Co obejrzeć w Boże Narodzenie? Najlepsze filmy na święta

Święta to dobry czas, by wspólnie z rodziną obejrzeć ciepłą gwiazdkową produkcję. Oto moje propozycje filmów, które warto obejrzeć w Boże Narodzenie.

Święta to dobry czas, by wspólnie z rodziną obejrzeć ciepłą gwiazdkową produkcję. Oto moje propozycje filmów, które warto obejrzeć w Boże Narodzenie.

Święta to najbardziej magiczny i wyjątkowy czas w roku, który spędzamy z rodziną i bliskimi. To również świetna okazja, by zorganizować wspólny seans przy jednym z gwiazdkowych filmów, których klimat jest w tych zimowych dniach niezastąpiony. Jeżeli w przerwie od napawania się śniegiem za oknem i zajadania pysznościami na stole planujecie rodzinne oglądanie, zapoznajcie się z poniższą listą produkcji, która są dostępne w kinach, na DVD lub VOD.

Przygotowałam w niej 20 ciekawych tytułów - zarówno tych bardziej, jak i mniej znanych - po które śmiało można sięgnąć w nadchodzące bożonarodzeniowe dni. Jeśli macie swoje propozycje, zachęcam do podzielenia się nimi w komentarzach.

Czytaj także
Najlepsze seriale na święta
Najlepsze gry na święta

A Christmas Tale

Francuski komediodramat, który opowiada o rodzinie Vuillardów, jak co roku spotykającej się właśnie w święta Bożego Narodzenia. Jednak napięcie i ukrywane tajemnice między członkami familii nie zwiastują ciepłych ani uśmiechniętych chwil przy wspólnym stole. Film brał udział w wyścigu o Złotą Palmę w Cannes i można zaklasyfikować go do kina artystycznego, które niekoniecznie trafi do wszystkich widzów. Niemniej, warto spróbować - świetne dialogi i dynamika między postaciami gwarantują wciągający, inteligentny seans. Propozycja dla tych, którzy nie lubią komedii romantycznych.

Edward Scissorhands

Znany baśniowy dramat w reżyserii Tim Burton, który opowiada historię Edwarda - robota z sercem człowieka i nożycami zamiast dłoni, pragnącego zaznać w życiu trochę ciepła. Całość rozgrywa się w okolicach świąt Bożego Narodzenia, zatem na ekranie jest mnóstwo dekoracji, świecidełek, a nawet prószącego śniegu. Mimo pozornej historii o miłości, to także dramat pokazujący ludzki fałsz i zatrucie społeczeństwa. Film chwyta za serce, zatem przed seansem polecam przygotować paczkę chusteczek. W rolach głównych występują Johnny Depp, Winona Ryder, Dianne Wiest.

Bad Santa

Komedia o niegrzecznym Mikołaju, w którego wciela się Billy Bob Thornton (swoją drogą nominowany za tę rolę do statuetki Złotego Globu). Pod czerwonym płaszczem i czapką Świętego, skrywa się tak naprawdę drobny złodziejaszek, którego celem jest ograbianie osób robiących zakupy przedświąteczne. Gdy na drodze oszusta staje rezolutny ośmiolatek, mężczyzna jest zmuszony nieco bardziej zastanowić się nad własnym życiem. Wbrew innym produkcjom świątecznym, Bad Santa kpi sobie z całej baśniowości i magii, zatem może okazać się dobrą propozycją dla widzów, którzy poszukują czegoś innego niż przyjemne kino familijne.

Jack Frost

Jack Frost to niezwykle ciepły film z lat 90., który mimo upływu czasu wcale się nie starzeje. Mamy tu historię chłopca, którego tata niedługo przed świętami ginie w wypadku. I choć wszyscy już opłakali jego stratę, okazuje się, że to nie koniec - równo rok później mężczyzna powraca do domu. Sęk w tym, że pod postacią śniegowego bałwana. Mnóstwo świetnego humoru, przygód i wzruszeń, a przede wszystkim - niezwykła magia. Wszystko to sprawia, że seans upływa bardzo przyjemnie i świetnie sprawdzi się w świąteczne popołudnie. W roli głównej występuje Michael Keaton.

The Muppet Christmas Carol

Każdy zna Opowieść wigilijną - jeśli nie bezpośrednio z literackiego oryginału Charlesa Dickensa, to z pewnością za sprawą jednej z wielu ekranowych adaptacji. Na tegoroczne święta polecę jednak wersję, która z pewnością wyróżnia się spośród wszystkich innych - tę, w której występują poczciwe i lubiane Muppety. Ebenezer Scrooge, starzejący się skąpiec i samotnik (Michael Caine) nie cierpi świąt Bożego Narodzenia. Gdy jednak odwiedzają go trzy duchy - Przeszłości, Teraźniejszości i Przyszłości - mężczyzna doznaje przemiany. Mądra opowieść zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Strony:

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV