Quentin Tarantino - cykl filmów reżysera w KinoTV. Przegląd

Quentin Tarantino to jeden z najlepszych współcześnie pracujących reżyserów, które każdy film to wielkie wydarzenie. Dzięki KinoTV możemy przypomnieć sobie jego klasyki.

Quentin Tarantino to jeden z najlepszych współcześnie pracujących reżyserów, które każdy film to wielkie wydarzenie. Dzięki KinoTV możemy przypomnieć sobie jego klasyki.

Rafał Kawecki
Rafał Kawecki
Tagi:  kinotv 

Quentin Tarantino jest różnie określany: mistrz, geniusz, wizjoner kina. Każdy jego film to wydarzenie, obok którego nie da się przejść obojętnie. Zawsze tworzy coś unikalnego, nietypowego i nawet, jeśli czerpiącego z jakiegoś gatunku, utrzymanego w jego wyjątkowym stylu.

Tarantino to też reżyser, który po mistrzowsku prowadzi aktorów. Nic więc dziwnego, że największe gwiazdy kina tak chętnie u niego grały i nadal grają. Widać to po jego najnowszym filmie Pewnego razu w Hollywood, gdzie przyciągnął Leonardo DiCaprio, Brada Pitta i Margot Robbie. Nie brak w jego karierze filmów kultowych, do których zawsze chętnie wracamy. Tym razem możemy zrobić dzięki cyklowi w KinoTV, które wybrało świetne propozycje z karier Tarantino.

Pulp Fiction
6.11, godz. 23:00

Jules (Samuel L. Jackson) i Vincent (John Travolta) są płatnymi zabójcami, którzy dostają zlecenie od wpływowego szefa mafii (Ving Rhames). Mają odzyskać z rąk bandytów tajemniczą walizkę. Vincent dostaje też dodatkowe zadanie. Podczas nieobecności gangstera ma zaopiekować się jego piękną żoną Mią (Uma Thurman). Wychodzi na to, że nie będzie to łatwe. W kłopoty wpada też bokser Butch Coolidge (Bruce Willis). Mężczyzna otrzymał dużą sumę za przegranie walki, którą niespodziewanie postanawia wygrać. Jeden z najlepszych filmów Tarantino, dzięki któremu stał się gwiazdą reżyserii.

Kill Bill
7.11, godz. 23:00

Płatna zabójczyni, zwana Czarną Mambą, postanawia wycofać się z branży. Podczas własnego ślubu zostaje postrzelona przez Billa – szefa Plutonu Śmiercionośnych Żmij. Na skutek ciężkich ran na cztery lata zapada w śpiączkę. Po przebudzeniu postanawia się zemścić. Tarantino pływa a gatunku kina kung-fu, którego jest wielbicielem. Zatem oprócz świetnego aktorstwa i dużych emocji, mamy kapitalnie zrealizowane sceny walk. Brutalne, ale z niesamowitą choreografią Yuen Woo Pinga.

Kill Bill 2
8.11, godz. 23:00

Ciąg dalszy zemsty Czarnej Mamby na Billu i jego ludziach, którzy zniszczyli jej życie. Kontynuacja jest wbrew pozorom innym filmem, bo nie jest tak widowiskowa i pełna akcji, jak pierwsza część.

Od zmierzchu do świtu
9.11, godz. 23:15

Oto film, który nie jest tylko dziełem Tarantino. Słynny reżyser tym razem nie stoi za kamerą, a jest autorem scenariusza i gra jedną z głównych ról. Reżyserią natomiast zajął się jego kolega Robert Rodriguez. 

Bracia Seth (George Clooney) i Richard Gecko (Quentin Tarantino) są zepsutymi do szpiku kości przestępcami. Po jednej ze swoich krwawych eskapad postanawiają uciec do Meksyku. Po drodze udaje im się zgarnąć zakładników - byłego pastora (Harvey Keitel) i dwójkę jego dzieci (Juliette Lewis, Ernest Liu). Bez problemu przekraczają granicę. Bracia docierają do nocnego klubu o nazwie Titty Twister. Pech chce, że okazuje się on siedzibą wampirów.

 

null

Advertisement

Advertisement

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV