Przeczytaj w weekend

Najciekawsze premiery kinowe 2017 roku [lista aktualizowana]

Premiery kinowe 2017 roku zapowiadają się ciekawie i emocjonująco. Wygląda na to, że czeka nas wiele widowiskowych tytułów godnych kinowego ekranu, jak i mniejszych filmów dla serca.

Premiery kinowe 2017 roku zapowiadają się ciekawie i emocjonująco. Wygląda na to, że czeka nas wiele widowiskowych tytułów godnych kinowego ekranu, jak i mniejszych filmów dla serca.

Adam Siennica
Adam Siennica

2017 rok to dużo nowych superprodukcji z Hollywood i nie tylko, ale także filmów mniejszego kalibru, które mogą pozytywnie zaskoczyć i zainteresować. Tradycyjnie początek roku to w Polsce sezon oscarowy, czyli w tym okresie na ekrany wchodzą filmy, które będą walczyć o statuetki. W niniejszym artykule wybieram najciekawsze premiery kinowe 2017 roku, a po dokonaniu selekcji wyszło 90 tytułów.

Artykuł będzie na bieżąco aktualizowany, jeśli zajdą zmiany w datach lub pojawią się nowe interesujące tytuły. Polskie kino dostanie osobny tekst.

Zobacz również:

NAJLEPSZE SERIALE SCIENCE FICTION
NAJLEPSZE FILMY 2015 ROKU
NAJLEPSZE FILMY 2016 ROKU
NAJLEPSZE FILMY 2017 ROKU
NAJLEPSZE POLSKIE FILMY 2015 ROKU
NAJLEPSZE FILMY SCIENCE FICTION 2016 ROKU
NAJLEPSZE BAJKI I FILMY ANIMOWANE 2016 ROKU
NAJLEPSZE POLSKIE FILMY 2016 ROKU
NAJLEPSZE KSIĄŻKI 2016 ROKU
NAJLEPSZE KOMIKSY 2016 ROKU
NJLEPSZE FILMY AKCJI 2016 ROKU
NAJLEPSZE THRILLERY 2016
NAJLEPSZE FILMY KOMIKSOWE 2016
NAJLEPSZE KOMEDIE 2016
NAJLEPSZE HORRORY 2016
NAJLEPSZE SERIALE KOMIKSOWE 2016 ROKU
NAJCIEKAWSZE KOMEDIE 2017
NAJCIEKAWSZE FILMY AKCJI 2017

NAJCIEKAWSZE PREMIERY KINOWE - STYCZEŃ

Assassin's Creed

Film oparty na serii gier Ubisoftu zebrał słabe recenzje amerykańskich krytyków. Chwalą jednak dobre sceny akcji, więc na pewno jest to jeden z argumentów za wyjściem do kina. W głównych rolach m.in. Michael Fassbender, Marion Cotilard i Jeremy Irons.

Data premiery w Polsce: 6 stycznia

Opis fabuły: Dzięki rewolucyjnej technologii, która zapewnia dostęp do zapisanych w genach wspomnień, Callum Lynch (Michael Fassbender) może przeżywać przygody swego przodka, Aguilara z XV-wiecznej Hiszpanii. Odkrywa przy tym, że jest potomkiem tajemniczego bractwa Asasynów. Poprzez ten proces zdobywa niezwykłą wiedzę i umiejętności, które pozwalają mu stawić czoło okrutnej i potężnej organizacji Templariuszy we współczesnym świecie.

Sing

Animacja o talent show w mieście zwierzaków. Wygląda na zabawę nawiązaniami w smacznym muzycznym sosie. Ciekawe jest to, że w polskim dubbingu wszystkie piosenki mają pozostać w oryginale. Film zebrał całkiem niezłe recenzje.

Data premiery w Polsce: 6 stycznia

Opis fabuły: Głównym bohaterem jest Buster Moon (Matthew McConaughey), miś koala, który jest właścicielem podupadającego teatru, niegdyś popularnego i sławnego. Buster bardzo kocha to miejsce i zrobi wszystko, by je uratować. Wpada na szalony plan zorganizowania konkursu muzycznego, w którym do wygrania jest dużo pieniędzy. W ten sposób ma nadzieję odkryć nowe talenty i z ich udziałem stworzyć wielkie show.

The Autopsy of Jane Doe

Horror o rodzinie grabarzy osiągnął zaskakująco solidny sukces artystyczny na świecie. Jest to taka rzecz, która szczerze straszy bez pokazywania krwawych scen.

Opis fabuły: Historia skupia się na rodzinie grabarzy, którzy otrzymują ciało pięknej, młodej kobiety. Jej tożsamość i przyczyny śmierci są okryte wielką tajemnicą.

Data premiery w Polsce: 13 stycznia

The Great Wall

Najdroższy film w historii chińskiej kinematografii, za kamerą którego stoi Zhang Yimou (Hero, Cesarzowa). W głównych rolach Matt Damon oraz Andy Lau. Jest to widowiskowy film fantasy o walce z potworami za Wielkim Murem.

Data premiery w Polsce: 13 stycznia

Why Him?

Komedia, w której grają Bryan Cranston i James Franco. Czasem jest zabawnie, ale z recenzji wynika, że jest zaledwie przeciętnie.

Data premiery w Polsce: 20 stycznia

Opis fabuły: Kochający, nadopiekuńczy ojciec Ned wraz z rodziną odwiedza córkę w Stanford. Tam poznaje swój największy koszmar - partnera dziewczyny, który jest dziwnym miliarderem. Od tej pory zaczyna z nim rywalizować.

La La Land

Nowy film twórcy Whiplash, który tym razem przedstawia musical, a przy tym czaruje, bawi i wzrusza. W głównych rolach Ryan Gosling i Emma Stone. Krytycy i widzowie zachwyceni.

Data premiery w Polsce: 20 stycznia

Opis fabuły: Mia, aspirująca aktorka, serwuje kawę gwiazdom filmowym pomiędzy kolejnymi castingami, a Sebastian, muzyk jazzowy, dorabia sobie graniem na koncertach w obskurnych barach. Są zmuszeni do podejmowania decyzji, które wyniszczają ich romans, a marzenia, o które walczyli tak ciężko stają się zagrożeniem dla ich związku.

Manchester by the Sea

Znakomicie oceniany dramat Kennetha Lonergana, który jest jednym z lepiej ocenianych filmów produkowanych w 2016 roku. W obsadzie m.in. Casey Affleck, Michelle Williams i Kyle Chandler

Data premiery w Polsce: 20 stycznia

Opis fabuły: Film opowiada o Lee Chandlerze, wiecznie poirytowanym i rozdrażnionym człowieku pracującym jako złota rączka dla spółdzielni mieszkaniowej w Bostonie. Pewnego dnia dostaje telefon z informacją o niespodziewanej śmierci brata i wyrusza w rodzinne strony. Bohater on musi stać się opiekunem 16-letniego siostrzeńca.

Split

Oto nowy film M. Night Shyamalana, twórcy takich tytułów jak Szósty zmysł, Znaki czy krytykowany Ostatni władca wiatru. Ponownie powraca do gatunku, w którym odnosił największe sukcesy. Czy tym razem jego tajemniczy thriller z elementami fantasy zaskoczy? W głównej roli James McAvoy.

Data premiery w Polsce: 20 stycznia

Opis fabuły: Ma być to surrealistyczna podróż kobiety do własnej ciemności i seksualności, by wyrwać się z rąk brutalnego kochanka. Kiedy Inanna, młoda aktorka, staje się obiektem obsesji twórcy masek, poświęca część swojego życia, żeby wygrać miłość. Mityczna podróż w świat teatru zacierająca różnice między marzeniami i prawdziwym życiem.

Monster Trucks

Familijny film science fiction wyjaśniający, dlaczego samochody zwane "monster trucks" mają słowo potwór w nazwie. Okazuje się, że ich silnikami są prawdziwe potwory z kosmosu. Dużo przygody i humoru dla całej rodziny.

Data premiery w Polsce: 20 stycznia

Busanhaeng

Koreański horror o zombie pokazuje trochę inne spojrzenie na znany widzom gatunek. Nie tylko twórca przemyca tutaj komentarz społeczny, to jeszcze przedstawia historię w emocjonujący i absorbujący sposób. Krytycy na świecie zachwyceni.

Data premiery w Polsce: 20 stycznia

Strony:

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Olga Bołądź

Olga Bołądź

ur. 1984, kończy 36 lat

Krzysztof Łukaszewicz

Krzysztof Łukaszewicz

ur. 1976, kończy 44 lat

Daisy Bevan

Daisy Bevan

ur. 1992, kończy 28 lat

Joss Ackland

Joss Ackland

ur. 1928, kończy 92 lat

Antonio Sabato Jr.

Antonio Sabato Jr.

ur. 1972, kończy 48 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV