W głębi lasu - Netflix robi drugi polski serial. Adaptacja słynnej książki Cobena!

W głębi lasu to drugi polski serial oryginalny Netflixa. Ogłoszono szczegóły.

W głębi lasu to drugi polski serial oryginalny Netflixa. Ogłoszono szczegóły.

Adam Siennica
Adam Siennica

W głębi lasu to serial kryminalny oparty na książce Harlana Cobena pod tym samym tytułem. Pierwszy sezon ma mieć sześć odcinków, a za kamerą stoją Leszek Dawid (Jesteś Bogiem) oraz Bartosz Konopka (Królik po berlińsku). Za scenariusz odpowiadają Wojtek Miłoszewski i Agata Malesińska.

Producentką kreatywną jest Anna Nagler (Ukryta gra), a Andrzej Muszyński i Harlan Coben są producentami wykonawczymi. W głębi lasu będzie rozgrywać się w Polsce.

Tak Netflix opisuje historię serialu:

Fabuła obejmuje dwa wymiary czasowe: rok 1994 oraz 2019. Opowieść w niespodziewany sposób przedstawia życie warszawskiego prokuratora, Pawła Kopińskiego, który mimo upływu lat nie potrafi otrząsnąć się po stracie ukochanej siostry, zaginionej w niewyjaśnionych okolicznościach podczas obozu letniego. Niespodziewane odnalezienie ciała, którego śmierć wydaje się być powiązana ze zniknięciem dziewczyny, może w końcu doprowadzić do przełomu w śledztwie. Policja podejrzewa, że ofiarą jest chłopiec, który zaginął bez śladu wraz z siostrą Pawła 25 lat temu. Nadzieję na rozwiązanie sprawy przyćmiewają jednak głęboko skrywane rodzinne tajemnice, których wyjście na jaw może sprawić, że wszystko, co Paweł przez lata budował legnie w gruzach.

Harlan Coben aktywnie pracuje przy adaptacji. Tak skomentował:

- Jestem bardzo dumny, że współpracuję z niesamowitą obsadą i twórcami z Polski oraz pomagam ich znakomitą pracę przedstawić widzom Netflixa na całym świecie.

Reżyserzy również skomentowali projekt.

- W głębi lasu to historia pełna tajemnic. Chcesz za nią iść. Nierozwiązane sprawy z młodości możesz zakopać głęboko, a one i tak cię dopadną któregoś dnia. Fascynuje mnie konfrontacja z beztroskim czasem dorastania. Zajrzeć tam, gdzie zostawiłeś najpiękniejsze, a zarazem najokrutniejsze doświadczenia w swoim życiu. Poznać prawdę. Bez tego nie możesz pójść dalej - mówi Leszek Dawid.

- Paweł Kopiński jest dla mnie niezwykłym bohaterem. Chciałbym mieć tyle siły co on. Los przetoczył się przez jego życie jak tornado, zabrał mu najbliższe osoby, naznaczył go porzuceniem, samotnością, zdradą, a mimo tego, ten facet ciągle wstaje, walczy i nie traci wiary w ludzi. Jeśli jemu się uda pokonać swoje demony, uznać błędy, zmierzyć z przeszłością, sięgnąć po prawdę, odzyskać spokój i wybaczyć sobie - to wierzę, że mnie też może się udać. To jest najbardziej budujący przekaz tej opowieści - mówi Bartosz Konopka.

Jest też komentarz Michaela Azzolino, dyrektora ds. międzynarodowych produkcji oryginalnych w Netflixie:

- Mamy ogromną przyjemność zapowiedzieć, że naszym drugim oryginalnym serialem wyprodukowanym w Polsce będzie adaptacja powieści W głębi lasu autorstwa Harlana Cobena – pełnej tajemnic historii rozgrywającej się w dwóch planach czasowych. ATM Grupa zaprosiła do współpracy najlepszych producentów, scenarzystów i reżyserów, którzy stworzyli wierną adaptację książki, a jednocześnie nadali jej lokalnego kolorytu i wprowadzili bohatera, który idealnie dopełnia wciągającą opowieść o utraconej niewinności i oczyszczeniu, jakie niesie ze sobą prawda.

Projekt jest wsparty finansowo przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Premiera w 2020 roku.

Źródło: Netflix / zdjęcie główne: Netflix

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV