planuje wydać niezapowiedzianą grę…

Nie tylko Cyberpunk 2077 - CD Projekt ma w planach kolejną wysokobudżetową produkcję. Gra miałaby…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

To okno zamknie się automatycznie za 140 sek. [X]
To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]