Przeczytaj w weekend

Najlepsze filmy akcji 2019 roku (lista aktualizowana)

Wybieramy najlepsze filmy akcji 2019 roku. Oto produkcje, których jakości jesteśmy pewni, obejrzeliśmy je i polecamy.

Wybieramy najlepsze filmy akcji 2019 roku. Oto produkcje, których jakości jesteśmy pewni, obejrzeliśmy je i polecamy.

naEKRANIE
naEKRANIE

W miarę upływu 2019 roku kompletujemy listę najlepszych filmów akcji, które były emitowane w polskich kinach. Z każdego miesiąca wybieramy naszym zdaniem najlepsze tytuły i regularnie dodajemy je do tego artykułu. W ten oto sposób ostatecznie powstanie pełna lista filmów. W artykule nie ma kina komiksowego, które dostanie osobny tekst. Skupiamy się więc na kinie akcji w bardziej tradycyjnym stylu, w którym rządzą popisy kaskaderskie.  

Najlepsze filmy akcji 2019 roku

John Wick 3

Chad Stahelski ponownie to zrobił, tylko lepiej i efektowniej. Trzecia część serii z Keanu Reevesem to prawdziwa symfonia kina akcji, która zachwyca popisami kaskaderskimi i zdumiewa. Fenomenalnie nakręcone walki i starcia oraz świetny dobór obsady na czele z Markiem Dacascosem w roli przeciwnika Johna oraz duetem z indonezyjskiej serii Raid. Nie zabrakło rozbudowania mitologii świata Johna Wicka oraz wprowadzenia do kolejnej części. To rozrywka, jakiej fani gatunku oczekują.

Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw

Pierwszy spin-off serii daje dokładnie to, czego oczekujemy: szaloną, zaprzeczającą prawom grawitacji akcję, która staje się wesołą, angażującą i pozytywną rozrywką. Nie brak wszystkich zalet serii: tematyka rodziny, zwariowane sceny akcji, ładne samochody, ale tym razem reżyser David Leitch poszedł krok dalej. Obok tego stworzył fenomenalne sceny walki, które świetnie wykorzystują postacie i ich umiejętności. Do tego mamy Idrisa Elba w roli charyzmatycznego czarnego charakteru oraz zapowiedź wielkiego złego, który niewątpliwie odegra rolę w przyszłości.

Alita: Battle Angel

Widowisko Roberta Rodrigueza nie miało szczęścia w kinach, a szkoda, bo to kawał dobrego filmu akcji w klimacie sci fi. Tytułowa Alita jest wojowniczką, więc to właśnie z nią są związane efektowne akcje, walki i wszystkie najbardziej efekciarskie momenty. A poza tym to naprawdę dobry film rozrywkowy ze świetnie wykorzystaną technologią.

Potrójne zagrożenie

Wielkie gwiazdy kina kopanego razem na ekranie: Scott Adkins, Michael Jai White, Tony Jaa, Iko Uwais i Tiger Hu Chen to talenty, które mają czas, by wybrzmieć. Fabularnie jest to rzecz banalnie prosta i często okrutnie sztampowa, ale nie dlatego wyróżniamy ten film. Po prostu mamy tutaj świetny popis sceny walk w wykonaniu wymienionych aktorów, którzy w widowiskowych pojedynkach pokazują wszystko to, za co fani gatunku uwielbiają oglądać ich na ekranie. W swoim gatunku to kino warte wyróżnienia.

Krwawa zemsta

Kolejny film akcji Scotta Adkinsa tworzony na rynek DVD. Jeśli jesteście fanami tego aktora kina kopanego i przymknięcie oko na pewne sztampowe rozwiązania, jest to kapitalna rozrywka dla fanów gatunku. Tym razem Adkins wciela się w twardego zbira, który wychodzi z więzienia, by zemścić się na ludziach, którzy go wrobili. Proste, prawda, ale z uwagi na klimat brytyjskich gangsterów oraz kapitalne i ekstremalne brutalne sceny walk, jest to rzecz zaskakująco satysfakcjonująca. Jedna z lepszych pozycji Adkinsa w ostatnich latach.

Zobacz również:
Najlepsze polskie filmy 2018 roku
Najlepsze filmy science fiction 2018
Najlepsze horrory 2018
Najlepsze filmy 2018 roku
Najlepsze filmy 2019 roku

Najlepsze komedie 2018 roku
Najlepsze seriale 2018
Najlepsze książki 2018
Najlepsze komiksy 2018
Najlepsze gry 2018
Najlepsze filmy animowane i bajki 2018 roku

Filmy animowane i bajki 2019 - oczekiwane premiery
Filmy sf/fantasy 2019 - oczekiwane premiery
GRY 2019 - oczekiwane premiery
Nowe seriale 2019 - oczekiwane premiery
Horrory 2019 - oczekiwane premiery
Filmy polskie 2019 - oczekiwane premiery
Nowe sezony seriali 2019 – nadzieje i obawy - oczekiwane premiery
Filmy 2019: premiery kinowe roku - kalendarz [lista aktualizowana]

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Olga Bołądź

Olga Bołądź

ur. 1984, kończy 36 lat

Krzysztof Łukaszewicz

Krzysztof Łukaszewicz

ur. 1976, kończy 44 lat

Daisy Bevan

Daisy Bevan

ur. 1992, kończy 28 lat

Joss Ackland

Joss Ackland

ur. 1928, kończy 92 lat

Antonio Sabato Jr.

Antonio Sabato Jr.

ur. 1972, kończy 48 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV