Przeczytaj w weekend

Najlepsze filmy o szkole

Z okazji końca wakacji prezentujemy naszym zdaniem najlepsze filmy o szkole.

Z okazji końca wakacji prezentujemy naszym zdaniem najlepsze filmy o szkole.

Aleksandra Pilaszek
Aleksandra Pilaszek
Tagi:  film 

Szkoła jest jednym z najważniejszych elementów życia każdego nastolatka. Jeśli masz szczęście - jesteś na szczycie łańcucha pokarmowego albo przynajmniej stanowisz część szarego tłumu i nie rzucasz się w oczy. Jeśli nie masz szczęścia - lądujesz na dnie i jesteś szkolnym pośmiewiskiem, a wszyscy dobrze wiemy, że dzieciaki potrafią być okrutne.

Filmowcy bardzo lubią wracać do czasów szkolnych i wykorzystują motyw szkoły na wiele różnych sposobów. Czasem kujon i szkolne pośmiewisko staje się gwiazdą, czasem szkolny przystojniak zakochuje się w zwykłej dziewczynie, ktoś planuje doskonałą zemstę na rówieśnikach, a innym razem uczniowie nie patrzą na różnice między sobą i z jakiegoś powodu się jednoczą.

Poniżej prezentujemy listę najpopularniejszych filmów, w których szkolne życie jest jednym z najważniejszych aspektów.

The DUFF (2015)

Kiedy Bianka (Mae Witman) dowiaduje się, że inni postrzegają ją jako "tę brzydką i grubą" z paczki przyjaciół, postanawia zmienić swoje życie. Odcina się od dwóch najlepszych przyjaciółek i poddaje się metamorfozie. Chce pokazać dzieciakom ze szkoły, że nie jest tym, za kogo ją uważają.

The DUFF to typowa historia o szkole, nieatrakcyjnej dziewczynie i niespodziewanej miłości, która zaskakuje jednak niezłym humorem. Dzięki temu film jest przyjemną i zabawną rozrywką.

Mean Girls (2004)

Film opowiada o Cady (Lindsay Lohan), nastolatce, która wychowywała się w Afryce i której nie są znane zwyczaje z amerykańskich szkół. Gdy dziewczyna przeprowadza się z rodzicami z powrotem do Stanów, musi stawić czoło największej zmorze wszystkich nastolatek - grupie modnych, popularnych i wrednych dziewczyn.

Mean Girls wpisały się już do kanonu filmów o szkole. Mimo że powielają utarte schematy, robią to w wyjątkowy i niesamowicie zabawny sposób. W roli przywódczyni wrednych dziewczyn - wówczas początkująca Rachel McAdams.

21 Jump Street (2012)

Bohaterami filmu jest para policjantów, którzy stanowią swoje przeciwieństwa. Jenko (Channing Tatum) jest silny, przystojny i niebywale sprawny fizycznie, ale nauka nie przychodzi mu łatwo. Schmidt (Jonah Hill) jest inteligentny, ale nieco powolny i ociężały. Mężczyźni zostają wysłani do liceum, gdzie jako uczniowie muszą rozpracować gang dilerów nowego narkotyku.

21 Jump Street w zabawny sposób łączy ze sobą typową komedię policyjną z niełatwym życiem w szkole. Różne schematy gatunkowe są wyśmiewane w komiczny sposób, a historia potrafi wciągnąć momentalnie. Obraz - oparty na serialu pod tym samym tytułem - doczekał się sequela.

Clueless (1995)

Clueless to kolejny klasyk filmów dla młodzieży. Opowiada o rezolutnej, piętnastoletniej Cher (Alicia Silverstone), która nie boi się wyzwań. Kiedy jeden z nauczycieli wystawia jej gorszą ocenę, niż ta oczekiwała, dziewczyna postanawia połączyć go z inną, samotną nauczycielką, bo jak twierdzi - nauczyciel będzie miał wtedy lepszy humor i na pewno podniesie jej notę. Niespodziewanie dziewczyna podejmuje się też nowego "zadania" i postanawia przeprowadzić metamorfozę nowej uczennicy, Tai (Brittany Murphy), aby ta stałą się popularna. Nieoczekiwany splot zdarzeń powoduje, że Cher zaczyna widzieć świat nico inaczej niż do tej pory.

Jeśli jeszcze nie znacie Słodkich zmartwień, to koniecznie musicie nadrobić zaległości! Zabawnie, niegłupio i naprawdę fajnie.

10 Things I Hate About You (1999)

Kat (Julia Stiles) i Bianca (Larisa Oleynik) są siostrami, jednak zdecydowanie się od siebie różnią. Ta pierwsza jest niezależną, młodą kobietą, której nie w głowie chłopaki. Jest uznawana za złośnicę i chłopcy raczej jej unikają. Druga z sióstr ma powodzenie i chce randkować, chodzić na imprezy i poznawać nowych ludzi. Niestety Bianca ma zakaz umawiania się z chłopakami do czasu, aż Kat nie zacznie tego robić. Dwóch chłopaków z ich szkoły wspólnie spiskuje, aby zdobyć względy sióstr.

Film stanowi współczesną wariację na temat sztuki Williama Szekspira pt. Poskromienie złośnicy i jest doskonałą propozycją dla tych, którzy mają ochotę na film w klimacie szkolnym. Obraz wpisuje się w konwencję komedii romantycznej, ale robi to ze smakiem, mądrze i z dużą dawką dobrego humoru. W rolę "poskramiacza złośnicy" wcielił się sam Heath Ledger.

Easy A (2010)

Film opowiada o Olive (Emma Stone), uczennicy szkoły średniej. Dziewczyna nie chce jechać z koleżanką pod namiot na weekend i wymyśla niewinną wymówkę. Niestety jej kłamstewko obraca się przeciwko niej i po pewnym czasie cała szkoła huczy od plotek. Ponieważ Olive nie przejmuje się zdaniem innych, a szum wokół niej nawet zaczyna się jej podobać, postanawia wyjść plotkom naprzeciw i wykorzystać je, aby umocnić swoją pozycję w szkolnej hierarchii.

Oto film z czasów, gdy Emma Stone była młodą, początkującą aktorką komediową, która w każdym występie pokazywała swój wyjątkowy talent i nietuzinkową charyzmę. To właśnie dzięki jej komediowym umiejętnościom i sprawnie wymyślonej historii dostajemy rzecz zabawną i wartą uwagi.

Strony:
  • 1 (current)
  • 2
  • 3

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Olga Bołądź

Olga Bołądź

ur. 1984, kończy 36 lat

Krzysztof Łukaszewicz

Krzysztof Łukaszewicz

ur. 1976, kończy 44 lat

Daisy Bevan

Daisy Bevan

ur. 1992, kończy 28 lat

Joss Ackland

Joss Ackland

ur. 1928, kończy 92 lat

Antonio Sabato Jr.

Antonio Sabato Jr.

ur. 1972, kończy 48 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV