Przeczytaj w weekend

Nowe filmy na wrzesień 2019. Premiery kinowe w Polsce

Za oknami powoli zaczyna się jesień - to najlepszy czas, by zaplanować sobie kilka wieczornych seansów. W tym miesiącu będzie z czego wybierać - oto lista filmów, które we wrześniu wejdą po polskich kin.

Za oknami powoli zaczyna się jesień - to najlepszy czas, by zaplanować sobie kilka wieczornych seansów. W tym miesiącu będzie z czego wybierać - oto lista filmów, które we wrześniu wejdą po polskich kin.

Wrzesień to doskonały czas na wybranie się do kina - coraz dłuższe jesienne wieczory zachęcają, by zaplanować sobie seans dobrego filmu. W tym miesiącu na srebrne ekrany wkracza kilka godnych uwagi tytułów, które mogą przyciągnąć widzów w każdym wieku - najmłodsi będą świetnie się bawić na animacjach takich jak Magiczny dywan i Angry Birds Film 2, a dorośli z pewnością zapragną zobaczyć produkcje takie jak To: Rozdział 2 czy Rambo 5: Ostatnia krew, które w kinach mogą zrobić naprawdę duże wrażenie. Znajdzie się także coś dla miłośników niszowych produkcji - we wrześniu w Polsce zadebiutują Parasite oraz Mowa ptaków, swoją drogą cieszące się bardzo dobrymi recenzjami od krytyków. W tym miesiącu coś dla siebie znajdą także fani kina historycznego - zadebiutują dwie polskie produkcje Piłsudski i Legiony.

Nowe filmy na wrzesień 2019. Oto najciekawsze premiery kinowe w Polsce

Polityka

O filmie

W "Pitbullu" Patryk Vega zajął się policją, w "Botoksie" wziął pod lupę służbę zdrowia, a teraz przyszedł czas na polską scenę polityczną. Co robią i jak zachowują się najważniejsi ludzie... Czytaj więcej

Najnowsza recenzja redakcji

Zwiastun zapowiadał produkcję zabawną i lekką. Widzowie spodziewali się takiego Pitbulla Nowe prządki, tylko z luźną historią naszpikowaną różnego rodzaju gagami. Jak to u bywa, była... Czytaj więcej

Miesiąc otwiera nowy i oczekiwany film Patryka Vegi, który przyjrzy się polskiej polityce. Zgodnie z zapowiedziami samego twórcy, mamy tu zobaczyć bezlitosną prawdę o tym, co dzieje się w świecie polityki, gdy kamery są wyłączone. Jeszcze przed premierą wokół produkcji narosło dużo kontrowersji, co dodatkowo napędza atmosferę oczekiwania - film będzie dostępny w kinach już od pierwszej środy miesiąca i zapewne będzie gościć na ekranach przez długi czas. W gwiazdorskiej obsadzie są między innymi Daniel Olbrychski, Iwona Bielska, Andrzej Grabowski, Janusz Chabior, Ewa Kasprzyk, Tomasz Oswiecinski, Antoni Królikowski i Maciej Stuhr.

Data premiery w Polsce: 4 września

Magiczny dywan

O filmie

Hodja jest chłopcem z Pjortu, który pożycza latający dywan, aby zobaczyć świat. W zamian musi znaleźć i zwrócić 'diament' dziadkowi. Jedzący wszystko Sułtan chce dostać w swoje ręce latający dywan. Czytaj więcej

We wrześniu na ekrany kin wejdzie także kilka propozycji dla młodszych widzów - pierwszą z nich jest Magiczny dywan, duńska animacja bazująca na filmie z 1985 roku pod tym samym tytułem. Mamy tu motywy podobne do Aladyna - jest ubogi chłopiec, latający dywan, skarb... Sednem historii jest zaś wielka przygoda i misja, jaką nakłada na głównego bohatera sułtan. Na świecie film debiutował już w 2018 roku i choć jego oceny są raczej przeciętne, być może zainteresuje Was i Wasze pociechy, tym bardziej, że animacja prezentuje się całkiem wdzięcznie.

Data premiery w Polsce: 6 września

O zwierzętach i ludziach

O filmie

Niedawno mogliśmy zobaczyć tę historię w fabularnym filmie 'Azyl' z Jessicą Chastain. Teraz możemy poznać bliżej jej autentycznych bohaterów – Antoninę i Jana Żabińskich. Przed wojną kierowali warszawskim zoo, w... Czytaj więcej

W tym miesiącu na ekranach kin będzie można obejrzeć także film dokumentalny o małżeństwie Żabińskich, właścicielach warszawskiego zoo, którzy podczas II wojny światowej udzielili schronienia wielu Żydom. Tę samą historię prezentował także film fabularny Azyl z Jessicą Chastain w roli głównej - teraz jednak będziemy mieli okazję przyjrzeć się zdjęciom i materiałom archiwalnym, które wierniej przybliżą tę niesamowitą historię. Reżyserem jest Łukasz Czajka.

Data premiery w Polsce: 6 września

Strony:

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Olga Bołądź

Olga Bołądź

ur. 1984, kończy 36 lat

Krzysztof Łukaszewicz

Krzysztof Łukaszewicz

ur. 1976, kończy 44 lat

Daisy Bevan

Daisy Bevan

ur. 1992, kończy 28 lat

Joss Ackland

Joss Ackland

ur. 1928, kończy 92 lat

Antonio Sabato Jr.

Antonio Sabato Jr.

ur. 1972, kończy 48 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV