Dobre seriale podobne do Gry o tron. Co warto obejrzeć? Oto nasze propozycje

Dobre seriale podobno do Gry o tron mają za zadanie wypełnić lukę po zakończeniu popularnego tytułu. Gra o tron jest jedyna w swoim rodzaju, ale to nie znaczy, że nie ma innych seriali w podobnym klimacie, które oferują świetną rozrywką. Jakie są alternatywy? Sprawdźcie, co wybraliśmy!

Dobre seriale podobno do Gry o tron mają za zadanie wypełnić lukę po zakończeniu popularnego tytułu. Gra o tron jest jedyna w swoim rodzaju, ale to nie znaczy, że nie ma innych seriali w podobnym klimacie, które oferują świetną rozrywką. Jakie są alternatywy? Sprawdźcie, co wybraliśmy!

Game of Thrones jest produkcją, w której widzowie znajdą tak naprawdę wszystko, czego potrzeba, aby zatrzymać się na dłużej przed ekranem telewizora. Wielopiętrowa intryga, fantastyczne, złożone postacie, świetne sceny akcji, a wszystko to osadzone w świecie fantasy pełnym smoków, nieumarłych i wiedźm. Postanowiliśmy stworzyć listę seriali, które prezentują pewne podobieństwo do produkcji HBO. Oto one.

Merlin

Popularny serial od stacji BBC będący wariacją na temat klasycznych legend arturiańskich. Tym razem jednak zamiast Króla Artura, bohaterem produkcji jest młody Merlin, który dopiero co odkrywa swoje magiczne zdolności. Zanim stanie się potężnym czarownikiem, którego znamy z opowieści o Rycerzach Okrągłego Stołu, będzie musiał chronić następce tronu, Artura Pendragona, przed wszelkimi niebezpieczeństwami, sam ukrywając tajemnicę o swoich umiejętnościach w świecie, w którym magia jest zakazana. Fani Game of Thrones odnajdą tutaj doskonałe elementy magiczne, legendarne mityczne bestie oraz dobrze zrealizowane sceny akcji, w tym pojedynki rycerskie.

Vikings

Historia Ragnara Lothbroka, prawdziwej postaci, władcy wikingów nazywanego Łamaczem Praw. Serial stacji History jest opowieścią o drodze tego legendarnego wojownika do zostania królem, ale również sagą rodziny Ragnara. Jeśli uwielbiasz bitwy i pojedynki, które oferuje Game of Thrones, to jest produkcja dla Ciebie. Pełna efektownych i krwawych sekwencji bitewnych opowieść, która zapewni ucztę dla oka. Dodatkowo w serialu możecie zobaczyć wiele bardzo dobrze napisanych postaci od tych z psychopatycznymi skłonnościami po honorowych i mężnych wojowników.

The Borgias

Jeśli w Game of Thrones najbardziej cenicie intrygę, knucia za plecami wrogów i sprytne plany dojścia do władzy, to jest serial dla Was. Rodrigo Borgia, mimo że zostaje papieżem, to wcale nie jest wzorem wszelkich cnót. Za wszelką cenę nowa głowa kościoła katolickiego pragnie zapewnić sobie władzę, a także poszerzyć wpływy swojej rodziny. Podstępne intrygi i nieczysta walka o władzę to chleb powszedni tej produkcji.

Spartacus: Blood and Sand

Jeśli wolicie tę część Game of Thrones, gdzie trup ściele się gęsto, ta produkcja Wam to zapewni. Opowieść o najsłynniejszym gladiatorze starożytnego Rzymu, którego los rozdziela z ukochaną i sprawia, że musi walczyć na arenie w brutalnych pojedynkach. Jedynym, co go napędza, jest pragnienie zemsty wobec swoich oprawców. Bardzo krwawe sceny walk, odważne sceny erotyczne i śmiertelne intrygi zapewnią Wam wiele godzin rozrywki.

The Shannara Chronicles

Młodzieżowa odpowiedź na Game of Thrones. Nowy serial, który w tym roku doczeka się swojego 2. sezonu. Młoda elficka księżniczka wyrusza w niebezpieczną podróż, aby odnaleźć rzecz, która może ocalić magiczne drzewo, chroniące jej rasę przed demonami. Magia, mityczne stworzenia i przygodowy charakter historii sprawią, że bez reszty zostaniecie pochłonięci tą historią. Jeśli kochacie Game of Thrones za jej elementy fantasy, to polubicie tę produkcję. Do tego serial The Shannara Chronicles podobnie jak Game of Thrones jest oparty na popularnym cyklu powieści, który do tej pory liczy 20 tomów.

Strony:
  • 1 (current)
  • 2
  • 3

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV