Przeczytaj w weekend

Dziś wieczorem w telewizji – 08.09.2014

Wszystko, co każdy widz wiedzieć powinien, czyli wybieramy to, co naszym zdaniem jest najlepsze dziś wieczorem w telewizji.

Wszystko, co każdy widz wiedzieć powinien, czyli wybieramy to, co naszym zdaniem jest najlepsze dziś wieczorem w telewizji.

Adam Siennica
Adam Siennica

Dziś wieczorem w telewizji - zobacz koniecznie" to nasza inicjatywa skierowana do czytelników szukających czegoś dobrego w dostępnych w Polsce kanałach telewizyjnych. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami.

Seriale:

Pozostawieni - sez. 1, odc. 10
22:00
HBO

Akcja serialu dzieje się w fikcyjnym mieście Mapleton pod Nowym Jorkiem trzy lata po pamiętnym dniu, kiedy 140 milionów ludzi zniknęło bez śladu. Ludzie nadal odczuwają skutki nagłej straty - trudno im odciąć się od tego, co się wydarzyło. Serial pokazuje, jak różne mogą być reakcje ludzi w obliczu takiego wydarzenia. Może ono zjednoczyć rodzinę i społeczność, ale także spowodować ich rozpad. Serial pokazuje, jak głęboki ból i stres spowodowane taką tragedią mogą obrócić się w cynizm, paranoję, szaleństwo, a nawet fanatyzm.

Pozostawieni wykształcili już pewnego rodzaju tradycję, aby co trzy epizody zaskakiwać nas niemal całkowitym odejściem od przyjętego na początku konceptu opowiadania historii - napisał Oskar Rogalski w recenzji 9. odcinka.

Czytaj więcej: Recenzja 9. odcinka "Pozostawionych"

Grimm - sez. 3, odc. 16
20:00
Canal+ Film (dostępna wersja z napisami)

Detektyw z wydziału zabójstw dowiaduje się, że jest spadkobiercą grupy łowców zwanej Grimmami. Ich celem była ochrona ludzkości przed nadprzyrodzonymi kreaturami i innymi siłami zła. Detektyw okazuje się być ostatnim żyjącym łowcą i tylko on może pokonać mordercze stwory, które przedostały się z kart książek do naszego świata.

To serial, który czasem z wydawałoby się najbardziej banalnych pomysłów potrafi stworzyć rozrywkę na dobrym poziomie - napisał Adam Siennica w recenzji.

Czytaj więcej: Recenzja 16. odcinka 3. sezonu "Grimm"

Czynnik Psi - sez. 1, odc. 1
20:00
Tele5

Prowadzący (Dan Aykroyd) przedstawia dramatyczne historie zainspirowane śledztwami dotyczącymi spraw nadprzyrodzonych.

Kultowy serial science fiction z lat 90., który był świetną alternatywą dla Z Archiwum X. Wiele ciekawych, świetnie opowiedzianych historii w klimacie science fiction.

Czytaj także: Tajemniczy "Czynnik Psi"

Zobacz także:
Arrow - sez. 1, odc. 1 - 20:00 (Universal Channel)
Rodzina Soprano - sez. 1, odc. 5 - 21:00 (HBO2)
The Walking Dead - sez. 4, odc.  1 - 3 - 21:00 (FOX)
Stawka większa niż życie - sez. 1, odc. 5 - 20:00 (FilmBox)
Prawo ulicy - sez. 3, odc. 11 - 23:05 (Cinemax)
Jak poznałem waszą matkę - sez. 1, odc. 1-2 - 20:10 (Comedy Central)
Słodkie kłamstewka - sez. 3, odc. 4 - 20:00 (AXN Spin)
Dowody zbrodni - sez. 1, odc. 4 - 20:00 (13 Ulica)
{{Wybrana}} - sez. 1, odc. 2 - 22:00 (TVN7)
Czarownice z East Endu - 21:00 (Fox Life)
Banshee - sez. 2, odc. 2 - 23:00 (HBO)

Filmy:

Królestwo Niebieskie
20:05
Polsat

Przeznaczenie dosięga Baliana, gdy w jego życie wkracza wielki rycerz Godfrey z Ibelin, Krzyżowiec, który na krótko powraca do ojczystej Francji po walkach na Wschodzie. Godfrey wyznaje, że jest ojcem Baliana, pokazuje mu prawdziwe oblicze rycerskości i zabiera w długą podróż do mitycznej Ziemi Świętej. 

Film historyczny Ridleya Scotta nie jest doskonały. Jego wersja kinowa, która leci w telewizji ma sporo niedociągnięć, kilka głupot i gdzieniegdzie dłużyzny. Pomimo tego jest to nadal dobre i przede wszystkim szalenie widowiskowe kino. Nikt nie potrafi robić historycznych spektakli tak jak Ridley Scott. Polecam jednak szczególnie wersję reżyserską, bo jest o kilka klas lepsza.

Ninja: Cień łzy
21:00
Canal+ (dostępna wersja z napisami)

Casey Bowman w końcu się ustatkował. Jest szczęśliwy z żoną Namiko, która spodziewa się ich pierwszego dziecka. Razem żyją w Japonii i nauczają w dojo Koga. Podczas zakupów Casey zostaje napadnięty przez dwie osoby, które zostają przez niego pokonane. Myśląc, że to jedynie zwykły napad, wraca do domu i znajduje zamordowaną Namiko. Jego świat rozpada się na kawałki, a w jego sercu rodzi się pragnienie zemsty. Casey odnajduje dwóch zbirów, którzy chcieli go odnaleźć, ale nie mają dla niego użytecznych informacji. Bohater wyrusza do Tajlandii do dojo bliskiego przyjaciela. Gdy jeden z jego uczniów zostaje zabity w ten sam sposób co Namiko, Casey wpada na trop mordercy jego żony, który doprowadza go do birmańskiej dżungli. 

Jest to kino klasy B z najwyższej półki, które wbrew pozorom cały czas żyje i ma się dobrze. Nie ma w tym gatunku wielu filmów, które prezentowałyby pod względem opowiadania historii tak solidny poziom, a dzięki wyśmienicie nakręconej akcji "Ninja..." staje się pozycją, obok której wielbiciele sztuk walki i pokazu umiejętności nie mogą przejść obojętnie - napisał Adam Siennica w recenzji.

Czytaj więcej: Recenzja filmu "Ninja: Cień łzy"

Zobacz także:
Erratum - 20:20 (TVP Kultura)
Autor Widmo - 18:50 (FilmBox Extra)
Zombieland - 23:05 (Polsat Film)
Blues tajniaków - 18:35 (MGM HD)
Wolverine - 21:20 (Canal+ Family 2) - dostępna wersja z napisami
Imperium słońca - 22:35 (Ale Kino+)
Cztery pokoje - 23:00 (FilmBox)
Ocean's Eleven - 18:40 (TCM)
Córka generała - 23:00 (TVN7) - dostępna wersja z napisami

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV