Najlepsze filmy 2019 roku [lista aktualizowana]

Wybieramy najlepsze filmy 2019 roku. Oto produkcje, których jakości jesteśmy pewni, oglądaliśmy je i polecamy.

Wybieramy najlepsze filmy 2019 roku. Oto produkcje, których jakości jesteśmy pewni, oglądaliśmy je i polecamy.

Najlepsze filmy 2019 roku wg naEKRANIE.pl to lista powstająca na podstawie produkcji, które były emitowane w polskich kinach lub są dostępne w VOD. Z każdego miesiąca wybieramy naszym zdaniem najlepsze pozycje i regularnie dodajemy je do tego artykułu. W ten oto sposób ostatecznie powstanie pełna lista filmów.

Każda strona artykułu to poszczególny miesiąc. Oto najlepsze filmy 2019 roku.

NAJLEPSZE FILMY 2019 - STYCZEŃ

Bumblebee

Kto by pomyślał, że film z serii Transformers będzie  można bez wyrzutów sumienia uplasować na liście najlepszych filmów roku. A taka jest sytuacja właśnie ze spin-offem o Bumblebee. Travis Knight, reżyser znany z animacji Kubo and the Two Strings, tworzy coś, co można nazwać w pewnym sensie rebootem serii. Jest tutaj dużo nostalgii i hołdu do animacji z lat 80. oraz klimatu inspirowanego kinem familijnej Spielberga z tego samego okresu. Mamy więc przyjaźń Bumblebee z dziewczyną, która staje się sercem opowieści. Mamy więc scenariusz z wciągającą historią, którą jest prosta, ale mądra, efektowna, pełna akcji, poruszająca i czasem nawet zabawna. Wszystko jednak stoi na zupełnie innym poziomie niż poprzednie odsłony w reżyserii Michaela Baya. Jeśli lubiliście przygodowe filmy science fiction w lat 80., Bumblebee porwie Was i pozostawi w pozytywnym nastroju.

NASZA RECENZJA

Pájaros de verano

Zanim poznaliście bohaterów serialu Narcos, w Kolumbii spokojny żywot wiodła rodzina z plemienia Wayúu. Cofamy się więc w przeszłość, do nieskażonego cywilizacją, dziewiczego świata, w który zupełnie niepozornie wkraczają narkotyki. To malowniczy portret rzeczywistości, która pod naporem czyhającego za każdym rogiem zła musi się załamać. Świętość tradycji miesza się tu z chłodną, ekonomiczną kalkulacją. Powstaje pytanie: czy w tym zderzeniu podejść nie zagubił się człowiek?

NASZA RECENZJA

Vice

Filmowy portret amerykańskiego polityka o charyzmie morsa i finezji nosorożca, który przez pewien czas był najpotężniejszym człowiekiem na świecie. Obraz Adam McKay'a jedzie po bandzie, przebija czwartą ścianę i bawi się konwencją. Jest komiczny, a zarazem przerażający. To kolejny film reżysera, w którym nudny temat przedstawiono w niezwykle atrakcyjny sposób.

NASZA RECENZJA

The Hate U Give

Film oparty na książce pod tym samym tytułem. Oto historia czarnoskórej nastolatki, przez której oczy obserwujemy tragedie i jej pokłosie. Gdy biały policjant zabija jej bezbronnego kolegę, wybucha piekło. Twórcy bynajmniej nie podchodzą do tematu jednostronnie, by pokazać, jak to biali w Stanach Zjednoczonych są źli. Jest to bowiem historia uniwersalna, która stara się pokazać szerszą perspektywą na problem i przeanalizować go z różnych stron. Nie ma tutaj wniosków, że tylko biały jest winny, czy tylko czarnoskórzy są winni. Głębia historia i gigantyczne emocje akcentowane przez Amandę Stenberg  na długo zapadają w pamięć.

NASZA RECENZJA

Zabawa, zabawa

Polski dramat o problemie alkoholizmu wśród kobiet. Być może na pierwszy rzut oka taki opis brzmi pretensjonalnie, ale nic bardziej mylnego! Kinga Dębska (Moje córki krowy) kapitalnie łączy poważny, przejmujący i często poruszający emocje temat z mądrym jego ukazaniem i okazjonalnie oddechem dla widza w postaci scen humorystycznym. Efekt tego taki, że film potrafi opowiedzieć historię, która ciekawi, jest dobrze zagrana (Maria Dębska, Dorota Kolak i Agata Kulesza) i daje do myślenia nad czymś, co jest obecne w polskiej rzeczywistości. Dobre i poruszające kino.

NASZA RECENZJA

Zobacz również:
Najlepsze polskie filmy 2018 roku
Najlepsze polskie filmy 2019 roku

Najlepsze gry 2019 roku
Najlepsze bajki i filmy animowane 2019 roku
Najlepsze filmy science fiction 2018
Najlepsze horrory 2018
Najlepsze filmy 2018 roku
Najlepsze filmy 2019 roku

Najlepsze komedie 2018 roku
Najlepsze seriale 2018
Najlepsze książki 2018
Najlepsze komiksy 2018
Najlepsze gry 2018
Najlepsze filmy animowane i bajki 2018 roku

Filmy animowane i bajki 2019 - oczekiwane premiery
Filmy sf/fantasy 2019 - oczekiwane premiery
GRY 2019 - oczekiwane premiery
Nowe seriale 2019 - oczekiwane premiery
Horrory 2019 - oczekiwane premiery
Filmy polskie 2019 - oczekiwane premiery
Nowe sezony seriali 2019 – nadzieje i obawy - oczekiwane premiery
Filmy 2019: premiery kinowe roku - kalendarz [lista aktualizowana]
Najlepsze horrory 2019
Najlepsze seriale 2019

 

Strony:

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV