Aktorzy, których kariera eksplodowała po zdobyciu Oscara

Czy istnieje życie po Oscarze? Część twórców, po zdobyciu statuetki, rozmieniła swój potencjał na drobne. Na szczęście istnieje wielu artystów, którzy dotarłszy na szczyt, ani myślą z niego schodzić. Dzisiejsze zestawienie poświęcone jest właśnie takim postaciom.

Czy istnieje życie po Oscarze? Część twórców, po zdobyciu statuetki, rozmieniła swój potencjał na drobne. Na szczęście istnieje wielu artystów, którzy dotarłszy na szczyt, ani myślą z niego schodzić. Dzisiejsze zestawienie poświęcone jest właśnie takim postaciom.

Oscara pożądają wszyscy w branży filmowej. Co jednak gdy się go już zdobędzie? O tych, co osiedli na laurach i zmarnowali swoją karierę pisaliśmy tutaj. Czas przyjrzeć się aktorom którzy wykorzystali szansę stworzoną przez Amerykańską Akademię Filmową. Całe szczęście jest ich dużo więcej.

Halle Berry

Aktorka otrzymała nagrodę za wstrząsający obraz Monster's Ball, w którym zagrała naprawdę odważną scenę erotyczną. Później nie powtórzyła tak wybitnej roli, ale jest wciąż aktorką rozpoznawalną i lubianą przez masy. Najbardziej znane kreacje stworzyła w serii filmów X-Men, gdzie wcieliła się w Storm. Widownia pamięta ją z pewnością również z obrazów takich jak Kingsman: The Golden Circle, Cloud Atlas, Gothika czy serial Extant. Zapomnieć natomiast należy jej występy w Catwoman, Movie 43 i w New Year's Eve.

Halle Berry w Kingsman: Złoty Krąg
fot. 20th Century Fox

Lupita Nyong'o

Nyong’o to teraz jedno za najgorętszych hollywoodzkich nazwisk. Wystarczy wspomnieć że łapy po nią wyciągnęły zarówno Marvel ( Black Panther), jak i Gwiezdne wojny (Star Wars: The Force Awakens, Star Wars: The Last Jedi). Na 2019 rok planowany jest reboot Aniołków Charliego. Miejmy nadzieję, że ta kontrowersyjna wersja klasyka nie nadszarpnie jej wizerunku.

Nakia, podobnie jak w komiksach, stanie się antagonistką i zacznie prześladować Czarną Panterę - zmieni nawet imię na Malice
Źródło: Marvel

Frances McDormand

Przed Oscarem za Fargo, Frances była cenioną aktorką drugoplanową. Po roli Marge Gunderson jej kariera eksplodowała. Nie zawsze brylowała co prawda na pierwszym planie, ale każdy jej występ był aktorską ozdobą produkcji filmowej. Klasę swoją potwierdziła drugą nagrodą Akademii Filmowej za Three Billboards Outside Ebbing, Missouri. Świetna była również w miniserialu Olive Kitteridge, gdzie wcieliła się w tytułową bohaterkę.

Frances McDormand
fot. materiały prasowe

Jodie Foster

Miłośnicy filmów pamiętają z pewnością jej świetny debiut w Taxi Driver, za który notabene zdobyła pierwszą nominację do Oscara. Była wtedy jeszcze jednak dzieckiem, więc na rozkwit swojej kariery musiał trochę poczekać. Nastąpił on w 1988 roku, gdzie brawurowo zagrała ofiarę gwałtu w filmie The Accused. Potem poszło już szybko, choć trzeba przyznać że od dobrych kilku lat nie widzieliśmy Jodie w żadnej dobrej roli.

Jodie Foster - Elizjum
fot. materiały prasowe

Angelina Jolie

Zanim Angelina została hollywoodzką divą, grywała w kameralnych, niskobudżetowych produkcjach. Większość z nich prezentowała wysoką jakość artystyczną, jak chociażby Girl, Interrupted, za który aktorka zgarnęła Oscara. Później nadeszła epoka Lary Croft, a brukowe gazety zostały zalane przez plotki dotyczące jej związku z Brad Pitt.

Angelina Jolie
fot. materiały prasowe

Strony:
  • 1 (current)
  • 2
  • 3

Źródło: zdjęcie główne: Screen Rant

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV