Norbert Zaskórski
Norbert Zaskórski
Tagi:  crystal reed 

Crystal Reed: Być częścią rodziny DC jest naprawdę czymś fantastycznym [WYWIAD]

Crystal Reed: Być częścią rodziny DC jest naprawdę czymś fantastycznym [WYWIAD] Crystal Reed: Być częścią rodziny DC jest naprawdę czymś fantastycznym [WYWIAD]

Na IV edycji Warsaw Comic Conu miałem okazję porozmawiać z gwiazdą serialu Gotham, Crystal Reed, między innymi o popkulturowym fenomenie seriali, w których gra oraz o jej kolejnym projekcie, Swamp Thing. Zapraszam do lektury.

NORBERT ZASKÓRSKI: Grasz w wielu produkcjach, które stały się już elementem popkultury, jednak czy osobiście jesteś fanką projektów związanych z tą sferą?

CRYSTAL REED: Myślę, że tak. Oczywiście niektóre produkcje są lepsze, inne gorsze, jednak uważam, że to dobry sposób dla przekazania jakichś wartości młodym odbiorcom, którzy przy okazji mogą dobrze się bawić, oglądając tego typu rzeczy.

W takim razie dlaczego według ciebie seriale takie jak GothamTeen Wolf, z którymi byłaś lub jesteś związana, stały się popkulturowym fenomenem?

Myślę, że fundamentalnym czynnikiem, który sprawia, że dana produkcja odnosi sukces lub nie, jest to, że chcemy oglądać złożone postacie na ekranie i relacje między nimi. Teen Wolf to serial, w którym wiele się dzieje, ale jest to tak naprawdę opowieść o dorastaniu i relacjach międzyludzkich. W Gotham również mamy z tym do czynienia. Świetnym przykładem jest tutaj Pingwin, bardzo ciekawa postać, który jest zły i demoniczny, jednak koniec końców pragnie tylko, aby być kochanym. Jeśli widzowie znajdą w tych postaciach coś, z czym mogą się utożsamiać, to będą chcieli oglądać dane produkcje.

Grasz w Gotham, niedługo zobaczymy cię w kolejnym projekcie na podstawie komiksów DC, Swamp Thing. Chyba pokochałaś już to uniwersum?

Tak, chyba tak [śmiech] Nigdy się na tym nie zastanawiałem. Staram się pracować nad moimi projektami i jestem bardzo wdzięczna, że dano mi szansę do nich dołączyć. Być częścią rodziny DC jest naprawdę czymś fantastycznym. Jestem podekscytowana pracą przy tych produkcjach.

Czego możemy się spodziewać po Swamp Thing?

Szczerze mówiąc sama na razie wiem niewiele. Przeczytałam scenariusz pierwszego odcinka. Jest on naprawdę mroczny, ale przy tym również ma tę głębie i zaskakuje. Zaczynamy kręcić w przyszłym tygodniu. Wtedy będę wiedziała więcej.

Crystal Reed
fot. materiały prasowe

Co pomyślałaś, gdy przeczytałaś ten scenariusz?

Byłam nim naprawdę zachwycona, jest bardzo dobry. To jest projekt, w którym chciałam wystąpić. Przysłano mi scenariusz i moja managerka spytała mnie, co o nim sądzę. Chciałam znać najpierw jej zdanie, koniec końców obydwie równocześnie stwierdziłyśmy, że jest fantastyczny.

Co najbardziej podoba ci się w twojej postaci w Swamp Thing, Abby Arcane?

To, że jest bardzo dzielna. Podejmuje spore ryzyko. Jest lekarzem w Centrum Kontroli Chorób. Pracuje na rzecz ochrony zdrowia i życia ludzi, co jest według mnie imponujące, że może przyczynić się do uratowania wielu istnień.

Grasz w dwóch projektach DC. Jednak gdyby pojawiła się propozycja od Marvel Studios przyjęłabyś ją?

Było bardzo blisko, abym otrzymała rolę w Deadpoolu, więc już miałam okazję otrzeć się o ten świat. Nie wiem, czy są jakieś zapisy kontraktowe dotyczące występowania w obydwu uniwersach [śmiech]. Chyba najbardziej poprawną politycznie odpowiedzią w tym wypadku będzie: nigdy nie mów nigdy.

Wobec tego, która bohaterka Marvela byłaby twoją wymarzoną rolą?

Nie wiem, jak ty myślisz, do której postaci najbardziej pasuje?

Myślę, że pasowałabyś do roli Kapitan Marvel, jednak ta jest już zajęta przez Brie Larson...

Tak, to byłaby ciekawa rola, ale Brie jest naprawdę świetna. W takim razie wzięłabym każdą inną rolę [śmiech].

Źródło: zdjęcie główne: David Giesbrecht/FOX

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV