Keanu Reeves to nie tyko John Wick i Neo. Najlepsze filmy aktora

Keanu Reeves, człowiek, który przeprowadził popkulturę poprzez cyfrową rewolucję, kończy dziś 55 lat. To doskonały moment na to, aby przypomnieć jego najlepsze role.

Keanu Reeves, człowiek, który przeprowadził popkulturę poprzez cyfrową rewolucję, kończy dziś 55 lat. To doskonały moment na to, aby przypomnieć jego najlepsze role.

Michał Kujawiński
Michał Kujawiński

John Wick 2

Moim zdaniem najlepsza odsłona Johna Wicka, gdzie Keanu Reeves i ekipa choreografów tworzą prawdziwe cuda. Kino akcji na najwyższym poziomie i choć czasami sztuka dla sztuki może być męcząca, to jednak w drugiej odsłonie wszystko jest na swoim miejscu i sprawia ogromne wrażenie.

Wspaniała przygoda Billa i Teda

Bill i Ted mogą zostać wyrzuceni ze szkoły za nie zaliczenie egzaminu z historii. Jednak pojawia się przybysz z przyszłości, który mówi im, że ich muzyka zmieni świat. Bill i Ted rozpoczną więc zwariowaną podróż w czasie. To zdecydowanie film inny od Johna Wicka, ale za to świetna zabawa, zwłaszcza że może wywołać u kogoś nostalgię.

Matrix

Kiedy w 1999 roku Matrix wchodził do kin, nikt nie przypuszczał, jak ważny będzie to obraz i jak dużą rolę odegra przy budowaniu współczesnej popkultury. Wielu spodziewało się kolejnej modnej w tamtym okresie cyberpunkowej przypowieści z lubującym się w tym gatunku Keanu Reevesem. Okazało się jednak, że jest to niezwykle nowatorska i działająca na wszystkie zmysły produkcja, gdzie właśnie Keanu jako Neo gra pierwsze skrzypce.

Przez ciemne zwierciadło

Tutaj Keanu wciela się w Boba Arctora, agenta tropiącego handlarzy narkotyków. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że sam uzależnił się od zaburzającej świadomość substancji. Ciekawa produkcja, w której główny bohater musi znaleźć odpowiedzi dotyczące jego własnej tożsamości. Film jest o tyle ciekawy, że wykorzystano tutaj technikę animacji rotoskopowej.

Speed: Niebezpieczna prędkość

Keanu Reeves wciela się w postać specjalisty z elitarnej drużyny S.W.A.T. działającej w szeregach Wydziału Policji w Los Angeles. Film swoich czasów, który być może dziś nie zrobi już na nikim wrażenia, ale do dziś widzowie bardzo miło wspominają widowisko Speed: Niebezpieczna prędkość.

Niebezpieczne związki

Przedstawiona tu historia pochodzi z francuskiej powieści pod tym samym tytułem umieszczonej na indeksie ksiąg zakazanych w 1782 r. Zmieniona 200 lat później przez pisarza Christophera Hamptona, stała się międzynarodowym teatralnym sukcesem i dała początek nagrodzonemu Oscarem scenariuszowi filmowemu. Tutaj Keanu gra rolę kawalera Raphaela Danceny'ego i jest to zdecydowanie drugi plan, ale warto zwrócić uwagę na jego udział w tak znakomitym filmie i grę u boku genialnych aktorów.

Strony:
  • 1
  • 2 (current)

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Paul Rudd

Paul Rudd

ur. 1969, kończy 51 lat

Michael Rooker

Michael Rooker

ur. 1955, kończy 65 lat

Billy Dee Williams

Billy Dee Williams

ur. 1937, kończy 83 lat

Peyton List

Peyton List

ur. 1998, kończy 22 lat

Sofia Boutella

Sofia Boutella

ur. 1982, kończy 38 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV