X-Men - Nicholas Hoult jako Bestia mógł otrzymać solowy film. Zobacz scenariusz

Do sieci trafił zaskakujący scenariusz solowego filmu o Bestii, jednym z bohaterów filmu X-Men: Mroczna Phoenix.

Do sieci trafił zaskakujący scenariusz solowego filmu o Bestii, jednym z bohaterów filmu X-Men: Mroczna Phoenix.

Michał Kujawiński
Michał Kujawiński
Tagi:  marvel 

Plany na film zatytułowany X-Men: Fear The Beast pojawiły się niedługo po premierze filmu X-Men: Przeszłość, która nadejdzie, gdzie powrócono do młodszych wcieleń bohaterów znanych z X-Men: Pierwsza klasa. Właśnie w tym ostatnim filmie pokazano narodziny Magneto oraz powstanie Instytutu Xaviera. Zobaczyliśmy też genezę postaci granej przez Nicholasa Houlta, którego Hank McCoy zmienił się w Bestię.

Po sukcesie Przeszłości, która nadejdzie, studio Fox planowało stworzyć kilka spin-offów z samodzielnymi przygodami bohaterów. Pod uwagę bramo m.in. Mystique, ale to film o Bestii był na wczesnym etapie rozwoju.

Kompozytor John Ottman zdradził The Hollywood Reporter, że wspólnie z Byronem Burtonem opracowali scenariusz filmu o Bestii, którego akcja miała dziać się zaraz po Przeszłości, która nadejdzie. Produkcja miała mieć budżet ok. 90 mln dolarów. Jednak scenariusz ten nigdy nie został wzięty pod uwagę, ponieważ producent/scenarzysta Simon Kinberg odmówił przeczytania scenariusza. Dzięki duetowi twórców, możemy zobaczyć ten scenariusz online.

Jeśli nie macie czasu, aby przebrnąć przez sto stron scenariusza, to w szybkim skrócie: film miał rozpocząć się od treningu w Danger Room, gdzie Bestia zaczyna tracić kontrolę nad swoimi mocami. W filmie miała pojawić się osoba z podobną mutacją, której Hank chciał pomóc. Bestia rekrutuje do misji Wolverine'a, a w samej fabule pojawić się mieli też Mystique, Profesor X oraz Jubilee. Scena po napisach miała zapowiadać pojawienie się Omega Red.

Źródło: screenrant.com/zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV