Przeczytaj w weekend
Michał Kujawiński
Michał Kujawiński

Paweł Domagała i jego role

Paweł Domagała i jego role Paweł Domagała i jego role

Polskie komedie, seriale i gitara. Łatwo streścić artystę w kilku słowach, ale karierze Pawła Domagały warto przyjrzeć się z nieco bliższej perspektywy.

Paweł Domagała znany jest z grania w polskich komediach romantycznych i rodzimych produkcjach serialowych, ale to nie jedyne miejsca, gdzie możemy oglądać jego popisy artystyczne. W minione już wakacje zrobiło się o nim głośno za sprawą kawałka muzycznego pt. Weź nie pytaj. Utwór ten znajdziecie poniżej w treści artykułu, ale jednak nie o muzyce tutaj będziemy rozprawiać, a o występach aktora na dużym i małym ekranie.

Zaczęło się dość niepozornie, jak to w przypadku wielu polskich aktorów. Najpierw krótki epizod w jednym z seriali, potem pierwsze występy w kinowych produkcjach, aż wreszcie przyszła pierwsza poważna rola w filmie (podzielonym także na serial) Miasto z morza. Wcielił się tam w bohatera o imieniu Wołodia Jazowiecki i był przyjacielem głównego bohatera. Za tę rolę Paweł Domagała otrzymał nawet nominację do Złotej Kaczki. Wtedy także miał okazję wystąpić u boku takich aktorów jak Olgierd Łukaszewicz, Marian Dziędziel czy Piotr Polk.

Na kolejną większą rolę aktor musiał poczekać kilka lat. W 2013 roku wystąpił w głośnej polskiej komedii Wkręceni. Tam wykreował swoją postać Tomek "Szyi" Zarównego, która przypadła do gustu wielu widzów w Polsce. Swój specyficzny styl grania powtórzył rok później w sequelu filmu Wkręceni 2 i choć sam film nie zdobył już tylu pozytywnych recenzji, to jednak można powiedzieć, że Paweł Domagała otworzył sobie wiele drzwi do grania w kolejnych komediowych produkcjach.

Paweł Domagała
YouTube

Jedną z nich jest serial O mnie się nie martw, który emitowany jest w TVP. Tam wciela się w postać lekkoducha Krzysztofa Małeckiego, który podobnie jak Szyja wnosi wiele dynamiki i świetnie czuje się w takiej konwencji. Czy pasuje ona wszystkim gustom? Pewnie nie, ale mogę odważyć się na tyle i założyć, że wielu widzów siedzi przed telewizorem i po prostu śmieje się, oglądając poczynania byłego męża Igi.

Z ważniejszych występów Pawła Domagały w serialach warto nadmienić jeszcze produkcje Druga szansa, gdzie wcielał się w postać Igora Szota oraz Powiedz TAK!. W tej drugiej produkcji ma okazję występować jako postać muzyka Wiktora Brzozowskiego, a zatem coś bardzo bliskiego jego prywatnym zainteresowaniom.

Potem nie brak było większych produkcji w karierze Pawła Domagały. Można tu wymienić takie tytuły jak PolandJa, Gotowi na wszystko. Exterminator, gdzie również mógł sięgnąć po gitarę oraz Dzień dobry, kocham cię!. Pojawił się także w Planecie Singli i krótkim filmie tworzonym przez Allegro i Tomasza Bagińskiego, Operacja Bazyliszek. Tam u boku Olafa Lubaszenki mógł zmierzyć się nie tylko z nieco inną rolą, ale także tytułowym stworem. Poniżej możecie zobaczyć jak to wyszło:

Aktor zaliczył też kilka epizodycznych ról w znanych polskich filmach. Wystąpił m.in. u Cezarego Pazury w filmie Weekend, a także na krótko pojawił się w produkcji Wszyscy jesteśmy Chrystusami w reżyserii Marka Koterskiego. Krótko również prezentuje się lista jego ról w dubbingu w Polsce, co może być spowodowane brakiem czasu aktora, bo głosu mu odmówić nie można. Solidnie zaprezentował się jako Helmut Zemo w filmie Captain America: Civil War, a jeszcze lepiej jako Nick Bajer w filmie Zootopia. A w nietypowej komedii romantycznej Serce nie sługa wciela się w kobieciarza, który pod wpływem miłości przechodzi przemianę.

Paweł Domagała zdecydowanie dobrze czuje się w komediach i produkcjach o luźnym tonie. Tam może zaprezentować swoje umiejętności, które oceni każdy z Was, ale nie można mu na pewno odmówić charyzmy i talentu wokalnego. Na koniec obiecany kawałek pt. Weź nie pytaj.


Paweł Domagała powraca w nowej komedii romantycznej Serce nie sługa, który można oglądać na ekranach kin od 5 października.

Serce nie sługa - plakat
fot. materiały prasowe

Źródło: Zdjęcie główne: Materiały promocyjne

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV