Przeczytaj w weekend

Halloween – filmy, które warto obejrzeć tego dnia

Które filmy najlepiej oglądać w Halloween? Oto nasze zestawienie najstraszniejszych filmów na 31 października. Filmowego Halloween!

Które filmy najlepiej oglądać w Halloween? Oto nasze zestawienie najstraszniejszych filmów na 31 października. Filmowego Halloween!

Halloween na filmowo? To naprawdę przyzwoity pomysł na 31 października. Choć thrillery i horrory można oglądać dowolnego dnia w roku, to właśnie halloweenowy klimat dodaje im niezwykłej siły i czyni jeszcze bardziej przerażającymi niż mogłoby się wydawać. Ostatniej nocy października sami garniemy się do dobrej produkcji z dreszczykiem, chcąc pobać się w zaciszu własnych domów czy w imprezowym gronie przyjaciół. W dzisiejszym zestawieniu przygotowałam dla Was 20 najlepszych moim zdaniem tytułów, które dostarczą najsilniejszych emocji i skutecznie zatrzymają przy ekranie. Jeśli macie swoje propozycje, nie zapomnijcie podzielić się nimi w komentarzach.

Halloween

Zestawienie filmów na Halloween otwieramy tytułem, który nie mógłby już bardziej nawiązywać do nadchodzącego święta. Halloween to słynna seria filmowa, zapoczątkowana w latach 70. przez Johna Carpentera. Fabuła skupia się na psychopatycznym mordercy, Michaelu Meyersie, który w przeddzień Nocy Duchów ucieka ze szpitala psychiatrycznego. Mężczyzna wraca do rodzinnego miasta, by zabijać kolejne osoby. Seria składa się z ośmiu tytułów, a jakiś czas temu potwierdzono, że już niedługo powstanie kolejny film, w którym powróci Jamie Lee Curtis. Mamy tu zatem do czynienia z nieśmiertelnymi fabułami – jeśli do tej pory nie mieliście okazji obejrzeć, czas nadrobić braki.

Ghostbusters

Znana komedia z 1984 roku także stała się początkiem dla kontynuacji i późniejszych rebootów, stając się kultową pozycją na kartach kinematografii. Film opowiada o grupie łowców duchów, których codzienność upływa na polowaniu na zjawy. Wyposażeni w ultranowoczesny sprzęt, nie boją się żadnego zagrożenia, a ich poczynania często przeradzają się w prawdziwą serię niefortunnych zdarzeń. Film zdobył statuetkę Satelity i przyniósł sławę Ivanowi Reitmanowi, twórcy całej serii. Świetna propozycja dla tych, którzy niekoniecznie marzą o nieprzespanych ze strachu nocach, a raczej o dobrej rozrywce.

Boo! A Madea Halloween

Zeszłoroczny hit Tylera Perry, który także występuje na ekranie – i to w potrójnej roli. Fabuła skupia się na tytułowej Madei, która czuwa nad grupą buntowniczych nastolatków, planujących szaloną halloweenową noc. Kobiecie nie straszne są żadne zjawy i potwory – jest w stanie przepędzić każdą paranormalną istotę, jaka stanie na jej drodze. Film jest połączeniem komedii i horroru, a jego sequel aktualnie podbija ekrany amerykańskich kin. Może spodobać się wszystkim, którzy lubią się czasem rozerwać przy niskobudżetowych absurdalnych produkcjach i pośmiać w gronie znajomych.

The Babadook

The Babadook to klimatyczna propozycja dla fanów kina psychologicznego. Głównymi bohaterami filmu są samotna matka i jej kilkuletni syn, których wzajemne stosunki pozostawiają wiele do życzenia. Kobieta jest zbyt pobłażliwa, a chłopiec coraz bardziej nieznośny, co prowadzi do wielu problemów w codziennym życiu. Wszystko jednak zmienia się, gdy w ich domu odnajduje się tajemnicza ilustrowana książka o tytułowym Babadooku. Matka nie zdaje sobie sprawy, że czytając ją na głos, mimowolnie przywołała prawdziwe zło. Film być może nie jest straszny w powszechnym tego słowa znaczeniu, a bardziej niż na akcję kładzie nacisk na budowanie niepokojącego klimatu słowem, w związku z czym do seansu trzeba podchodzić z otwartą głową. Produkcja prowokuje do zastanawiania się nad zjawiskiem depresji, czy nad samą ludzką psychiką, a dzięki świetnej scenografii, na długo pozostaje w pamięci.

Trup

W Halloween dobrze jest oglądać nie tylko horrory o duchach i zjawach, ale także dobre thrillery. Jednym z ciekawszych, jakie dane mi było obejrzeć, jest z całą pewnością hiszpański Trup, którego akcja dotyczy tajemniczego zabójstwa bogatej i pięknej kobiety. Ciało nieboszczki zostaje pewnej nocy skradzione z kostnicy. Rozpoczynają się poszukiwania zarówno porywacza jak i nieustalonego jeszcze mordercy, a podejrzenie pada na coraz dziwniej zachowującego się męża ofiary. Film od początku do końca trzyma w napięciu i proponuje wiele nieprzewidzianych zwrotów akcji, czym usatysfakcjonuje najbardziej wymagającego widza.

Strony:

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Olga Bołądź

Olga Bołądź

ur. 1984, kończy 36 lat

Krzysztof Łukaszewicz

Krzysztof Łukaszewicz

ur. 1976, kończy 44 lat

Daisy Bevan

Daisy Bevan

ur. 1992, kończy 28 lat

Joss Ackland

Joss Ackland

ur. 1928, kończy 92 lat

Antonio Sabato Jr.

Antonio Sabato Jr.

ur. 1972, kończy 48 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV