Przeczytaj w weekend

Najlepsze komedie 2019 roku

Komedie w 2019 roku dostarczyły widzom sporo humoru i śmiechu, ale wytypowanie tych najlepszych zadaniem łatwym nie jest. Postaraliśmy się jednak wytypować filmy komediowe, które naszym zdaniem dostarczyły najwięcej pozytywnych emocji.

Komedie w 2019 roku dostarczyły widzom sporo humoru i śmiechu, ale wytypowanie tych najlepszych zadaniem łatwym nie jest. Postaraliśmy się jednak wytypować filmy komediowe, które naszym zdaniem dostarczyły najwięcej pozytywnych emocji.

Najlepsze komedie w 2019 roku dostarczyły wiele dobrego, ale też jak to zwykle bywa w przypadku tego gatunku - trzeba mieć szczęście, żeby nie naciąć się na mniej udaną produkcję, której humor daleki jest od dobrego smaku. Zwłaszcza, że każdy z nas żarty odbiera na zupełnie inny sposób, dlatego wybierając najlepsze komedie 2019 roku, staraliśmy się wyselekcjonować te, które najmniej dzieliły widzów. 

W mijającym roku pojawiło się wiele filmów, na których mogliśmy śmiać się do łez, ale nie znalazły się tutaj z powodu bardziej dominujących gatunków. Tak było w przypadku m.in. Pewnego razu w... Hollywood lub Parasite. Wybór padł zatem na filmy, gdzie komedia dominuje i jest klarowna, choć przekonacie się, że znalazły się także filmy o dramatycznym zabarwieniu. Zobaczcie sami: 

Najlepsze komedie 2019 roku:

Nieznajomi

Zawsze dobrze jest móc umieścić w takim zestawieniu film z naszego kraju. Choć (Nie)znajomych oparto o włoski format, to jednak nadano całości rodzimego sznytu i osadzono mocno w realiach dobrze znanych widzom z Polski. Dodatkowo świetną robotę wykonała świetna obsada, gdzie mieliśmy chociażby Tomasza Kota i Kasię Smutniak, która występowała też we włoskim oryginale. 

Niedobrani

Mniej oczywisty duet komediowy Seth Rogen-Charlize Theron wykonali znakomitą pracę i dostarczyli bardzo bezpretensjonalny i zabawny film z wątkiem społecznym stanowiącym dodatkową wartość. Podobnie jak dialogi, które wyróżniają ten film i sprawiają, że nie ma wątpliwości o zamieszczeniu tej produkcji w tym zestawieniu. 

Yesterday

Może nie jest to dzieło wybitne, może Danny Boyle za bardzo polegał na schematach i bezpiecznych żartach, ale taki też mieliśmy rok, gdzie ciekawe pomysły niestety nie zawsze szły w parze z wykonaniem. Ostatecznie jednak, udaje się zafundować widzom świetną, uroczą zabawę. 

Bracia Sisters

Mieszanka westernu i czarnej komedii rozgrywająca się w 1851 roku w Oregonie. Jacques Audiard za pomocą pastiszu zapragnął opowiedzieć historię o zabarwieniu dramatycznym. Zadanie mu się udało, wielu krytyków uznało, że film dysponuje świetnym czarnym humorem i jest szalenie przyjemny w odbiorze.

Strony:
  • 1 (current)
  • 2

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV