Na co do kina w grudniu 2017. Co warto obejrzeć?

Nadszedł grudzień, a wraz z nim zupełnie nowe propozycje filmowe, które dobrze jest obejrzeć na dużym ekranie. Jeśli macie wątpliwości, na co wybrać się do kina w tym miesiącu, sprawdźcie poniższe zestawienie.

Nadszedł grudzień, a wraz z nim zupełnie nowe propozycje filmowe, które dobrze jest obejrzeć na dużym ekranie. Jeśli macie wątpliwości, na co wybrać się do kina w tym miesiącu, sprawdźcie poniższe zestawienie.

The Florida Project

Sześcioletnia Moonee spędza szczęśliwe dzieciństwo w motelowym pokoju ośrodka The Magic Castle, który zamieszkuje wraz ze swoją młodą mamą. Menadżerem obiektu jest cierpliwy Bobby (Willem Dafoe), którego wszystkie dzieci uwielbiają. Film pokazuje radość, beztroskę i uśmiech najmłodszych, którzy cieszą się życiem mimo dorastania w dysfunkcyjnych biednych rodzinach. Reżyserem produkcji jest Sean Baker, twórca nagradzanej Tangerine, któremu – według opinii krytyków – udało się powtórzyć sukces poprzedniej produkcji. Film ma na koncie wiele ważnych nagród filmowych i doceniany jest za umiejętność budzenia prawdziwych emocji. Zapowiada się dobry, ambitny seans, który warto zobaczyć na dużym ekranie.

Data premiery w Polsce: 29 grudnia

Jumanji: Welcome to the Jungle

Długo oczekiwany sequel przygodowej produkcji Jumanji, którego akcja rozgrywa się w świecie tytułowej gry komputerowej. Tym razem do rozgrywki wciągniętych zostaje czwórka nastolatków, którzy mogą przybrać formę jednego z bohaterów - odważnego odkrywcy (Dwayne Johnson), drobnego geniusza (Kevin Hart), oczytanego profesora (Jack Black) lub wojowniczki (Karen Gillan). Choć fani pierwszej części mieli pewne obawy w stosunku do sequela, po pierwszych reakcjach okazuje się, że mamy do czynienia z naprawdę przyzwoitą rozrywką. Krytycy chwalą film za dobry humor, wartką akcję i nowatorskość. Propozycja dla widzów oczekujących dobrej kinowej zabawy.

Data premiery w Polsce: 29 grudnia

The Greatest Showman

Fabuła filmu skupia się na P.T. Barnumie, założycielu słynnego cyrku Ringling Bros. and Barnum & Bailey Circus. Mężczyznę poznajemy w momencie, w którym traci pracę i poszukuje dla siebie nowego zajęcia. Wówczas wpada na pomysł otworzenia zupełnie nowego biznesu rozrywkowego, któremu poświęca całe swoje życie. W roli głównej występuje Hugh Jackman, a na ekranie towarzyszą mu między innymi Zendaya, Michelle Williams i Zac Efron. W sieci nie ma jeszcze recenzji, jednak po zwiastunie widać, iż będziemy mieć do czynienia z widowiskową, baśniową historią, która podnosi na duchu. W sam raz dla optymistów i marzycieli.

Data premiery w Polsce: 29 grudnia

Paddington 2

Kolejna część przygód poczciwego misia Paddingtona, który wiedzie szczęśliwe życie w domu rodziny Brown. Pewnego dnia jego oczom jawi się niezwykła książka, idealna na prezent urodzinowy dla cioci Lucy. By zgromadzić potrzebne pieniądze, miś podejmuje się coraz nowszych prac. W międzyczasie książka zostaje skradziona, w związku z czym Paddington rozpoczyna własne poszukiwania złodzieja. Na chwilę obecną nie ma widza, który narzekałby na nieudaną produkcję – Paddington 2 cieszy się wyłącznie pozytywnymi opiniami, a krytycy doceniają go za wielkie serce. Świetna propozycja na seans dla całej rodziny.

Data premiery w Polsce: 29 grudnia

Strony:

Źródło: zdjęcie główne: Lucasfilm

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV