Dziś w telewizji – 13.09.2014

Wszystko, co każdy widz wiedzieć powinien, czyli wybieramy to, co naszym zdaniem jest najlepsze dziś w telewizji.

Wszystko, co każdy widz wiedzieć powinien, czyli wybieramy to, co naszym zdaniem jest najlepsze dziś w telewizji.

Adam Siennica

Adam Siennica

Dziś w telewizji - zobacz koniecznie" to nasza inicjatywa skierowana do czytelników szukających czegoś dobrego w dostępnych w Polsce kanałach telewizyjnych. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami.

Seriale

Alternatywy 4 - odc. 1-2
21:55
TVP HD

Kultowy serial w reżyserii Stanisława Barei. Perypetie mieszkańców nowego bloku przy ulicy Alternatywy 4. Ich zmagania z absurdami PRLu, problemami osobistymi oraz despotycznym gospodarzem domu, Stanisławem Aniołem.

Odnowiona wersja kultowego serialu, w którym znajdą się sceny usunięte w latach 80. przez cenzurę. W końcu będzie można obejrzeć to w świetnej jakości obrazu i znów się pośmiać z ponadczasowego humoru Stanisława Barei.

Czytaj także: Odnowione "Alternatywy 4" w TVP HD

The Knick - sez. 1, odc. 5
22:00
Cinemax

Akcja serialu osadzona jest w Nowym Jorku, w szpitalu Knickerbocker, w pierwszych latach XX wieku, gdy nie istniały antybiotyki, a umieralność pacjentów była zatrważająco wysoka. Dr John Thackery wprowadza własne, pionierskie rozwiązania medyczne, jednocześnie zmagając się z uzależnieniem od kokainy. Thackery stoi na czele młodego, odważnego zespołu, w skład którego wchodzą jego protegowany Everett Gallinger, młody Bertie Chickering Jr. oraz Algernon Edwards – obiecujący chirurg z Europy, który – wbrew woli Thackery’ego, zostaje włączony do zespołu. Galerię charakterystycznych postaci serialu uzupełniają Cornelia Robertson, córka dobroczyńcy szpitala; gburowaty kierowca ambulansu Tom Cleary; Lucy Elkins, nowa twarz w zespole pielęgniarek; szemrany zarządca szpitala Herman Barrow, oraz siostra Harriet, pielęgniarka, która nie obawia mówić się, co myśli.

To serial niewygodny, działający na widza (do tego stopnia, że niektórzy w czasie pokazu odwracali wzrok), sprawiający, że ogląda się go z zapartym tchem i podniesionym tętnem - napisał Marcin Zwierzchowski w recenzji.

Czytaj także: Recenzja premiery "The Knick"

Kłamstwa na sprzedaż - sez. 3 ,odc. 11
23:30 
HBO

Marty Kaan (Don Cheadle) jest rekinem biznesu i pozbawionym skrupułów, skutecznym menedżerem. Swoim współpracownikom wpoił zasadę, by nie wahali się przed niczym, aby osiągnąć swój cel. Marty i jego ludzie żyją w kłamstwie, są gotowi zniszczyć konkurencję i zrobią wszystko, aby utrzymać się na szczycie w świecie biznesu. Nie ma dla nich żadnej świętości.

Przedostatni odcinek bardzo dobrego serialu wprowadza wiele zmian w życiu bohaterów. Nie brak również dobrego humoru.

Zobacz także:
RoboCop - sez. 1, odc. 3 - 20:00 (Tele 5)
Californication - sez. 7, odc. 11 - 23:00 (HBO)
Czynnik PSI - sez. 1, odc. 2 - 14:00 (Tele 5)
The Walking Dead - sez. 4, odc. 2 - 23:25 (TVP 1)
Wrogie niebo - sez. 1, odc. 3-4 - 22:10 (TV 4)
Ray Donovan - sez. 1, odc. 11 - 22:00 (HBO)
Muszkieterowie - sez. 1, odc. 1-2 - 15:45 (Stopklatka TV)
Terra Nova - sez. 1, odc. 2 - 13:20 (TVP 1)

Filmy

Księżna
20:10
Ale Kino+

Historia Georginy Cavendish, z domu Spencer, z którego wywodziła się także "królowa ludzkich serc" – Księżna Diana. Anglia, rok 1774, szesnastoletnia dama dworu Georgina (Kiera Knightley) wyróżnia się spośród młodych arystokratek urodą i wdziękiem. Wzbudza zachwyt mężczyzn, w szczególności młodego Charlesa Greya, który za wszelką cenę stara się zwrócić na siebie jej uwagę. 

Kostiumowy dramat z Keirą Knightley to propozycja dla wielbicieli filmów nieźle zagranych, ładnie zrealizowanych technicznie i w których nei brak emocji. Niezłe kino.

Kac Vegas
21:40
TVN (dostępna wersja z napisami)

Czterech dobrych kumpli wyrusza na wieczór kawalerski do Las Vegas. Następnego ranka dopada ich kac-gigant, przyszły pan młody znika, a pozostali nie pamiętają, co się stało. Wyruszając na poszukiwanie kolegi, odkrywają, że jeden z nich poślubił striptizerkę, drugi miał doświadczenie homoseksualne, a wszystkich czterech ściga lichwiarz – bandyta. 

Pierwsza i najlepsza część popularnej komediowej serii. Film zwariowany, ale naprawdę zabawny, gdyż świetnych gagów tutaj nie brakuje.

Ralph Demolka
20:05
Polsat

Ralph Demolka pragnie być kochany tak samo jak dobry charakter w jego grze, Felix. Problem jest taki,  że nikt nie kocha złych postaci. Ale uwielbiają bohaterów... więc kiedy postać z nowoczesnej gry nagle się pojawia, wraz z twardą głównodowodzącą grupie żołnierzy, Ralph widzi to jako bilet do swojego heroizmu i szczęścia. Wkrada się do gry z prostym planem - zdobyć medal, ale wkrótce rozwala wszystko, i przypadkowo uwalnia śmiertelnego wroga, który zagraża każdej grze w salonie. Jedyną nadzieją Ralpha jest Vandelopa, młoda, bardzo problematyczna "usterka" z cukierkowej gry wyścigowej, która może być właśnie tą osobą, która zdoła nauczyć Ralpha, co to znaczy być dobrym charakterem. Ale czy zdoła sobie to uświadomić przed "Game Over" dla całego salonu gier?

Animacja oparta na nostalgii do dawnych czasów. Tylko że w odróżnieniu od Toy Story sentyment związany jest z kultowymi grami sprzed laty. Ukazanie świata gier wideo z perspektywy jednego z ich bohaterów to kawał świetnej zabawy, przygody i humoru.

Zobacz także:
Hellboy - 22:00 (AXN)
Link not found - 17:10 (TV Puls)
Zeszłej nocy - 22:10 (Ale Kino+)
Władca pierścieni: Powrót Króla - 23:55 (TVN 7) - dostępna wersja z napisami
Piła II - 00:25 (TV 4)
Uczeń czarnoksiężnika - 21:25 (TVP 1)
Londyński bulwar - 23:55 (Ale Kino+)
Salt - 19:10 (AXN)
Blue Jasmine - 21:00 (Canal+) - dostępna wersja z napisami
Pozdrowienia z raju - 20:20 (TVP Kultura)
Kogel-mogel - 22:10 (TVP 2)
Jack Reacher - 22:35 (Canal+ Film 2) 
Kroniki portowe - 21:00 (CBS Europa)
Mandela: Droga do wolności - 19:30 (Cinemax)
Zmierzch tytanów - 18:40 (TCM)
Bunt na Bounty - 18:45 (MGM HD)
Krzyżacy - 14:35 (Kino Polska)
Good night and Good Luck - 22:35 (FilmBox Extra)
Avatar - 21:00 (Polsat Film)

Programy dokumentalne/rozrywkowe

"The Voice of Poland" - odc. 3 - 4
20:05
TVP 2

Kolejna edycja popularnego talent show.

"Historia Rosji": Saint Petersburg - odc. 1
22:25
Polsat Viasat History

Dzieje Rosji od XVII wieku, poprzez czasy panowania Piotra Wielkiego, aż do upadku Związku Radzieckiego w 1991 roku, pokazane z perspektywy trzech głównych miast tego kraju: Sankt Petersburga, Wołgogradu i Moskwy. Autorzy dokumentu przedstawiają kluczowe wydarzenia polityczne, militarne i naukowe, które miały wpływ na historię państwa. Ponadto w programie sylwetki wielkich bohaterów narodowych Rosji oraz kulisy znaczących odkryć i wynalazków.

"Amerykańscy zbieracze" - sez. 6, odc. 5
23:00
HISTORY

Amerykańscy Zbieracze to serial poświęcony najbardziej utalentowanym "łowcom skarbów" z USA, Mike’owi Wolfe’owi – właścicielowi firmy Antique Archeology – i jego biznesowemu partnerowi Frankowi Fritzowi. Poszukują oni przedmiotów o wartości historycznej i kolekcjonerskiej, o których ich właściciele dawno już zapomnieli. Na swojej drodze spotykają różnych ludzi, których historie dają wyobrażenie o przeszłości Stanów Zjednoczonych i amerykańskim stylu życia.

Sport

Siatków mężczyzn: Mistrzostwa Świata Polska 2014 
mecz: Serbia - Francja
16:30 (Polsat Volleyball 1)

Siatków mężczyzn: Mistrzostwa Świata Polska 2014 
mecz: Polska - Iran
20:15 (Polsat Volleyball 1)

Siatków mężczyzn: Mistrzostwa Świata Polska 2014 
mecz: Argentyna - Włochy
16:30 (Polsat Volleyball 2)

Siatków mężczyzn: Mistrzostwa Świata Polska 2014 
mecz: Australia - USA
20:15 (Polsat Volleyball 2)

Siatków mężczyzn: Mistrzostwa Świata Polska 2014 
mecz : Brazylia - Kanada
16:30 (Polsat Volleyball 3)

Siatków mężczyzn: Mistrzostwa Świata Polska 2014 
mecz : Niemcy - Rosja
20:15 (Polsat Volleyball 3)

Siatków mężczyzn: Mistrzostwa Świata Polska 2014 
mecz : Finlandia - Chiny
16:30 (Polsat Volleyball 4)

Siatków mężczyzn: Mistrzostwa Świata Polska 2014 
mecz : Kuba - Bułgaria
20:15 (Polsat Volleyball 4)

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV