Na co do kina w grudniu 2017. Co warto obejrzeć?

Nadszedł grudzień, a wraz z nim zupełnie nowe propozycje filmowe, które dobrze jest obejrzeć na dużym ekranie. Jeśli macie wątpliwości, na co wybrać się do kina w tym miesiącu, sprawdźcie poniższe zestawienie.

Nadszedł grudzień, a wraz z nim zupełnie nowe propozycje filmowe, które dobrze jest obejrzeć na dużym ekranie. Jeśli macie wątpliwości, na co wybrać się do kina w tym miesiącu, sprawdźcie poniższe zestawienie.

I Am Not Your Negro

Głośny dokument Raoula Pecka, który przedstawia historię rasizmu w Stanach Zjednoczonych, skupiając się na trzech morderstwach afroamerykanów - Medgara Eversa, Martina Luthera Kinga i Malcolma X. Produkcja powstała na podstawie niedokończonej książki Jamesa Baldwina, który relacjonuje wydarzenia z perspektywy osoby będącej w samym ich sercu. W filmie czuć bliskie uczucie, jakim Baldwin darzył swoich kolegów, co rzutuje na emocjonalny wydźwięk całej historii. Dzięki temu obraz jeszcze bardziej oddziałuje na wyobraźnię widza. Narratorem filmu jest Samuel L. Jackson. Dobre recenzje jednoznacznie wskazują na to, że obraz warto zobaczyć – naszą możecie przeczytać tutaj.

Data premiery w Polsce: 1 grudnia

The Star

Świąteczna animacja rozgrywająca się tuż przed narodzinami Jezusa. Tym razem jednak, znana wszystkim historia opowiedziana jest z niezwykłej perspektywy zwierząt – osiołka, owieczki i gołąbka, którzy podążają za Józefem i Marią do Betlejem. Animacja jest kierowana przede wszystkim do najmłodszych widzów – dzieci mogą dowiedzieć się, o co tak naprawdę chodzi w świętach, a także wynieść inne mądre morały. The Star może być dobrą propozycją na familijny seans w kinie – zwłaszcza w przedświąteczny czas.

Data premiery w Polsce: 1 grudnia

Serce miłości

Polska propozycja wyświetlana na wielu tegorocznych festiwalach filmowych. Fabuła skupia się na ekscentrycznej artystce i muzyku - Zuzanna (Justyna Wasilewska) i Wojciech (Jacek Poniedziałek) są do siebie bardzo podobni nie tylko pod względem osobowości i zainteresowań, ale również fizycznie, co tylko pogłębia ich wzajemną fascynację. W swojej relacji eksperymentują z miłością i sztuką, zatracając się w hipnotyzującym nierzeczywistym świecie. Produkcja jest doceniana za świetne zdjęcia, muzykę i grę aktorską, a także bijący od ekranu artystyczny klimat. Dobra propozycja dla wszystkich fanów niszowego kina autorskiego.

Data premiery w Polsce: 1 grudnia

The Killing of a Sacred Deer

Jeden z najgłośniejszych filmów prezentowanych na tegorocznym Festiwalu w Cannes to trzymający w napięciu thriller psychologiczny. Głównym bohaterem jest szanowany i zamożny chirurg, który wiedzie spokojne życie ze swoją rodziną. Pewnego dnia do ich drzwi puka nastoletni Martin, który swoją obecnością zapoczątkuje serię podejrzanych wydarzeń, nieuchronnie prowadząc do wielkiej tragedii. Produkcja ma na swoim koncie Złotą Palmę za najlepszy scenariusz, a reżyserowi Yorgosowi Lanthimosowi (Kynodontas, The Lobster) przyniosła kilka nominacji na europejskich konkursach. Pozytywne recenzje i dobre opinie widzów zachęcają by wybrać się do kina.

Data premiery w Polsce: 1 grudnia

Strony:

Źródło: zdjęcie główne: Lucasfilm

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV