Przeczytaj w weekend

Maj zaproponuje kinomaniakom wiele zupełnie nowych i bardzo ciekawych tytułów - w tym miesiącu na ekranach będzie działo się bardzo dużo i z pewnością każdy znajdzie dobrą propozycję dla siebie. Tymczasowo odetchniemy od kina superbohaterskiego, jednak nie oznacza to, że na srebrnym ekranie zabraknie wartkiej akcji i silnych emocji. Przed nami premiera tytułów takich jak John Wick 3, Pokémon: Detektyw Pikachu, Brightburn: Syn ciemności, Aladyn czy Smętarz dla zwierzaków - zadowoleni będą zarówno fani kina akcji, komedii jak i horrorów. Nie zabraknie też propozycji dla najmłodszych (Kraina cudów, Dzień czekolady) czy ciekawych produkcji biograficznych (Cała prawda o Szekspirze, Tolkien). Co warto obejrzeć w tym miesiącu?

Nowe filmy na maj 2019. Oto najciekawsze premiery kinowe w Polsce

Cała prawda o Szekspirze

Film biograficzny o legendarnym dramatopisarzu, w którego na ekranie wciela się Kenneth Branagh. To już kolejna produkcja, w której aktor jednocześnie obejmuje główną rolę jak i stery reżysera. Recenzje filmu są mieszane - entuzjaści doceniają go za ambitną próbę zaadaptowania pełnego sekretów życiorysu Szekspira do formy przyjemnego w odbiorze dramatu, zaś sceptycy wytykają monotonię, dłużyzny i pewną powolność fabuły. Można być natomiast pewnym świetnych kreacji aktorskich, które docenia się niemal we wszystkich recenzjach - w gwiazdorskiej obsadzie, poza Branaghem, są także Judi Dench i Ian McKellen. Film debiutował na świecie pod koniec ubiegłego roku, zaś w tym miesiącu trafi także do polskich kin.

Data premiery w Polsce: 3 maja

Iron Sky. Inwazja

Kontynuacja znanego filmu science-fiction o kosmicznych nazistach i dinozaurach. Część druga zapowiada się równie widowiskowo i groteskowo co jej pierwowzór, co można wywnioskować już po samych zwiastunach. Produkcja jest dedykowana przede wszystkim fanom serii - akcja będzie wynikała z wydarzeń z poprzedniej części, w związku z czym przed seansem warto wrócić do Iron Sky. Przypomnijmy, że budżet filmu (podobnie z resztą jak przy pierwszej części) został w całości sfinansowany przez fanów dzięki zbiórce w Internecie. Za muzykę odpowiada zespół Laibach.

Data premiery w Polsce: 3 maja

Smętarz dla zwierzaków

Tym razem coś dla miłośników prozy Stephena Kinga - Smętarz dla zwierzaków to kolejna, uwspółcześniona adaptacja przerażającej powieści pod tym samym tytułem. Zgodnie z zapowiedziami, tym razem twórcy pozwolili sobie na drobne zmiany fabularne względem pierwowzoru, by zaskakiwać widzów i zaproponować im coś świeżego. Czy tak się jednak stało? Biorąc pod uwagę pierwsze - bardzo mieszane - recenzje, można mieć wątpliwości. Krytykujący zarzucają filmowi powielanie utartych schematów i brak oryginalności, ale w tym samym czasie pojawiają się głosy, że jest wyraźny dreszczyk strachu, a aktorzy i reżyser spisują się na medal i dzięki ich trudowi w realizację seans upływa przyjemnie. Końcowa ocena należy do Was - wybierzecie się do kina? Sprawdźcie zwiastun.

Data premiery w Polsce: 3 maja

Kraina cudów

W maju na ekranach kin coś dla siebie będą mogli znaleźć także najmłodsi widzowie - całkiem przyjemną propozycją na seans wydaje się animowana Kraina cudów od studia Paramount Animation i Nickelodeon. Tytułowa kraina cudów to park rozrywki, główne miejsce akcji, do którego na wielką przygodę trafia nasza bohaterka - z samych zwiastunów wynikać może, że akcji będzie bardzo dużo, jednak recenzje są raczej sceptyczne - widzowie narzekają na przeciętność produkcji, twierdząc, że to jeden z tych filmów, o których szybko się zapomina. Niemniej jednak, jeśli szukacie propozycji na seans z dzieckiem, jest to propozycja godna rozważenia - w tym miesiącu to bowiem jedyna animacja, jaka wchodzi na ekrany kin.

Data premiery w Polsce: 10 maja

Niedobrani

Komedia dla dorosłej części widzów - Niedobrani to zwariowany film Charlize Theron i Setha Rogena, którzy wcielają się w kochanków z zupełnie różnych światów. Już sam rys fabularny zwiastuje masę komizmu sytuacyjnego i słownego. Recenzenci są niemal jednogłośni - główni aktorzy na ekranie po prostu świetnie się bawią, czym łatwo zarażają także widzów. Film porusza tematykę polityki, ale też miłości, umiejętnie balansując między ważnymi motywami - seans przemija przyjemnie, a film momentami potrafi doprowadzić zarówno do łez wzruszenia jak i szczerego śmiechu. To dobra propozycja dla wszystkich, którzy tęsknią za zdrową dawką dobrej komedii - z pewnością warto obejrzeć w kinie.

Data premiery w Polsce: 10 maja

Strony:

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Olga Bołądź

Olga Bołądź

ur. 1984, kończy 36 lat

Krzysztof Łukaszewicz

Krzysztof Łukaszewicz

ur. 1976, kończy 44 lat

Daisy Bevan

Daisy Bevan

ur. 1992, kończy 28 lat

Joss Ackland

Joss Ackland

ur. 1928, kończy 92 lat

Antonio Sabato Jr.

Antonio Sabato Jr.

ur. 1972, kończy 48 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV