Przeczytaj w weekend

Premiery kinowe weekendu – 27-29 stycznia 2017 roku

Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej, Toni Erdmann, Kłamstwo, Resident Evil: Ostatni rozdział, Amerykańska sielanka, Elle i Ostatni smok świata. Oto premiery kinowe weekendu.

Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej, Toni Erdmann, Kłamstwo, Resident Evil: Ostatni rozdział, Amerykańska sielanka, Elle i Ostatni smok świata. Oto premiery kinowe weekendu.

Adam Siennica
Adam Siennica

Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej

Polski film biograficzny o kobiecie, która dokonała w naszym kraju rewolucji seksualnej w czasach PRL. W tytułowej roli Magdalena Boczarska, która jest bardzo chwalona za swoją kreację. Mamy do czynienia z dobrym filmem biograficznym dla dorosłych, który potrafi wzruszyć, zaciekawić i nawet rozbawić. Przede wszystkim mamy do tu interesującą historię, wartą opowiedzenia. Niektórym nie podoba się nadmiar odważnych scen erotycznych i brak wyrazistego serca w całej opowieści.

NASZA RECENZJA

American Pastoral

Dramat oparty na książce pod tym samym tytułem jest debiutem reżyserskim Ewana McGregora, który gra również główną rolę. Nierówny film z świetnymi kreacjami i solidnym podejściem do trudnego tematu.

Resident Evil: The Final Chapter

Ostatnia część serii rozczarowuje osiągając średnią ocen 5/10. Na razie niewiele recenzji jest w sieci, gdyż nie było na świecie pokazów prasowych. Taka sytuacja powstaje w momencie, gdy producenci wiedzą, że film będzie zbierać negatywne reakcje. Chaotyczny, nudny, nieciekawy i z tragicznym montażem scen akcji, który wywoła ból głowy. W kilku pozytywach czytamy, że fani serii powinni być usatysfakcjonowani, ale lepiej nie nastawiać się na wiele.

NASZA RECENZJA

Toni Erdmann

Niemiecka komedia obsypana nagrodami, w tym dla najlepszego europejskiego filmu. Zabawna, inteligentna, poruszająca i świetnie zagrana. W negatywnych recenzjach zwracają uwagę na przesadną długość filmu i nierówność materiału.

NASZA RECENZJA

Denial

Dramat sądowy oparty na faktach. Inteligentny, angażujący, ciekawy i nieźle zagrany. Za kamerą Mick Jackson, znany z popularnego filmu The Bodyguard, a w głównej roli Rachel Weisz. W krytycznych opiniach czytamy, że brak dramaturgii i emocji.

NASZA RECENZJA

Elle

Francusko-niemiecki film wyróżniany wieloma nagrodami w tym nominacją do Oscara w kategorii najlepsza aktorka dla Isabelle Hupert. Jest to najnowszy obraz kultowego reżysera, Paula Verhoevena, który powraca po dekadzie. Według krytyków jest to najlepszy film w jego karierze. Trudny, szokujący, niekomfortowy, ale angażujący i niezwykle zapadający w pamięć. Taki obraz, obok którego nie można przejść obojętnie. Popis wielkiego reżysera i świetnej aktorki.

The Dragon Spell

Animowany film produkcji ukraińskiej o smokach. Niestety, ale nie ma w sieci żadnych recenzji, więc trudno cokolwiek o nim powiedzieć. Wiemy to, co mówi nam zwiastun. Zobaczcie sami:

Źródło: zdjęcie główne: NEXT FILM

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV