Przeczytaj w weekend

Keanu Reeves to nie tyko John Wick i Neo. Najlepsze filmy aktora

Keanu Reeves, człowiek, który przeprowadził popkulturę poprzez cyfrową rewolucję, kończy dziś 55 lat. To doskonały moment na to, aby przypomnieć jego najlepsze role.

Keanu Reeves, człowiek, który przeprowadził popkulturę poprzez cyfrową rewolucję, kończy dziś 55 lat. To doskonały moment na to, aby przypomnieć jego najlepsze role.

Michał Kujawiński
Michał Kujawiński

Keanu Reeves dla fanów kina popularnego jest nie tylko aktorem i ikoną, ale też kimś w rodzaju przyjaciela, którego osobiście nie znamy, ale gdzieś tam przesiaduje w Hollywood i od czasu do czasu przyśle nam ładną pocztówkę. Choć w swoim dorobku ma niestety więcej Złotych Malin, aniżeli prestiżowych nagród, to jednak w jego bogatej filmografii nie jest wcale trudno znaleźć wielu naprawdę znakomitych produkcji. Niektóre nazywa się kultowymi, kilka z nich być może za kilka lat również tego statusu się dorobią.

Mimo wzlotów i upadków w karierze, których zaliczył już sporo, zawsze wracał z czymś, obok czego nie można było przejść obojętnie. Jeśli więc nie szło w latach 90., to zaraz potem wystąpił jako Neo w filmie Matrix. Przede wszystkim jednak wciąż widać w nim miłość kina i popkultury. Niedługo zobaczymy go w polskiej grze Cyberpunk 2077.

Moją listę możecie poznać poniżej. A jakie filmy Reevesa sami byście wyróżnili?

Keanu Reeves - najlepsze filmy z udziałem aktora:

Adwokat diabła

Thriller z udziałem Reevesa zdecydowanie należy do jednego z lepszych i ciekawszych projektów w karierze aktora. Okazuje się bowiem, że szefem młodego prawnika okazuje się być diabeł we własnej osobie. A w tej roli wystąpił Al Pacino.

Lepiej późno niż później

Zanim Keanu sięgnął po broń palną, był romantykiem i potrafił też swoją grą rozbawić widzów. W Lepiej późno niż wcale wystąpił jako doktor Julian Mercer i namieszał nieco w relacji głównych bohaterów.

Reakcja łańcuchowa

Wybierając ten film można kierować się w głównej mierze sentymentem, ale też jest tutaj trochę dobrego aktorstwa i sprytnie prowadzonej narracji. Keanu Reeves i Rachel Weisz w rolach młodych studentów Morgana Freemana to ciekawe połączenie i na pewno dobrze prezentuje się na ekranie.

Moje własne Idaho

Poruszająca historia dwóch przyjaciół (Reeves i Phoenix), których przeszłość jest różna od siebie, ale połączyła ich we wspólnych zajęciach. Mike był fanem używek z własnej woli, Scott zaś robił wszystko jako bunt przeciwko swojemu ojcu.

Strony:
  • 1 (current)
  • 2

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV