Przeczytaj w weekend

Najlepsze filmy na Dzień Ojca. Co warto obejrzeć?

Z okazji Dnia Ojca, przygotowałam dla Was kilka ciekawych propozycji, w sam raz na wspólny seans z tatą. Co warto obejrzeć?

Z okazji Dnia Ojca, przygotowałam dla Was kilka ciekawych propozycji, w sam raz na wspólny seans z tatą. Co warto obejrzeć?

23 czerwca przypada Dzień Ojca, a zatem świetna okazja do przyjrzenia się nieco bliżej filmom, które wyróżniają te konkretne postaci. Ojcowie z wielkich i małych ekranów bywają ikonami, wzorami do naśladowania dla swoich dzieci, autorytetami, do których można zwrócić się z każdą wątpliwością, mentorami, którzy uczą i wskazują właściwą ścieżkę, a czasem po prostu towarzyszami świetnej przygody. Z okazji dzisiejszego święta zaproponuję Wam najciekawsze moim zdaniem produkcje, w których sam wątek ojcostwa również pełni istotną rolę – są wśród nich zarówno filmy przygodowe, komedie czy poruszające dramaty i choć nie jest tajemnicą, że każdy lubi co innego, mam nadzieję, że znajdziecie wśród nich także coś dla siebie. Jeśli planujecie wspólny wieczór ze swoim tatą i jesteście otwarci na ciekawe propozycje z rozmaitych gatunków, zachęcam do lektury. Nie zapomnijcie podzielić się swoimi propozycjami w komentarzach.

Tato

Tato

O filmie

Trzymająca w napięciu i wzruszająca historia ojca walczącego o ukochaną córkę. Michał jest filmowcem, ma żonę i siedmioletnią córeczkę. Pewnego dnia żona zaczyna dziwnie się zachowywać, wszystko wskazuje, że jest... Czytaj więcej

Mocny dramat z Bogusławem Lindą, Cezarym Pazurą, Dorotą Segdą oraz Aleksandrą Maliszewską to obowiązkowa pozycja na dzisiejsze zestawienie. Mamy tu do czynienia nie tylko z trudną i niezdrową relacją w rozpadającej się rodzinie, ale także z desperacką walką ojca o opiekę nad swoją córką. Film zadebiutował w latach 90., jednak nawet dziś ogląda się go w pełnym napięciu. Tato to dobra propozycja dla wszystkich, którzy szukają czegoś innego niż pozytywny komediodramat – tutaj mamy bowiem do czynienia z trudną, przejmującą i przede wszystkim bardzo życiową historią.

Sędzia

Sędzia

O filmie

Robert Downey Jr. wciela się w postać Hanka Palmera, adwokata z wielkiego miasta, który powraca w rodzinne strony. Na miejscu dowiaduje się, że jego owdowiały ojciec, sędzia (Duvall), jest podejrzany... Czytaj więcej

Nie tylko kilkunastoletnie dzieci są wymarzoną ilustracją do zobrazowania trudnej relacji z tatą – dobrym przykładem tego jest film The Judge, w którym obserwujemy więź dorosłego mężczyzny z jego ojcem w podeszłym wieku. To historia o leczeniu traum przeszłości, odbudowywaniu tego, co już dawno powinno zostać naprawione i przede wszystkim o wewnętrznej walce z własną moralnością. Robert Downey Jr. i Robert Duvall świetnie sprawdzają się w swoich rolach, kreując postaci wiarygodne i pełne trudnych emocji. To jeden z filmów, które pokazują, jak ważna w życiu jest rodzina – świetnie sprawdzi się na taką okazję jak dziś.

Gwiezdne Wojny: Część VI - Powrót Jedi

Powrót Jedi

O filmie

Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi - w niezwykle widowiskowym, finałowym rozdziale sagi Gwiezdnych Wojen, Luke Skywalker i Księżniczka Leia ratują Hana Solo uwięzionego na Tatooine przez... Czytaj więcej

Jeśli Wasz tata jest zaznajomiony z filmami z serii Gwiezdne Wojny, a Wy również zaliczacie się do grona fanów, dlaczego nie sięgnąć właśnie po jeden z nich? Najodpowiedniejszym wyborem na tę okazję wydaje się oczywiście Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi, ponieważ to tam szczególnie ważna jest relacja między Lukiem a Vaderem. Pamiętajmy, że jest to szósta pod względem chronologii część Gwiezdnej Sagi, w związku z czym ci, którzy jeszcze jej nie oglądali, powinni raczej zacząć od wcześniejszych filmów. Jeśli jednak razem z tatą macie już na koncie po kilkanaście seansów i lubicie wracać do Odległej Galaktyki, może pokusicie się o jeszcze jeden raz?

Billy Elliot

Billy Elliot

O filmie

Billy Elliot to 11-latek wychowywany w górniczej rodzinie, gdzie prym wiodą surowy ojciec i brat. By wykrzesać w dorastającym chłopcu wzorzec męskości, ojciec zaprowadza go na trening boksu. Jednak Billy... Czytaj więcej

Wydawać by się mogło, że Billy Elliot to lekki komediodramat skupiający się wokół tańca baletowego, tymczasem u jego fundamentów leży właśnie relacja między ojcem a synem. Jak łatwo się domyślić, głównym ogniskiem problemów i zgrzytów jest właśnie balet, uznawany przez starsze i konserwatywne pokolenie za coś mało męskiego i na pewno nieodpowiedniego dla chłopca. Film bardzo wzrusza i jednocześnie otwiera oczy na wiele ważnych spraw, walcząc z uprzedzeniami. To naprawdę wartościowa historia, którą śmiało można obejrzeć właśnie z tatą.

Poznaj mojego tatę

Poznaj mojego tatę

O filmie

Pielęgniarz Greg Focker (Ben Stiller) ma oświadczyć się swej dziewczynie Pam (Teri Polo) podczas weekendu spędzanego w domu jej rodziców. Problem w tym, że... najpierw musi poprosić o rękę swej... Czytaj więcej

Meet the Parents to pierwsza część znanej serii komediowej z Benem Stillerem, idealna do dzisiejszego zestawienia właśnie ze względu na tę konkretną relację między teściem a przyszłym zięciem. Spośród wszystkich części, to właśnie ta pozostaje według mnie najśmieszniejszą – film gwarantuje dużo dobrej zabawy oraz świetną grę aktorską Stillera i znakomitego Roberta De Niro. Co prawda, relację teścia i zięcia trudno nazwać tradycyjną relacją z ojcem, jednak mimo to film świetnie wpasowuje się w tematykę odpowiednią na dzisiejsze święto. To jeden z moich osobistych klasyków komediowych, do których lubię wracać wielokrotnie.

Strony:
  • 1 (current)
  • 2
  • 3

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV