Na co do kina w grudniu 2017. Co warto obejrzeć?

Nadszedł grudzień, a wraz z nim zupełnie nowe propozycje filmowe, które dobrze jest obejrzeć na dużym ekranie. Jeśli macie wątpliwości, na co wybrać się do kina w tym miesiącu, sprawdźcie poniższe zestawienie.

Nadszedł grudzień, a wraz z nim zupełnie nowe propozycje filmowe, które dobrze jest obejrzeć na dużym ekranie. Jeśli macie wątpliwości, na co wybrać się do kina w tym miesiącu, sprawdźcie poniższe zestawienie.

Santa & Cie

W tegoroczne mikołajki na ekrany kin wchodzi niezwykła historia o Świętym Mikołaju, który w obliczu choroby rozkładającej wszystkie elfy, sam musi zadbać o to, by Gwiazdka się odbyła. Brodaty Święty wyrusza na poszukiwanie specjalnego lekarstwa i rozpoczyna tym samym wyścig z czasem – dzieci bardzo by się zawiodły, gdyby tego wieczora nie znalazły pod swoją choinką żadnych prezentów. W sieci nie ma jeszcze recenzji produkcji, ale przygoda zapowiada się całkiem przyjemnie - familijna komedia została wyreżyserowana przez twórcę filmu Link not found, co może być dobrą zachętą na rodzinny seans w kinie.

Data premiery w Polsce: 6 grudnia

24 Hours to Live

Nowy thriller akcji z Ethanem Hawke w roli płatnego zabójcy, Travisa Conrada. Podczas jednej ze swoich misji, mężczyzna zostaje śmiertelnie raniony przez kobietę, którą usiłował zabić. Za sprawą nowatorskiej metody, Travis wraca do życia, ale tylko na 24 godziny – najbliższa doba została mu dana po to, by odnalazł kobietę i dokończył zlecenie, odbierając jej życie. Czas mija – kolejnego dnia jego serce definitywnie przestanie bić. Zdaniem widzów, film jest naładowany akcją i przemocą, co niektórzy zapisują mu na minus, a inni na plus. Może spodobać się fanom gatunku, jednak prawdopodobnie nie wniesie do kinematografii niczego nowatorskiego.

Data premiery w Polsce: 8 grudnia

Reakcja łańcuchowa

Tegoroczny film Jakuba Pączka miał swoją premierę na 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, gdzie spotkał się z różnym odbiorem ze strony widzów i krytyków. Fabuła skupia się na grupie współczesnych 30-latków i ich życiu w pędzącym do przodu świecie. Tytułowa reakcja łańcuchowa to konsekwencja podejmowanych przez nich decyzji, które wystawiają na próbę relacje, związki i całe ich dotychczasowe życie. Wydarzeniem, które zaognia całą akcję, jest zaginięcie byłej dziewczyny jednego z głównych bohaterów, co staje się punktem wyjścia do narastającego konfliktu z obecną ukochaną. Niestety, krytycy nie są przekonani i dostrzegają w filmie niewykorzystany potencjał. Przed podjęciem decyzji o pójściu do kina, przeczytajcie naszą recenzję - tutaj.

Data premiery w Polsce: 8 grudnia

Battle of the Sexes

Emma Stone jako Billie Jean King i Steve Carell w roli Bobby'ego Riggsa – tak rysuje się nowy film Battle of the Sexes, który opowiada o tenisowym pojedynku z roku 1971. On – zapatrzony w siebie wielokrotny mistrz, ona – feministka, która pragnie udowodnić, że kobieta także potrafi osiągnąć sukces w sporcie. Ich wspólne wejście na kort będzie nie tylko pojedynkiem o tytuł mistrza, ale i walką w imię własnych idei i przeciwko powszechnie panującym stereotypom. Mimo sportowego wydźwięku mamy tu do czynienia przede wszystkim z dramatem, który nie boi się poruszać kontrowersyjnych tematów. Ci, którzy mieli okazję obejrzeć produkcję, niemal jednogłośnie wystawiają jej wysokie noty. Seans w kinie obowiązkowy.

Data premiery w Polsce: 8 grudnia

Star Wars: The Last Jedi

Wraz z grudniem przyszedł czas na jedno z najbardziej oczekiwanych filmów roku – VIII epizod Gwiezdnych Wojen. Star Wars: The Last Jedi podejmie wydarzenia jakimi zakończyło się Star Wars: The Force Awakens – Rey pod czujnym okiem Luke'a szkoli się na Jedi, a galaktyka w dalszym ciągu spowita jest mrocznym cieniem Najwyższego Porządku. Choć szczegóły fabularne nie są znane, same zwiastuny obiecują wielkie i emocjonalne widowisko, którego nie można przegapić.

Data premiery w Polsce: 14 grudnia

Strony:

Źródło: zdjęcie główne: Lucasfilm

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV